Lifestyle Związek

Jedynacy mają większy kłopot z wiernością. Na to wskazują badania

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock
 

Jedynacy nie cieszę się wspaniałą reputacją, ponieważ kojarzą się z osobami odrobinę egoistycznymi, skoncentrowanym na sobie i oczekującymi poświęcenia im uwagi przez bliskie osoby. Oczywiście nie ma tu jednej reguły, bo wiele zależy od charakteru, sposobu wychowania, doświadczeń z czasu dzieciństwa.

Jednak reputacja jedynaków to jedna rzecz, natomiast inną są obserwacje i prowadzone przez specjalistów badania w różnych dziedzinach. Tym razem pod lupę wzięto portal Illicit Encounters, który dedykowany jest osobom szukającym przygód poza małżeństwem. Eksperci ustalili, aż 34 proc. wszystkich użytkowników zarejestrowanych w serwisie to jedynacy.

Jedynacy zdradzają częściej?

Okazało się, że mężczyźni, którzy wychowywali się jako jedynacy, statystycznie dopuszczają się częściej zdrady niż mężczyźni, który mają rodzeństwo. Tłumaczone jest to faktem, że osoby wychowujące się bez rodzeństwa doświadczają znacznie intensywniejszego odczucia samotności i w związku tym częściej szukają dla siebie uwagi i zainteresowania w szerszym gronie. Konieczność bycia zauważonym, pragnienie zainteresowania swoją osobą sprawia, że jedynacy są bardziej skłonni do zdrady, desperacko manifestując w sposób pewne deficyty.

Co ciekawe portal przeprowadził również inne badanie, które pokazuje, że najwierniejsze jest rodzeństwo „średnie”. Z reguły takie dzieci otoczone są miłością zarówno ze strony rodziców, jak i rodzeństwa, więc lepiej sobie radzą z samotnością i nie szukają stałej uwagi dla swojej osoby.

źródło:  www.cosmopolitan.pl


Lifestyle Związek

Czy wiesz, jak prawidłowo wyrywać brwi? Uwaga – większość z nas dotychczas robiła to źle

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/master1305
 

W ostatnim czasie odnoszę wrażenie, że brwi przeżywają swój rozkwit. Oczywiście nie w dosłownym tego słowa znaczeniu – co to, to nie, ale faktycznie mówi się o nich coraz więcej i częściej zwraca się na nie uwagę. Już nie mają być cienkie i wyskubane do granic możliwości. Teraz wyglądać mają jak najbardziej naturalnie.

Jednak naturalnie nie znaczy, że mają być zaniedbane. Większość z nas co jakiś czas siada z pęsetą w ręce przed lustrem i wyrywa te włoski, które niesfornie nie rosną w idealnej linii naszych brwi. Okazuje się jednak, że większość z nas popełnia jeden i ten sam błąd próbując pozbyć się niechcianych włosków brwi.

Ekspert od brwi Sania Vucetaj ujawnia, że brwi powinniśmy skubać przy… słabym świetle. Zaskoczone? Z pewnością, przecież większość z nas próbuje doświetlić twarz, by dojrzeć wszystkie włoski, których chcemy się pozbyć. Okazuje się jednak, że mocne światło prowadzi do obsesyjnego wyrywania brwi, co prowadzi do tworzenia wręcz pajęczych, cienkich linii nad naszymi oczami. Im lepiej widzimy, tym większa chęć wyrwania jeszcze jednego włoska i kolejnego, by uzyskać idealny kształt. Tyle tylko, że ten kształt często na koniec staje się bardzo wyskubany, co nie wygląda ładnie.

Dlatego – drogie panie – od dziś jeśli będziecie chciały wyrwać niepotrzebne włoski swoich brwi róbcie t przy jak najbardziej naturalnym świetle. Pozwólcie swoim brwiom wyglądać jak najbardziej naturalnie.


źródło: The Sun

 

 

 


Lifestyle Związek

Weź udział w 21# edycji Wielkiej Wymiany Kontaktów w Warszawie. Zgarnij wiedzę i kontakty

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. Kaboompics / Public Domain

Wielka Wymiana Kontaktów to cykliczne spotkania networkingowe, które odbywają się w 14 miastach Polski. Projekt kierowany jest do przedsiębiorców, którzy szukają kontaktów do rozwoju firmy oraz budowy relacji biznesowych.

Serdecznie zapraszamy na piątą, i zarazem jedyną w tym półroczu, szóstą edycję spotkania networkingowego Wielka Wymiana Kontaktów, które odbędzie się:

24 maja 2018 w Warszawie w Golden Floor.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i kontaktów podczas wymiany kontaktów, a także przekazanie wiedzy i zainspirowanie do efektywnego budowania biznesu poprzez prezentację sylwetek przedsiębiorców oraz trenerów biznesu.

Spotkania podzielone są na trzy części – część networkingową, merytoryczną oraz kolację VIP. Pierwsza część ma pomóc w zapoznaniu się. Uczestnicy dzielą się wiedzą i edukują przedsiębiorców, jak efektywnie używać networkingu, aby zwiększać zyski.

Druga część to merytoryczne wykłady, na których występują trenerzy biznesu oraz przedsiębiorcy, którzy mogą podzielić się praktyczną wiedzą z zakresu prowadzenia biznesu. Gośćmi specjalnymi będą Emilia Bartosiewicz oraz Tomasz Stawiarz, którzy podzielą się swoją wiedzą z zakresu efektywnego budowania marki osobistej oraz inwestowania wypracowanego kapitału w nieruchomości. Na spotkaniu odbędzie się również premiera najnowszej książki Anny Suskiej „Efektywny biznes”.

Na koniec goście VIP wezmą udział w uroczystej kolacji z Prelegentami oraz organizatorami wydarzenia. Będzie to okazja do pogłębienia relacji ­w kameralnym gronie.

 Rejestracja: http://wielkawymianakontaktow.pl/warszawa


Zobacz także

„Dzięki tobie umiem kochać i jestem silna”. A ty co zawdzięczasz swojej babci?

Przestań kręcić się w kółko, usiądź na tyłku i posłuchaj siebie! Może znajdziesz szczęście szybciej, niż myślisz

15 znamion toksycznej miłości