Go to content

Jednozdaniowa mantra na każdy miesiąc 2023 roku – zapisujemy w kalendarzach

fot. Unsplash

Mantra – czy to słowo nie budzi w tobie podejrzliwości? Spokojnie, nie chodzi tu o bezmyślne klepanie pseudopozytywnych formułek. Mamy mantry, które wprowadzają spokój, harmonię, pomagają iść naprzód, ale też przypominają, że nie trzeba pędzić, za to warto się zatrzymać i pomyśleć o sobie, zająć się sobą.

Styczeń

Nie przestaję być ambitna i pracowita, ale muszę też mieć pewność, że zawsze znajdę czas na odpoczynek oraz dbanie o siebie i swoje dobre samopoczucie emocjonalne / psychiczne. 

Luty

Nie muszę być konkretna – mogę mieć głębokie i złożone uczucia, a jednocześnie mieć lekką i szaloną stronę. To część bycia człowiekiem. 

Marzec

Powinnam zawsze być dumna z tego, że jestem empatyczna, współczująca i bezinteresowna dla innych, ale muszę też priorytetowo traktować dbanie o siebie. 

Kwiecień

Pokusy będą zawsze, chęć przygody zawsze będzie się we mnie tlić. Ale zanim podejmę decyzję, zawsze muszę poświęcić trochę czasu, żeby zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę pragnę i potrzebuję. I naprawdę posłucham swojego serca.   

Maj

Zasługuję na to, aby mieć w swoim życiu ludzi, którzy są tak silni i kochający jak ja, ale to nie znaczy, że mam prawo być wybredna i nadmiernie osądzająca. 

Czerwiec

Nie muszę przepraszać za to, że jestem wrażliwa – wystarczy, że zwracam uwagę na własne emocje i nie boję się skierować swoich uczuć do ludzi, którym ufam, i do siebie. 

Lipiec

Nie będę trzymała się rzeczy, które mnie przytłaczają (gniew, uraza, zranienie). Pozwolę sobie je przepracować, a potem pozwolę im odejść, abym mogła poczuć lekkość, na którą zasługuję. 

Sierpień

Bycie liderem oznacza ciężką pracę i wiarę w siebie, ale oznacza także pokorę, słuchanie innych i ciągłe pamiętanie, że jest jeszcze coś do nauczenia się lub jakiś nowy sposób na rozwój. 

Wrzesień

Chociaż lubię mieć cele, marzenia i plany, zawsze powinnam być otwarta na spróbowanie czegoś nowego lub zejście z utartej ścieżki. 

Październik

Dam z siebie całą miłość, którą mam, i każdego dnia dołożę wszelkich starań, aby zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby nie martwić się, co pomyślą o mnie inni ludzie. 

Listopad

Każdą cząstkę energii i ducha włożę w realizację marzeń, ale będę też pamiętać, że nie muszę wszystkiego robić sama – i że zawsze będą wokół mnie ludzie, na których mogę się oprzeć. 

Grudzień

Będę miła, szczodra i łaskawa dla każdej osoby, którą spotykam lub spędzam z nią czas. I nie dam jej odczuć, że jest mi coś winna.