Lifestyle Psychologia

Jeden, nieprawdopodobnie prosty sposób, by poczuć szczęście

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 listopada 2016
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

To naprawdę nic wielkiego. Może już o tym wiesz, a może nigdy nie pomyślałbyś w ten sposób. Jednak, kiedy tylko spróbujesz tej metody, zobaczysz, jak bardzo jest skuteczna.

Według Sufizmu jednym z warunków szczęścia jest móc usiąść obok swojego przyjaciela lub kogoś, kogo kochasz :).  Wystarczy tylko siedzieć bezczynnie w milczeniu. Można na siebie spojrzeć, ale to nie jest konieczne – to twój wybór. W obu przypadkach, odczujesz pewien rodzaj wewnętrznej radości, ponieważ znajdziesz się  obok kogoś, z kim jest ci komfortowo.Nie musicie się niczym zajmować, słuchać, oglądać, niczym wypełniać tej wspólnej przestrzeni. Samo siedzenie w ciszy i obecność bliskiej osoby, wystarczy. <3


Źródło: brightside.me

 


Lifestyle Psychologia

Zanim rozstaniecie się z powodu tych rzeczy, zastanówcie się czy nie szkoda wam czasu! Inteligencja i fakultety mają się nijak do tych argumentów…

Michalina Grzesiak
Michalina Grzesiak
19 listopada 2016
Fot. iStock/Astarot
 

Nikt nie powiedział, że dorosłość będzie łatwa, a już ta we dwoje to w ogóle paaanie kochany, kto to wymyślił? Staramy się być poważni, używamy trudnych słów zaczynających się od trudnych liter, ale kiedy po raz kolejny brzdękamy o te same nienastrojone struny, zaczynamy zgrzytać zębami na samą myśl o nieznośnych dźwiękach.  Dorosłość dorosłością, ale dlaczego, kiedy startujemy z kolejną sromotną awanturą, przepoczwarzamy się w gimnazjalistów, a przydomowy ring przenosimy w czasie do szkolnej toalety? Idąc dalej – do osiedlowej piaskownicy? Kiedy dorosłość i wysublimowany język odpuszczają na rzecz kłótni o nic i dlaczego w pewnym momencie każda dyskusja z płynnego, dorosłego mówienia przeskakuje na etap niemowlęcego głużenia?

Inteligencja, fakultety, dwa języki, staż w Białym Domu i misja na Marsie ma się nijak, NIJAK do problemu keczupu na kanapce z pomidorem. – No i po co on tak leje – myślisz sobie przeżuwając ziarnisty ciemny podczas sobotniego śniadania, skoro pomidor dorodny, polny, polski co ważne i drogi jak zdrowa nerka? Na cholerę niszczy dzieło rąk twoich i matki natury. Przecież tak starannie układałaś pod szynką sałatę rzymską, a to tu o, na talerzyku z drogiego sklepu wnętrzarskiego to późny Picasso artykułu spożywczego. Rzodkiewka figlarnie wycięta w koronę buja się nostalgicznie na podsuszanej krakowskiej, zielony ogórek jędrnie pręży pestkę, a przyjdzie ci taki, dziadu jeden,  dosiądzie do stołu i jeszcze nie spróbuje, a już łapy do lodówki po ulepszacze wyciąga. No co on?! OSZALAŁ?

– Nie wytrzymam Piotrek! Krzyczysz wychodząc z pokoju. Ja to śniadanie od tygodnia planowałam, a ty mi tu keczup?! – Ale ja kocham keczup, nic nie poradzę Mariola! – odpowiada mężczyzna przeżuwając tę kanapkę jak buldożer przejeżdżający przez świeże, miejskie rabaty. Szlag cię trafia, miłe śniadanko kończy podboje. Nastaje ciche przedpołudnie. Cichy dzień. Tydzień. Znajome?

Zacznijmy od początku i wyjaśnijmy kwestie oczywiste. Kłótnie w związkach to dobry sygnał i nie powinniśmy się ich bać, o ile nie kończą się dzikimi wrzaskami w środku nocy, rwaniem włosów na żywca  i rozbitą szybą najnowszego Audi A8, kolor srebrny metalik. Dają emocjonalnego kopa, zmuszają do przemyśleń, a jak sprzyjają godzeniu, sami przecież wiecie.  Prawdopodobnie to właśnie w tych okolicznościach doczekałam się z mężem dwójki najlepszych na planecie Ziemia dzieci. O ile w „kłótniarskich” relacjach zachowacie zdrowy rozsądek i obowiązkową granicę wzajemnego szacunku – nic wam nie grozi, a nawet możecie sobie wiele udowodnić. Że wam się chce. Że jest o co walczyć i mimo różnic nadal bawicie się w parę na poważnie.

Zanim jednak po raz kolejny pokłócicie się o zmaltretowaną tubę pasty do zębów, której z uporem maniaka on nie wyciska od dołu do góry, jak nakazuje twoja łazienkowa etykieta, tylko jak mało skoordynowany szympans bonobo jednym walnięciem pięści w korek, zastanówcie się czy nie szkoda wam życia na takie doczesne paproszki. Czy twoja drama podczas przekonywania o kolorze nowych drzwi wejściowych do kuchni, połączona z suchym płaczem (trochę kwilisz, ale z oczu nadal nic nie leci) ma jakieś znaczenie w zestawieniu z brakiem rzeczonego za pięćdziesiąt lat i pustką, która po nim pozostanie.

Serdeczna dusza podzieliła się ze mną przemawiającą historią. Pewna para starszych ludzi nieustannie kłóciła się o zasłony. To znaczy ona się kłóciła, że on tak zamaszyście je szarpie i hałasuje, a ten ani myślał się zmieniać. Kiedy denerwowała go czymś błahym w ciągu dnia, marudzeniem o niepoukładane buty w przedpokoju albo brudną wannę  podchodził wieczorem do okna i bystro zasłaniał okno dzieląc się z żoną irytującym hukiem. Stare metalowe żabki i welurowe zasłony – tyle im było trzeba, żeby wyprowadzić się na manowce. Później umarł, jak każdy człowiek w jego wieku, a ona stała pod oknem i płakała do tych zasłon. Do hałasu, którego już nie było.

Zostawiam was z tą historią i gromem aluminiowego karnisza. Zanim jeszcze raz wywołacie trzecią wojnę światową przecinkiem w zdaniu, wróćcie tu i przy okazji po rozum do głowy. Nie traćcie czasu. Nie bądźcie tą starszą panią tęskniącą za złośliwym mężem. Obiecajcie mi, dobra?


Lifestyle Psychologia

Misie wracają na święta… Ten filmik pokazuje, że najwspanialszym prezentem są powroty

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
19 listopada 2016
Fot. Screen Z YouTubeHeathrow Airport

Ten spot reklamowy wprowadzi was w magiczną atmosferę świąt. Przygotujcie chusteczki i … pomyślcie przez chwilę o bliskich, których dawno nie wiedzieliście i na których czekacie z utęsknieniem…

„Powrót do domu – najlepszy z prezentów” – to  hasło kampanii reklamowej, zrealizowanej z okazji 70 rocznicy „urodzin” lotniska Heathrow w Londynie. Zobaczcie koniecznie, do kogo przyjechały te  dwa urocze misie :).


Zobacz także

Oni? To niemożliwe! Dlaczego rozstają się „świetne” pary?

kosmopedia - kosmopedia

Rusza Kosmopedia – mobilna encyklopedia składników kosmetycznych

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą. Zależy od nas więcej niż nam się wydaje