Go to content

Jakim typem jest twoje dziecko? Sprawdź i zobacz w czym się będzie czuło najlepiej

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a my – rodzice, nagle odkrywamy, że nasze dzieci przez te kilka ostatnich tygodni wyrosły. Wróciły z obozów, kolonii, wakacji od babci, jakieś takie większe, starsze, dojrzalsze. 

To odkrycie zaskakuje nas nie tylko na poziomie emocjonalnym, ale także zupełnie przyziemnym, bo nagle odkrywamy, że ubrania naszych dzieci się skurczyły, że tutaj już pędzi bez hamulców rok szkolny, a my stoimy przed dylematem – co założy nasze dziecko do szkoły. I zaczyna się panika i wyścig z czasem. Ale – uwaga, tym razem może być inaczej. Usiądźcie ze swoimi dzieciakami przed komputerem i z kolekcji 5.10.15. wybierzcie rzeczy, które będą nie tylko dobre i wygodne, ale także będą odzwierciedlały charakter waszego dziecka tak, by strój wyrażał jego osobowość, a nie stanowił przebrania, w którym dziecko czuje się jak w potrzasku.

Mat. prasowe

1/4 Styl na kujona

I żeby nie było, że kujon ma tutaj pejoratywne znaczenie. Są dzieci, które lubią ubrać się elegancko. To te spokojniejsze, które nie biegają po szkolnym korytarzu, a raczej chętnie spędzają czas z kolegami lub koleżankami na dyskusjach w bibliotece. Które, jak założą białą bluzkę, nie wysmarują jej nim dojdą do szkoły. Ubranie odzwierciedlać może ich osobowość, a przecież to bardzo ważne móc siebie wyrazić na różnych poziomach i nie czuć się jak przebieraniec. Mają swoje zdanie, zadają wiele pytań, na które często same także szukają odpowiedzi.

Dla takich dzieci 5.10.15. przygotowało eleganckie zestawy. Dla chłopców koszulę i marynarkę, którą w przekorny sposób można zastąpić eleganckim swetrem w collegowym stylu zestawionym z koszulką polo. Dodatkowo można wybrać krawat śledzik, muszka, szelki oraz kamizelka.

Może zdecydujecie się na:

 • piękną bluzkę z długim rękawem – znajdziecie ją TUTAJ
 • elegancką, lekko plisowaną spódnicę – znajdziecie TUTAJ

dla chłopców:

 • koszulę chłopięcą ze stójką – znajdziecie TUTAJ
 • eleganckie spodnie w klasycznym styl – znajdziecie TUTAJ
 • granatowy krawat – znajdziecie TUTAJ
Mat. prasowe

2/4 Styl na luzaka

Twoje dziecko lubi czuć się dobrze i komfortowo? Nie da się wcisnąć w żadne schematy, mundurki? Właściwie odkąd nauczyło się samo otwierać szafę, decyduje, co na siebie założyć? To z pewnością typ luzaka, który z ubrań wybiera przede wszystkim te, w których będzie czuć się swobodnie, gdy nic go nie ogranicza. To dziecko, które ma wiele zainteresowań. Siedzi przy partii szachów, aby za chwilę, zacząć bawić się w ganianego z kolegami. I choć wydawałoby się, że nie przywiązuje specjalnej uwagi do tego, co ma na sobie, to nie ulegajcie tym pozorom. Zawsze jest świadome, co na siebie zakłada.

Być może dziewczynkom spodoba się biel i granat przełamane szarościami, a także akcentami w kolorze srebra oraz pudrowego różu. Uroczymi ozdobami towarzyszącymi stylizacjom są kokardy, groszki oraz plisy i falbanki.

Dla dziewczynek proponujemy:

 • jegginsy z lampasem – znajdziecie TUTAJ

 • bluzę polarową – znajdziecie TUTAJ

Dla chłopców:

 • bluza z długim rękawem – znajdziecie TUTAJ
 • spodnie chłopięce – znajdziecie TUTAJ
Mat. prasowe

3/4 Wygodnie

Jakie dziecko lubi ubrać się wygodnie? To najczęściej typ społecznika – ktoś, kto angażuje się w różne projekty i zawsze jest skory do pomocy. Przewodniczący klasy, kapitan drużyny sportowej, zuch. Takie dziecko wie, że przede wszystkim musi mu być wygodnie, bo nigdy nie wie, co go w danym dniu czeka. Może wychowawczyni poprosi, żeby ktoś po lekcjach pomógł w przesadzaniu kwiatów? A może koleżanka poprosi, żeby poszły po szkole na spacer? Idealne dla takich dzieci jest nowa kolekcja 5.10.15., w której projektanci postawili na swobodę oraz wesołe kolory. Dziewczynki znajdą w sklepie na przykład sukienkę w kratę oraz ubrania w klasyczne paski, a także pastelowy pudrowy róż i uwielbiane przez najmłodszych koty. Nie zabraknie oczywiście modnych i wygodnych, kolorowych legginsów.

Dla dziewczynek polecamy:

 • T-shirt z kotem – znajdziecie TUTAJ
 • legginsy – znajdziecie TUTAJ

Dla chłopców:

 • bluzkę chłopięcą – znajdziecie TUTAJ
 • koszula w kratę – znajdziecie TUTAJ
Mat. prasowe

4/4 Na sportowo

Sportowców chyba nie trzeba przedstawiać? To dzieciaki, których zawsze i wszędzie jest pełno. To oni przynoszą do domu uwagi w stylu: „Kręcił się na lekcji”, „Rozśmieszał kolegów w czasie zajęć”. Nie usiedzi na miejscu, czeka tylko aż rozlegnie się dzwonek, by móc wybiec na szkolne boisko, a tam – grać, tańczyć, skakać, biegać, by spożytkować swoją energię. Nie próbuj sportowca wciskać w eleganckie sukienki czy spodnie. Takie dziecko wybierze (być może ze sklepu 5.10.15.) – bomberkę, dresowe spodnie, wygodną bluzę. A gdy zaczniesz naciskać, żeby w jego garderobie znalazło się coś „na specjalne okazje”, zdecyduje się na dżinsy i T-shirt z zabawnym nadrukiem.

Dla dziewczynek warto wybrać:

 • komplet bluzka + legginsy – znajdziecie TUTAJ

Dla chłopców polecamy:

 • spodnie dresowe – znajdziecie TUTAJ
 • bomberkę – znajdziecie TUTAJ