Go to content

Jaki wpływ ma karma twojego pupila na jego zdrowie?

Najlepsza karma dla psa nie musi być bardzo wyszukana, ani droga, jednak warto poznać zasady, jakimi należy kierować się podczas dokonywania wyboru, aby był on łatwiejszy i szybszy. Żywienie psa ma wpływ na jego rozwój oraz funkcjonowanie na każdym etapie życia, jest ono także kluczowym aspektem, który musi zostać wzięty pod uwagę, aby zachowany został dobrostan zwierząt. Jaka karma dla psa  jest najlepsza? Na co należy zwrócić uwagę, wybierając ją w sklepie? Zapoznajcie się z naszym poradnikiem oraz sprawdźcie ranking suchych karm dla psa, a na pewno będzie wam łatwiej należycie zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela.

Jaka jest najlepsza karma dla psa?

Wiadomym jest fakt, że chcemy swojemu pupilowi zapewnić jak najlepsze warunki, ponieważ karma to nie tylko źródło energii. Warto w tym celu zapoznać się z pojęciem jakości karmy i nauczyć się wybierać te, które faktycznie będą odpowiednio służyły psu. Jesteśmy wręcz pewni, że po zapoznaniu się z naszym poradnikiem, czytanie składu karm stanie się dla was nawykiem i nie będziecie musieli szukać najlepszej karmy dla psa na forum.

Dobra karma dla psa charakteryzuje się dużą zawartością mięsa, lub ryb. Powinno stanowić ono co najmniej 50% składu. Ważne jest także pochodzenie źródła białka, polecane karmy dla psów zrobione są z czystego mięsa, a nie produktów odzwierzęcych.

Dodatkowo ważnym elementem każdej karmy są tłuszcze, które muszą stanowić od 10  do 20 % jej objętości. Ich obecność jest kluczowa w procesie przyswajania energii, czy dbania o układ odpornościowy. Najlepsza sucha karma dla psa powinna zawierać również wiele warzyw oraz owoców, które stanowią naturalne źródło mikroelementów oraz witamin.

Dobra sucha karma dla psa może być także wzbogacona w inne składniki. W zależności od zapotrzebowania konkretnych ras, czy  grup wiekowych do karmy dodaje się także inne składniki. Szczeniaki i psy rosnące mają bowiem zupełnie inne wymagania niż suki w ciąży, psy z chorobami układowymi, czy staruszki. Najczęściej spotykane są substancje odpowiedzialne za wzmocnienie stawów, takie jak glukozamina i chondroityna.  Pozwalają one na wzmocnienie stawów, co szczególnie ważne jest u psów z problemami, a także u przedstawicieli ras dużych. Dodatków do psiej żywności jest naprawdę dużo, dlatego jeśli nie znacie się na tym, sprawdźcie najlepsza karma dla psa ranking,  aby poznać polecane marki dla swojego pupila.

Tania, a dobra karma dla psa – czy to możliwe?

Jak najbardziej można znaleźć na rynku wysokiej jakości karmy, które nie nadwyrężą twojego domowego budżetu. Twój pies, aby cieszyć się zdrowiem, wcale nie potrzebuje najdroższej z komercyjnych karm.  Możesz wybrać dla niego po prostu dobrą jakościowo żywność ze średniej półki cenowej. Wnikliwa analiza składu nie zajmuje dużo czasu i z każdą kolejną karmą nabierzesz odpowiedniej wprawy. Szybko nauczysz się odróżniać karmy słabej jakości, które nie mają odpowiedniej zawartości mięsa. Możliwości są nieograniczone, wystarczy wiedzieć czego szukać.

Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi najlepsze warunki, a nie czujesz się jeszcze pewnie w wyborze odpowiedniego sposobu żywienia zobacz – ranking karm dla psów.

Sucha karma dla psa ranking to miejsce, w którym w prosty i szybki sposób sprawdzisz, czy wybrana przez ciebie karma jest dobrej jakości. Przejrzysty układ i proste możliwości porównywania, pozwolą ci w kilka minut dobrać dobra i tania karmę dla psa.