Go to content

Jaki stanik do odkrytych pleców?

Jaki stanik do odkrytych pleców?
fot. freepic.com

Wielość fasonów i krojów damskiej odzieży to sposób na praktycznie codzienne urozmaicanie swojej garderoby do pracy, na wypad na miasto, na wieczorne wyjście, czy na randkę. Bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością cieszy się garderoba z odsłoniętymi plecami jak np. bluzy, koszulki i sukienki. To jednak determinuje konieczność wyboru odpowiedniego stanika, gdyż widoczne elementy jego konstrukcji, szczególnie w miejscach, w których powinna być możliwa efektowna ekspozycja pleców, nie jest korzystnym rozwiązaniem. Na rynku nie brakuje jednak staników, które umożliwiają podtrzymywanie biustu, nadawanie mu kształtu, ale w dyskretny sposób. Jakie modele staników najlepiej kupić w przypadku odkrytych pleców?

Jaki biustonosz wybrać do ubrań eksponujących plecy? Biustonosz samonośny

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, które będą idealnie komponować się w zestawieniu z odzieżą od https://romafashion.pl/, są biustonosze samonośne. Są one skonstruowane w taki sposób, że nie posiadają ani zapięć, ani ramiączek. Co jednak sprawia, że taki model dobrze podtrzymuje piersi? Przede wszystkim jest to dobrze dobrany rozmiar oraz warstwa kleju, która umożliwia mocne przyklejenie stanika do skóry. Ważne, by w miejscu przymocowywania biustonoszu nie aplikować żadnych kremów i balsamów, a skóra była przedtem oczyszczona.

Staniki silikonowe z cienkim i niewidocznym tylnym paskiem

To kolejna propozycja dla kobiet, które niekoniecznie komfortowo czują się w biustonoszach o nietypowej konstrukcji. Staniki silikonowe mogą być wyposażone w silikonowe ramiączka, choć nie jest to regułą. Zdarza się, że również ich tył jest wykonany z transparentnego, cienkiego silikonowego paska, który jest praktycznie niewidoczny. Zapewnia solidne podtrzymanie biustu jak w przypadku klasycznego modelu. Wybrane modele mogą również posiadać wspomniany pasek z materiału, jednak w cielistym kolorze. Dużym atutem takiego rozwiązania jest również fakt, iż można je wykorzystać w ubraniach prześwitujących.

Modele staników z dekoracyjnym wycięciem z tyłu

Zazwyczaj biustonosz należy dobierać do sukienki, iż wycięcia mogą przyjmować najróżniejsze kształty — niektóre z nich są delikatne, inne natomiast zarysowują się na całej długości pleców.

W takich okolicznościach można zastanowić się nad wyborem klasycznego stanika, ale z dekoracyjnym zapięciem o optymalnym kształcie i łączeniu ramiączek. Możliwości jest wiele, dlatego obecnie nie ma najmniejszych trudności w tym, by znaleźć stanik odpowiedni względem charakteru, kroju i fasonu sukienki.