Go to content

Odstresuj mózg. Tej wiosny detoks zacznij od umysłu! Zaczynamy nową akcję z nagrodami

Jesteśmy wycieńczeni. Pandemia, związany z nią lockdown, poczucie niepewności, które towarzyszy nam od ponad roku, mocno nadwyrężyły naszą kondycję psychiczną. Tracimy pracę albo musimy zmienić swój sposób myślenia o dotychczasowej działalności. Mamy problemy w relacjach, cierpimy na depresję albo towarzyszymy komuś, kto ją ma. Wielu z nas z powodu epidemii straciło kogoś bliskiego. Psycholodzy często mówią, że już nic nie będzie takie jak kiedyś. Bo nawet jeśli wrócimy do normalności, nie wiemy jaka dokładnie będzie.

Pandemia pokazała nam, że niewiele w życiu potrafmy kontrolować. Jak nauczyć się żyć od nowa? Zaakceptować zmiany, pogodzić się z trudnymi doświadczeniami? Jak zadbać o siebie? Możemy to zrobić tylko wtedy, jeśli zbudujemy swoją wewnętrzną siłę. A to nie jest możliwe jeśli nie zadbamy o swoje zdrowie psychiczne. Tyle się mówi o konieczności dbania o ciało. Ale teraz równie ważny jest nasz umysł. To idealny czas, żebyśmy zaczęli traktować się holistycznie: jesteśmy całością, systemem naczyń połączonych.

30 DNI DETOKSU EMOCJONALNEGO

Dlatego tej wiosny proponujemy detoks zacząć od naszej głowy. Porządkujemy emocje, myśli, porządkujemy nasze relacje. Dajemy sobie przestrzeń na siebie. Trudno jest żyć bez dobrego zdrowia psychicznego, ale żeby je mieć nie możemy zajmować się tylko innymi, bagatelizować potrzeb, przepracowywać się. Co czwarty z nas, choć raz w życiu doświadczy trudności emocjonalnych, przeżyje epizod depresyjny, będzie mierzył się z nerwicą lękową. Ta liczba może wzrosnąć. Dlatego tak ważne jest, żeby do tego nie dopuścić. Małymi kroczkami budować moc, która pomoże poradzić sobie z życiowymi trudnościami.

Dlatego proponujemy wam 30 dni detoksu. Naszą akcję dedykujemy wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia i szukają sposobu, jak stanąć na nogi. Jak się wspomagać, relaksować, jak poczuć lepiej niezależnie od sytuacji. Będziemy publikować teksty, które pomogą wam zbudować siłę, porozmawiamy z ekspertami o roli zdrowia psychicznego w naszym życiu, nauczymy się, jak redukować stres. Zobaczymy, jak nasze ciało reaguje na nerwy i napięcie, które choroby mogą być wynikiem naszych nieuporządkowanych emocji. Co tydzień publikować będziemy artykuły, który pomogą Wam zacząć oddychać, czuć, myśleć – od nowa.

ZADANIE 1.

I tak, jak przed każdym detoksem przygotowujemy plan, co kupić, jak się odżywiać, tak tu zastanówcie się w jakiej dziedzinie życia psychicznego wam najtrudniej. W związku partnerskim, czy w pracy? W relacji z dzieckiem, matką, ojcem? Ze sobą? Przyda się kartka, na której wypiszecie, na czym najbardziej wam zależy, co chcielibyście zmienić, co Was zatruwa. Jeśli to jest jakaś toksyczna osoba, może na 30 dni ograniczyć z nią kontakty?

Jeśli to są niezrealizowane ambicje, może odłożyć je na miesiąc i spróbować spojrzeć na nie z dystansu? Nieważne co to jest, ważne, żeby to nazwać, stanąć w tzw. prawdzie. Mnóstwo naszych problemów wynika z tego, że wypieramy pewne rzeczy. Są dla nas emocjonalnie za trudne. Tyle że organizmu nie da się oszukać. Lęki, nerwica, niepokój, nawet depresja. To wszystko mówi nam, że czas przyjrzeć się rzeczywistości.

I niech to będzie nasze zadanie na dziś. Zdać sobie sprawę, co nas najbardziej uwiera, co przeszkadza w osiągnięciu spokoju. Przez najbliższe 30 dni będziemy się przyglądać naszym emocjom, nazywać je i pomagać je oswoić. Pamiętajcie, że nawet najgorsze rzeczy, które nam się przytrafiają, zawsze są początkiem czegoś nowego. Może lepszego? To już zależeć będzie tylko od Was.

Piszcie do nas (kontakt@ohme.pl), o tym, co Was boli, z czym sobie nie radzicie, a może właśnie poradziliście i Wasza historia będzie budująca dla innych! Nagrodzimy jedną z poniższych nagród:

Książką profesora Rafa Ohme z autografem „Emo Sapiens” lub ” SPA dla umysłu”;

Cognitiv Pro – suplement diety, które wspiera wszystkie najważniejsze ścieżki mózgowe uwalniając w pełni potencjał umysłu;

Cognitiv Pro® to 60 kapsułek

Zwiększa koncentrację i pamięć

Dodaje energii i motywacji do działania

Zmniejsza poziom stresu, poprawia nastrój i pomaga na nowo zyskać pewność siebie

Przyspiesza regenerację po intensywnym wysiłku poznawczym

Zaproszenie od serwisu uPacjenta.pl na kompleksowe badania krwi umożliwiające poszerzoną ocenę stanu zdrowia i umożliwia identyfikację aktualnie pojawiających się stanów chorobowych. Przeznaczony dla osób zarówno chcących przebadać się kompleksowo, dla świadomości własnego zdrowia, jak i dla tych, którym towarzyszą różne objawy takie jak osłabienie, zmęczenie, złe samopoczucie oraz częste, nawracające infekcje. obejmuje oznaczenie morfologii i parametrów biochemicznych krwi, pozwalających na wykrycie stanów zapalnych oraz ocenę zdrowia narządów wymagających pogłębionej diagnostyki (wątroba, nerki i tarczyca). umożliwia również wykrycie zaburzeń sprawności metabolizmu (przemian białek, tłuszczów i węglowodanów), braku równowagi elektrolitów (sód i potas) oraz niedoborów żelaza. dodatkowo wzbogacony o pomiar stężenia witaminy D, której ewentualne niedobory należy suplementować, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Zaproszenie zawiera usługę konsultacji wyników badań na czacie lub przez telefon z wykwalifikowanym konsultantem (diagnostą laboratoryjnym lub lekarzem) świadczoną w serwisie uPacjenta.pl