Lifestyle

Jaki prezent marzeń dla kobiety? – kreatywne pomysły dla Niej

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Znalezienie odpowiedniego prezentu może zająć nam trochę czasu. Jeżeli zbliżają się urodziny lub imieniny bliskiej Ci osoby, warto zastanowić się nad zakupem oryginalnego i wyjątkowego prezentu. Sprawdź najlepsze kreatywne pomysły na upominek dla kobiety.

Jak wybrać oryginalny prezent dla kobiety?

Najczęściej wybieranymi prezentami dla kobiet są kwiaty, czekoladki, kosmetyki i biżuteria. Jeżeli zależy nam na obdarowaniu bliskiej osoby czymś wyjątkowym, warto poszukać pomysłu na bardziej kreatywny prezent, dopasowany do preferencji solenizantki. Wiele kobiet lubi niespodzianki. Dlatego warto wybrać niebanalny prezent, który sprawi, że na twarzy pojawi się uśmiech. Inspiracji możemy zaczerpnąć w internecie. W sklepie internetowym prezent marzeń znajdziemy atrakcyjne pomysły na każdą okazję, które umożliwią przeżycie niesamowitej przygody. Bez względu na to, komu planujemy wręczyć prezent, możemy mieć pewność, że będzie oryginalny. Prezent dla kobiety powinien być dopasowany do jej charakteru i zainteresowań. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani, możemy skorzystać z zakupu karty podarunkowej. Dzięki temu solenizantka sama będzie mogła wybrać prezent.

Karta posiada unikalny kod identyfikacyjny i dostępna jest w wysokości od 20 do 2000 złotych. Pamiętajmy jednak, że karta nie będzie podlegała wymianie na gotówkę. Należy ją zrealizować do 500 dni od daty zakupu produkt i co więcej, można ją użyć tylko raz. Upominki dostępne w sklepie skierowane są nie tylko do kobiet, ale również mężczyzn. Niektóre prezenty można realizować we dwoje np. masaż lub rejs statkiem. Warto śledzić ofertę sklepu online na bieżąco, ponieważ często udostępnione są atrakcyjne promocje i zniżki. Stacjonarne punkty sprzedaży znajdują się w wielu większych miastach w Polsce. Rezerwację zamówienia można również wykonać za pośrednictwem internetu.

Fot. Materiały prasowe

Kreatywne prezenty dla niej

Ostateczny wybór prezentu będzie zależał od upodobań solenizantki. Bez wątpienia każda kobieta ucieszy się z otrzymania całodniowego vouchera do SPA. Taki prezent możemy zaproponować zarówno przyjaciółce, mamie, jak i siostrze. W trakcie pobytu w SPA realizowane są różne masaże i zabiegi na ciało, które zapewnią błogi odpoczynek. Masaże to najlepszy sposób na pozbycie się stresu i zmęczenia. Jest to zabieg popularny i najczęściej wybierany przez płeć żeńską. Wybór rodzajów masażu jest ogromny, dlatego każda kobieta powinna bez problemu znaleźć coś dla siebie.

Regenerujące i odprężające mogą okazać się również zabiegi na twarz i ciało, które pozwolą zwalczyć wszystkie niedoskonałości i pojawiające się oznaki starzenia. Innym ciekawym pomysłem jest zakup vouchera na lot balonem. Z pewnością lot przyniesie moc niezapomnianych wrażeń, które zapamiętamy do końca życia. Czas trwania widokowego lotu balonem trwa godzinę.

Fot. Materiały prasowe

Ekstremalne prezenty dla odważnych

Ciekawym i dość nietypowym pomysłem na prezent dla odważnych kobiet jest Flyboard lub lot w tunelu aerodynamicznym. Flyboard to urządzenie, które służy do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych. Utrzymanie równowagi będzie bez wątpienia trudne dla początkujących, ale gwarantujemy zabawę i możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego. Na samym urządzeniu możemy wykonywać różne akrobacje. Flyboard jest bezpiecznym sportem. Użytkownik otrzymuje specjalną asekuracyjną kamizelkę i kask. Lot w tunelu będzie ciekawym rozwiązaniem dla miłośników skoków spadochronowych. Może być to również idealna alternatywa dla osób, które nigdy nie zdołałyby się skoczyć z 5000 metrów nad ziemią. W cenę każdego z tych prezentów zostało wliczone również specjalne szkolenie.

Fot. Materiały prasowe


Artykuł sponsorowany


Lifestyle

Naucz się być na nowo, czyli jak dbać o zdrowie psychiczne w trakcie pandemii

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 kwietnia 2020
Fot. iStock / elenaleonova
 

Wiesz już, że pozostaniesz w domu przez dłuższy czas, że izolacja od bliskich potrwa kilka tygodni. W tym okresie wyjątkowo ważne jest to, byśmy odpowiednio zadbali nie tylko o kondycję fizyczną, ale również o zdrowie psychiczne. Oto lista podstawowa, którą powinieneś sprawdzać raz w tygodniu, być mieć kontrolę nad swoim stanem emocjonalnym i w odpowiednim momencie wyłapać niepokojące objawy.

1. Uczucia

Ustaw alarm w telefonie lub przypomnienie w kalendarzu, aby o ustalonej godzinie, co tydzień spróbować ocenić w skali od 0 („wcale”) do 10 („bardzo”) poziom stresu, niepokoju lub lęku, który odczuwasz w związku z sytuacją, w której się znalazłeś.

To normalne, że w jednym tygodniu wyniki będą wysokie, w innym spadną. Jeśli jednak zauważysz, że poziom stresu rośnie i pozostaje długo na bardzo wysokim poziomie, nadszedł czas, aby priorytetowo potraktować zdrowie psychiczne.

2. Ciało

Poświęć chwilę, aby zaobserwować poziom napięcia w ciele, „zamknięte” ramiona, klatka piersiowa lub zaciśnięta szczęka. Inne objawy stresu to suchość w ustach, trudności w oddychaniu i przyspieszone bicie serca.

3. Sen

Czy śpisz teraz nieporównanie dłużej, czy może cierpisz na bezsenność? Jeśli każdego wieczoru walczysz o to, by zasnąć, często budzisz się w nocy lub budzisz wcześniej niż zwykle i masz trudności z ponownym uśnięciem, są to oznaki, że twój umysł nie jest w stanie się wyłączyć i zrelaksować.

4. Myśli

Czy zawsze widzisz w myślach najgorsze scenariusze? Zastanawiasz się, czy kiedyś nastąpi lepsze jutro, czy w ogóle sobie poradzisz? Skupianie się na scenariuszach „co jeśli…” jest dla nasz szkodliwe i najlepiej jest zastąpić je pozytywnymi afirmacjami.

5. Reakcje / zachowanie

Każdy dzień przynosi wyzwania, ale to, jak sobie z nimi radzimy, pokazuje w jakiej jesteśmy kondycji psychicznej. Jeśli często teraz wybuchasz, atakujesz słownie tych, których kochasz, bardzo trudno jest się skupić lub uspokajasz się nadużywając alkoholu lub jedząc zbyt wiele, oznacza to, że najwyższa pora

6. Bliska osoba

Wybierz kogoś, komu zwierzysz się ze swoich problemów. Może to być Twój partner, współlokator, a nawet przyjaciel lub kolega, z którym utrzymujesz kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Szczerze mów o tym, jak sobie radzisz.

Pamiętaj, że jesteś w izolacji fizycznej, a nie społecznej. Teraz konieczne jest kreatywne dostosowanie strategii, których zwykle używamy, do nowej sytuacji. Na przykład, jeśli to kontakty towarzyskie poprawiają ci nastrój, zaplanuj wirtualną kawę. Jeśli pójście na siłownię pomaga zmniejszyć stres, spróbuj treningu online. Jeśli pomaga ci wyciszenie znajdź spokojne miejsce, weź kilka głębokich oddechów, idź na spacer lub posłuchaj muzyki.


Na podstawie: blackdoginstitute.org.au

 


Lifestyle

Masz problem z wyrażaniem uczuć? Może jesteś jednym z tych czterech znaków zodiaku?

Redakcja
Redakcja
20 kwietnia 2020
Fot. iStock / OcusFocus

W każdym dobrym i mocnym związku liczysz na to, że partner powie ci o swoich emocjach, zasygnalizuje, gdy mu źle, smutno, gdy jest zdenerwowany lub podzieli się swoją ekscytacją. Tyle tylko, że jeśli on lub ona mają problem z wyrażeniem swoich uczuć, ten rodzaj emocjonalnej intymności może nie przyjść naturalnie, bez względu na to, jak dobrze się znacie. I chociaż każdy może mieć trudności z dzieleniem się swoimi emocjami, niektóre znaki zodiaku mają z tym większy problem.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Dla niektórych osób trudności z wyrażaniem emocji mogą wynikać z trudności z nawiązaniem kontaktu z samym sobą. Jednak zdecydowanie nie jest tak w przypadku Raka. To właśnie ten znak zodiaku prawdopodobnie bardzo świadomy swoich uczuć. Problem pojawia się, gdy zaczyna się zastanawiać, jak inne osoby mogą na nie zareagować. Raki są bardzo wrażliwe i wycofują się, gdy obawiają się odrzucenia lub niezrozumienia. Zwykle płaczą wyrażając swoje uczucia, ponieważ tak głęboko odczuwają różne emocje.

Rada dla Raka:

Chociaż może to być naprawdę trudne, spróbuj podzielić się tym, jak się czujesz. Tłamszenie w sobie negatywnych emocji może być bardzo bolesne, powiesz o niej komuś, komu ufasz, na pewno cię nie odrzuci.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Chociaż niektórzy nie mają problemu z rozmawianiem o wszystkim ze wszystkimi, są osoby, które nie wyobrażają sobie takiej sytuacji. Panny nie lubią publicznych pokazów, a pod ich zachowawczym zachowaniem kryje się bardzo wrażliwa dusza. Panny boją się, że zostaną osądzone jako słabe, więc zazwyczaj starają się mówić bardzo rzeczowo. Tyle tylko, że Panna, która udaje, że nigdy się nie denerwuje, w końcu będzie potrzebować emocjonalnego wsparcia.

Rada dla Panny:

Jeśli dzielenie się swoimi uczuciami jest dla ciebie trudne, spróbuj wyrazić je pisząc. Wyślij komuś, komu ufasz, list lub e-mail wyjaśniający, co się z tobą dzieje.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpiony są tajemnicze i intensywne. Wolą obserwować uczucia innych niż swobodnie wyrażać swoje. Jeśli jesteś Skorpionem, możesz mieć problemy z zaufaniem do innych, co sprawia, że wydajesz się oderwany od tego, co czujesz.

Rada dla Skorpiona:

Jeśli masz trudności z otwarciem się na kogoś w swoim życiu, zacznij od pytania, jak się ostatnio czuł. Słuchanie może sprawić, że poczujesz się bezpieczniej, jeśli chodzi o dzielenie się własnymi uczuciami.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Jako Wodnik prawdopodobnie nie jesteś osobą wylewną. W rzeczywistości ten znak zodiaku może być bardzo zdystansowany, bo nie lubi dramatycznych sytuacji. Wodni woli zachować spokój, podczas gdy inni próbują odgadnąć, co myśli. Fakt, że po pewnym czasie, taki rodzaj odcięcia może prowadzić do poczucia osamotnienia.

Rada dla Wodnika:

Nikt nie mówi, że masz o swoich emocjach dyskutować publicznie. Zaproś bliskiego przyjaciela do domu, abyś mógł wyrazić to, co czujesz w bardziej intymnym otoczeniu, w którym nie będziesz musiał myśleć, jak zareagują inni ludzie.


Zobacz także

To ja, polski singiel! Wcale nie skaczę z kwiatka na kwiatek i nie szukam przelotnych romansów

Mężczyźni, którzy nękają kobiety w internecie, są przegrani i to dosłownie

Poproszę o urlop od dzieci, na weekend, jeden dzień. Jestem zmęczona. Mam dość