Go to content

Jak wzmocnić swoją kreatywność za pomocą technologii?

Żyjemy w czasach, w których w łatwy sposób możemy dać upust swojej kreatywności. Duża w tym zasługa technologii, która umożliwia nam na szybsze i lepsze tworzenie i to dosłownie w każdym momencie i miejscu.

Jeszcze jakiś czas temu retuszowanie zdjęć, czy montowanie filmów było procesem niezmiernie skomplikowanym i wymagało specjalistycznej wiedzy. Do tego wszystkiego potrzebne były jeszcze drogie komputery, którym i tak przetworzenie danych zajmowało bardzo dużo czasu.

Postęp technologiczny zmienił wszystko. Moc obliczeniowa procesorów zwiększyła się przez lata kilkukrotnie. Poprawiła się także wydajność innych podzespołów – pamięci, dysków twardych, czy kart sieciowych łączących nas z Internetem. Dodatkowo, wszystko to mieści się w niewielkich i eleganckich obudowach laptopów, które dzięki pojemnym bateriom mogą pracować godzinami i wykonywać dla nas najbardziej skomplikowane prace.

Aby jednak w pełni wykorzystać moc drzemiącą w laptopach i rozwinąć skrzydła naszej wyobraźni i kreatywności, warto zwrócić uwagę na te technologie, które wspierają twórców i pomagają im tworzyć jeszcze wspanialsze dzieła.

Firma MSI od dawna pomaga twórcom poprzez oferowanie urządzeń stworzonych z myślą o rozwijaniu swoich pasji. Laptopy tego producenta świetnie nadają się choćby do prac graficznych, modelowania trójwymiarowego, obróbki filmów, albo tworzenia muzyki. Wszystko to dzięki konkretnym technologiom nastawionym na wzmacnianie kreatywności, które można znaleźć w laptopach MSI z serii Content Creation, Summit i Prestige.

Widzieć lepiej

Każda osoba, która zajmuje się rysunkiem cyfrowym, retuszowaniem zdjęć, albo montażem filmów wie, jak ważne jest to, aby ekran w poprawny sposób odwzorowywał kolory. Dlatego w laptopach MSI są instalowane ekrany True Pixel o rozdzielczości 4K, ze 100% pokryciem barw AdobeRGB oraz fabryczną kalibracją z parametrem Delta-E < 2 zweryfikowaną przez CalMAN, czyli firmę zajmującą się dostarczaniem rozwiązań do kalibracji kolorów.

Idea złotego podziału, zwanego też boską proporcją, jest znana ludzkości już od czasów starożytnych i wykorzystywana jest w architekturze, sztuce, a nawet w muzyce! Projektanci laptopów Creator Z16 i Summit E16 mocno inspirowali się tą ideą tworząc z komputerów wizualne dzieła sztuki. Złota proporcja ma w tym przypadku także zastosowanie bardzo praktyczne. Ekrany w tych laptopach mają proporcje ekranu 16:10, dzięki czemu przestrzeń robocza zwiększona jest aż o 11 procent! Pozwala to choćby na wygodniejsze rozmieszczenie narzędzi w programach graficznych.

Każdy ma swój własny styl tworzenia. Jedni twórcy podchodzą do procesu twórczego w sposób metodyczny, inni stawiają na improwizację i spontaniczność. Dobrze dopasowany laptop jest w stanie sprostać każdemu stylowi.

Na przykład laptop MSI Summit E16 Flip, dzięki specjalnemu zawiasowi, pozwala na odchylenie ekranu nawet o 360 stopni! W ten sposób, chwytając do ręki rysik, uzyskujemy wygodny do szkicowania tablet! Wybrane komputery z serii Content Creation dysponują panelami dotykowymi zapewniając twórcom interaktywne interakcje z tworzonym dziełem, a także zwiększając produktywność poprzez łatwość obsługi aplikacji.

Słyszeć wyraźniej

Laptopy nigdy nie kojarzyły się z dobrym dźwiękiem. Ot, jakieś tam burczące głośniczki o dźwięku tak płaskim jak blat stołu. Na szczęście te czasy już dawno minęły i dzięki odpowiednim rozwiązaniom, a także odpowiedniej technologii, możemy cieszyć się świetnymi wrażeniami muzycznymi.

W laptopach Creator Z16 za dźwięczne basy i czyste, przejmujące soprany odpowiada system dźwiękowy Dynaudio, który jest zgodny ze standardem Hi-Resoultion Audio zapewniającym najwyższą jakość bezstratnego dźwięku.
Aby jeszcze bardziej podnieść jakość dźwięku, można skorzystać ze specjalnego oprogramowania Nahimic, które jest w stanie m.in. wygenerować sugestywny dźwięk przestrzenny, a także zapewnić najlepszą jakość dźwięku przesyłanego przez mikrofon.

Działać szybciej

Najlepszą wydajność laptopom z serii Content Creation, Summit i Prestige zapewniają procesory Intel najnowszej generacji, a także szybkie dyski twarde SSD oraz karty graficzne NVIDIA. Dodatkową moc gwarantuje także odpowiednie oprogramowanie, które optymalizuje działanie urządzenia i pozwala w pełni wykorzystać jego potencjał.

 

Laptopy MSI wyposażone są w oprogramowanie MSI Center, które daje prawie nieograniczone możliwości! Oprócz monitorowania parametrów laptopa, można w niej w łatwy sposób m.in. ustawić tryby wydajności, określić które aplikacje mają działać priorytetowo, zmienić parametry wyświetlania kolorów na ekranie, czy zarządzać ustawieniami dźwiękowymi. Oprócz ustawień ręcznych, można też zdać się na kierowania parametrami przez sztuczną inteligencję, która uczy się na bazie tego, w jaki sposób korzystasz ze swojego laptopa.

Odkorkuj swoją kreatywność!


Aktualnie trwa promocja na laptopy i komputery MSI, które pomagają w pielęgnowaniu i rozwijaniu naszych pasji. Kupując wybrane urządzenia MSI można zdobyć unikatowy korkociąg ALESSI, który jest hołdem dla artysty Alessandro Mendiniego i jego dzieł sztuki. Więcej szczegółów promocji można znaleźć na stronie promocji „Live in Everyday Passion”: https://pl.msi.com/Promotion/Live-in-Everyday-Passion.

Zachęcamy również do odwiedzenia kanału YouTube, a także wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać pakiet gadżetów od MSI: https://gleam.io/c9bMu/wygraj-pakiet-gadzetow-w-konkursie-msi-5-osob-zgarnie-zestaw-nagrod