Lifestyle

Jak wygląda najpiękniejsza twarz świata?

Redakcja
Redakcja
19 lipca 2016
Fot. Screen / You Tube
 

Doktor Julian de Silva – chirurg plastyczny, w oparciu o nowoczesną technologię, czyli program polegający na mapowaniu twarzy stworzył twarz idealną, zgodną z proporcjami, które podawali już starożytni Grecy tworząc ideał kobiecego piękna.  

Julian de Silva przeanalizował twarze znanych kobiet, określając, która z nich jest najbardziej zbliżona do ideału. Z ich poszczególnych idealnych części stworzył twarz, którą można by uznać dzisiaj i tysiące lat temu za najpiękniejszą.

Na podstawie przeprowadzonych obserwacji, zbadania 12 kluczowych punktów twarzy, okazało się, że najbliższą ideału twarz ma Amber Heard – jeszcze żona Jonny Deep’a (obecnie w sepracji) – aż w 91.85% zbliżoną do kanonu wyznaczonego przez Greków.

#AmberHeard has become the most beautiful woman in the world by Dr. Julian de Silva. . According to measurements and calculations of Dr. Julian de Silva, conducted by the „Golden section” (when the height of the face divided by width of face equal to 1,618; mouth width divided by the width of the nose, equal to 1,618, the distance between the pupils divided by the distance between the eyebrows, equal to 1,618, etc.) amber was the most beautiful girl in the world. . According to Julian, Hurd comply with these parameters on 91,85%. . #actress #Aquaman #JusticeLeague #Mera #DCComics #TheDanishGirl #OneMoreTime #TheAdderallDiaries #LondonFields #MagicMikeXXL #3DaysToKill #MacheteKills #Paranoia #TheRumDiary #DriveAngry #AndSoonTheDarkenss #WeAreWithYouAmberHeard

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Amber Heard (@amberheard__)


Drugie zajęła Kim Kardashian – 91,39%, trzecie Kate Moss (91,06%), natomiast czwartą najbliższą ideału twarzą świata została modelka Emily Ratajkowski (90.08%), piątą Kendall Jenner.

Julian de Silva ustalił, jaka część twarzy współczesnych najpiękniejszych kobiet jest najbardziej idealna i na tej podstawie pokazał, jak mogłaby wyglądać idealna twarz kobiety.

Miałaby ona:

– czoło Kate Moss

– oczy – Scarlett Johansson

– brwi – Kim Kardashian

– usta – Emily Ratajkowsky

– nos – Amber Heard

– policzki – Amber Heard

– kształt twarzy – Rihanny

Zobacz, jakie proporcje powinna mieć idealna twarz:

źródło: dailymail.co

 


Lifestyle

Tak sabotujesz siebie w pracy – 9 zachowań, które musisz zmienić, by odnieść sukces

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
19 lipca 2016
Tak sabotujesz siebie w pracy
Fot. iStock / Poike
 

Awanse, pochwały ze strony szefa, premie za dobrą pracę albo tytuł pracownika miesiąca – niemal każda z nas marzy o tym, by w życiu zawodowym coś więcej osiągnąć. Czasem jednak pomimo starań, nadgodzin i wytężonego wysiłku czujemy, że utknęłyśmy, nasze działania przynoszą mizerne skutki i właściwie efektów nie widać. Jeśli takie poczucie jest ci bliskie, czas przyjrzeć się sobie i sprawdzić, czy nieświadomie nie sabotujesz swojej pracy i nie działasz na własną niekorzyść.

Za dużo na siebie bierzesz

Niby od przybytku głowa nie boli, ale z obowiązkami jest trochę inaczej. Sama dobrze to wiem – im więcej mam do zrobienia, im więcej muszę, tym mniej robię! Stres związany z tym, że powinnam, zobowiązałam się, że nie chce nikogo zawieść, działa na mnie paraliżująco i zamiast zrobić coś w godzinę, potrzebuję dużo więcej czasu i wysiłku, by wykonać dobrze zadanie. Spokojna głowa i luz wbrew pozorom są sprzymierzeńcami w pracy.

Działasz bez zastanowienia

Zaczynasz jedną rzecz, w połowie przeskakujesz do drugiej, a w głowie już planujesz trzecią i czwarta. W efekcie masz rozgrzebanych kilka spraw i żadnej załatwionej na sto procent! Pośpiech i chaotyczne działanie są najgorszymi doradcami. Zatrzymaj się na chwilę, zastanów, a nawet zapisz na kartce plan działania – przekonasz się szybko, że efektywna praca, to dobrze przemyślana praca.

Zapominasz o przerwach

Siadasz przed komputerem i dopiero kiedy oczy zaczynają już zezować, a za oknem robi się ciemno, przypominasz sobie, że warto zjeść, napić się, wyjść do ludzi lub zwyczajnie chwilę odpocząć. Długa praca nie oznacza bardziej wydajnej – przerwa jest twoim obowiązkiem i wpłynie korzystnie na kreatywność i jakość pomysłów. Zmęczony umysł jest złym doradcą. Chcesz jeszcze bardziej podkręcić swoja inwencję? Wybierz aktywność fizyczną – ruszając się dotlenisz organizm, wpłyniesz na stymulację mózgu i zaopatrzysz się w hormony szczęścia.

Nieustannie spóźniasz się

Prace zaczynasz o 8.00, ale jakoś nigdy nie możesz zdążyć na czas. Wpadasz potem do biura zziajana, zdyszana i… ze złym wrażeniem! Twój szef pomyśli, że lekceważysz swoją pracę, nie umiesz się zorganizować i nie zależy ci na swojej posadzie. Współpracownicy zaś mogą odnieść wrażenie, że uważasz swój czas za cenniejszy od nich i waszych wspólnych obowiązków i jesteś niejako ponad ogólnymi zasadami firmy – gdy ty się spóźniasz, ktoś inny musi cię zastępować i pracować za dwoje. Dobra rada – pilnuj swojego porannego czasu i nastaw budzik kwadrans wcześniej.

Brakuje ci autorefleksji

Uważasz, że wszystko robisz wspaniale, bezbłędnie i jesteś wręcz niezastąpiona, więc nie sprawdzasz swoich działań, nie musisz ich oceniać i właściwie nie wyciągasz żadnych wniosków ze swojej pracy.  Albo odwrotnie – nieustannie ganisz się, krytykujesz i wystawiasz sobie złe noty, często niesprawiedliwie i zbyt surowo. Tymczasem nie ma nic złego w chwaleniu się i nagradzaniu za wysiłek, ani nic złego w składaniu samokrytyki i dostrzeganiu własnych błędów. Byle nie przesadzać w żadną stronę.

Działasz solo

To, że poprosisz o pomoc i wsparcie innych, nie znaczy, że jesteś mniej zdolna lub niekompetentna. Czasami przyda się świeże spojrzenie kogoś z zewnątrz i druga opinia, by znaleźć najlepsze rozwiązanie. Henry Ford (ten od samochodów) powiedział kiedyś „połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Nic dodać, nic ująć.

Robisz z igły widły

Te emocje, co one z nami wyrabiają! Stres, napięcie, oczekiwania przełożonych powodują, że mały problem urasta do rangi tragedii, a ty zachowuje się niczym z opery mydlanej. Przestań dramatyzować i zamiast robić z igły widły zastanów się na spokojnie jak wybrnąć z danej sytuacji. Potraktuj nowy problem jako jedno z wyzwań na drodze do sukcesu i nie pokazuj szefowi, że sobie nie radzisz i jesteś w rozsypce – w końcu jesteś profesjonalistką!

Zostajesz w cieniu

Niepewność siebie i swoich pomysłów, brak odwagi i trzymanie się zasady „lepiej się nie wychylać i nie wychodzić przed szereg” z pewnością nie pomogą w zawodowym sukcesie. Za każdym razem, gdy nie zadajesz pytania, choć bardzo chcesz, nie mówisz głośno o pomyśle, który przyszedł ci do głowy lub milczysz, gdy widzisz coś złego, stawiasz się w cieniu i pozbawiasz się szansy na zaistnienie. Jak szef ma cię dostrzec, skoro nie dajesz mu ku temu okazji?

Załamujesz się każdą najmniejszą porażką

Szef odesłał twój raport do poprawy, klient zgłosił zastrzeżenie, koleżanka nie zachwyciła się twoim pomysłem, a ty ryczysz, rozpamiętujesz każde słowo i rozważasz złożenie wypowiedzenia. Kobieto, opanuj się i nie poddawaj! Nie każdy dzień w pracy jest dniem sukcesu. Nie każdy pomysł jest genialny i wyjątkowy. Wyciągnij wnioski, popraw co trzeba i działaj dalej. Droga do sukcesu to nie piękna asfaltówka bez najmniejszej dziury i wybojów, ale stroma, górska ścieżka z wystającymi korzeniami i kamieniami.


Na podstawie: www.bustle.com


Lifestyle

Pielęgnacja nowej generacji dla cery dojrzałej. Natura i technologia – duet idealny

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 lipca 2016
Fot. iStock / kupicoo

Technologia czy natura? To chyba najczęściej zadawane pytanie, szczególnie przez kobiety – bo w naszej naturze leży pewien rodzaj dociekliwości, dbałości, szukania rozwiązań. Szukamy ich w pracy, domu, w wychowaniu dzieci i w urodzie. I wydawać by się mogło, że dziś tę odpowiedź najtrudniej znaleźć. Szczególnie, gdy dbamy o nasz wygląd – mamy do wyboru nowoczesność i technologię kontra organiczne i naturalne. A gdyby tak nie trzeba było wybierać?

Przecież logika nakazuje połączyć to, co najlepsze w jednym i drugim. Na szczęście hybrydowe kosmetyki są w zasięgu kobiecej ręki!

Naturalne

Kochamy naturalne kosmetyki – miłością szczerą i oddaną, jednak nie zawsze spełniają nasze, wysokie oczekiwania. Przez te wszystkie lata, jednak zdążyłyśmy się na tyle dobrze przyjrzeć naturze, żeby wiedzieć, że bez niej człowiek sam niewiele by stworzył – również w kosmetyce. Nowoczesne technologie potrafią dokonać tego, co przynosi najlepsze efekty – wyłuskać z natury i nowoczesności to, co najlepsze i najbardziej efektywne. Natura jest niezastąpiona, prawdziwą sztuką jest z niej mądrze korzystać.

Nowoczesne

Skoro natura jest tak wspaniałomyślna dla naszej skóry – dlaczego nasze mamy i babki i miały tylu możliwości dbania o urodę, co my? Cóż, tak naprawdę te wszystkie skarby zawsze leżały tuż pod naszymi nosami – tylko nie mieliśmy odpowiednich narzędzi, żeby z nich skorzytać. Gdyby nie wiedza i technologia – trudno byłoby wydobyć bez szkody skuteczne składniki nowoczesnych kosmetyków. Właśnie tak rozpoczął się romans naturalnego z innowacyjnym, a my możemy w pełni i bezpiecznie korzystać z tego kosmetycznego mezaliansu ;).

Kosmetyki hybrydowe, czyli jakie?

Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Hybryda kosmetyczna oznacza połączenie najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie składników razem z komponentami pochodzącymi z natury. Dodatkowo hybryda quote rozowy ohme2kosmetyczna „cross function” oznacza takie połączenie, w którym uzyskuje się produkt, który kojarzy w sobie efekty kilku różnych form działając na przykład jak: krem pielęgnacyjny, korektor i serum. Hybryda kosmetyczna „cross category” to krem który jest w stanie spełniać tak samo dobrze dwie funkcje na przykład: zapewniać efektywne nawilżenie i skuteczne działanie anti-aging.

Najcenniejszą cechą nowoczesnych kosmetyków hybrydowych jest ich siła działania. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu składników i technologii otrzymujemy kosmetyki bardziej skuteczne, takie, które pobudzają do działania głębsze warstwy naskórka. A to o wiele więcej niż dotychczas oferowały nam laboratoria kosmetyczne, bo otrzymujemy nie tylko szybki efekt widoczny w lustrze, ale długofalowe działanie – skóra nie tylko wygląda młodziej, w pewnym sensie jest młodsza – ponieważ znów uruchamiają się zwalniające z wiekiem mechanizmy ochronne i odbudowujące. Klasyczne kremy nie mają takich możliwości.

Nowa linia do pielęgnacji twarzy, dla skóry dojrzałej, LIFT HYBRID od Eveline

Czyli jak profesjonalny zabieg odnowy zamknąć w małym słoiczku… LIFT HYBRID to synergia aż 3 zabiegów estetycznych:

WOLUMETRII NICI HIALURONOWYCH

KOLAGENOWYCH MIKROSFER WYPEŁNIAJĄCYCH

oraz BIOMIMETYCZNEGO LIFTINGU PEPTYDOWEGO.

quote rozowy ohme2Lek. med. Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog
Kremy oparte na technologii hybrydowej to produkty, które są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących nieinwazyjnych, ale skutecznych sposobów wpływających na opóźnianie efektów starzenia i poprawę wyglądu. Metody hybrydyzacji wykorzystywane w kosmetykach otwierają nowe drzwi, za którymi znajdują się produkty o znacznie większej sile działania i skuteczności.

LIFT HYBRID™   to seria rewolucyjnych preparatów do cery dojrzałej. Inteligentne formuły bogate w najnowszej generacji peptydy, kolagen, kwas hialuronowy i ekstrakt z algi koralowej, wykorzystują moc trzech profesjonalnych zabiegów o udowodnionej skuteczności w poprawie napięcia skóry  i redukcji utrwalonych zmarszczek.

eveline synerga trzech zabiegów

Głównym „cudownym” składnikiem prosto z natury jest EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w regenerujące minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych. Intensywnie ujędrnia i nawilża, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia, dzięki czemu skóra ulega widocznemu odmłodzeniu.

Seria odpowiada na bardzo sprecyzowane potrzeby kobiet w różnym wieku, dlatego stoworzono kilka preparatów, dedykowanych paniom po 40-, 50-, 60- czy 70-tym roku życia.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 40. ROKU ŻYCIA

ULTRA-UJĘDRNIAJĄCY KREM-KOREKTOR ZMARSZCZEK + NAWILŻAJĄCE SERUM 40+ zapewnia wielowymiarowy efekt liftingu i odmłodzenia cery. Unikalna formuła łączy właściwości liftingującego kremu, silnie nawilżającego serum oraz punktowego korektora zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i adenozyny, krem już od 1. aplikacji stymuluje intensywną odnowę biologiczną.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

ADENOZYNA jest naturalnym aminokwasem występującym w DNA, o silnym działaniu wygładzającym nawet głębokie zmarszczki i likwidującym szorstkość naskórka.

MATRIXYL®SYNTHE’6 peptyd najnowszej generacji, stymuluje szybsze wytwarzanie kolagenu typu I, III i IV. Sprawia, że owal twarzy odzyskuje odpowiednie proporcje oraz kształt zbliżony do litery V.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 50. ROKU ŻYCIA

ULTRA-WYGŁADZAJĄCY KREM-KOREKTOR ZMARSZCZEK + LIFTINGUJĄCE SERUM 50+ zapewnia kompleksowy efekt poprawy napięcia cery. Unikalna formuła łączy właściwości kremu zwiększającego gęstość skóry, silnie liftingującego serum oraz wypełniacza zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i kompleksu PERLAURATM, krem już od 1. aplikacji przywraca cerze zdrowy wygląd.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

PERLAURA™ stymuluje perlekan, naturalny czynnik zwiększający napięcie skóry. Jego działanie można porównać do łańcucha, który stabilizuje siatkę komórkową i odmładza rysy twarzy.

RIGIN™   kompleks tetrapeptydów, który tworzy na skórze mikro-siateczkę napinająco-liftingującą, przywracającą młodzieńczy owal twarzy.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 60. ROKU ŻYCIA

SILNIE NAPINAJĄCY KREM-KOREKTOR GŁĘBOKICH ZMARSZCZEK + ODŻYWCZE SERUM 60+ zapewnia wielowymiarowy efekt wzmocnienia struktury skóry. Unikalna formuła łączy właściwości kremu zwiększającego napięcie skóry, liftingującego serum oraz korektora głębokich zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i kompleksu ceramidów roślinnych, krem już od 1. aplikacji silnie wygładza i regeneruje skórę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

CERAMIDY ROŚLINNE  – wypełniają przestrzenie między komórkami odbudowując strukturę lipidową skóry. Zabezpieczają przed utratą nawilżenia i szkodliwym wpływem czynników wysuszających.

MATRIXYL®3000 – peptyd najnowszej generacji, który zapewnia spektakularną poprawę jędrności i sprężystości skóry, wygładza nawet głębokie zmarszczki
i likwiduje szorstkość naskórka.

HYBRYDYZACJA KOSMETYCZNA – SKÓRA PO 70. ROKU ŻYCIA

INTENSYWNIE ODMŁADZAJĄCY KREM-KOREKTOR GŁĘBOKICH ZMARSZCZEK + MULTI-REGENERUJĄCE SERUM 70+ zapewnia kompleksowy efekt regeneracji osłabionych struktur skóry. Unikalna formuła łączy właściwości odbudowującego kremu, serum wyrównującego koloryt oraz wypełniacza zmarszczek. Dzięki zawartości ekstraktu z algi koralowej i witaminy B3, krem już od 1. aplikacji intensywnie ujędrnia skórę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

EKSTRAKT Z ALGI KORALOWEJ bogaty w minerały i związki fenolowe o unikalnych właściwościach antyoksydacyjnych, silnie rewitalizuje i przywraca skórze promienny koloryt. Powstrzymuje fotostarzenie oraz zwalcza oznaki zmęczenia.

WITAMINA B3 redukuje przebarwienia i neutralizuje zaczerwienienia, dzięki czemu widocznie ujednolica koloryt cery. Wykazuje udowodnione działanie spłycające zmarszczki i linie mimiczne.

MATRIXYL®SYNTHE’6™ i MATRIXYL®3000 – podwójna dawka peptydów, które działając w synergii sprawiają, że cera szybko odzyskuje gęstość i sprężystość,
a kontur twarzy nabiera wyrazistości.

KREM POD OCZY I NA POWIEKI

P_piel_lh_krem_oczy

Fot. Materiały prasowe

LIFTINGUJĄCY KREM-KOREKTOR ZMARSZCZEK POD OCZY I NA POWIEKI. Innowacyjna formuła hybrydowa, łączy właściwości dwóch preparatów pielęgnacyjnych:

  1. ROLL-ONU REDUKUJĄCEGO OPUCHNIĘCIA: dzięki zawartości skoncentrowanej kofeiny oraz ekstraktów ze świetlika i kasztanowca,
    błyskawicznie redukuje oznaki zmęczenia, stymuluje mikrokrążenie, likwiduje opuchnięcia i zwalcza cienie pod oczami.
  2. LIFTINGUJĄCEGO KREMU ANTI-AGE: formuła bogata w kolagen, peptydy, kwas hialuronowy, olejek sojowy i witaminę E,
    silnie napina skórę, przywraca jej jędrność i sprężystość oraz wypełnia zmarszczki i kurze łapki.

KREM-SERUM NA TWARZ, SZYJĘ I DEKOLT

P_piel_lh_krem-serum

Fot. Materiały prasowe

Zapewnia spektakularny efekt poprawy wyglądu i kondycji skóry: wygładza zmarszczki, wzmacnia osłabione tkanki, redukuje widoczne oznaki utraty elastyczności oraz skutecznie rozjaśnia przebarwienia. Dzięki zawartości oliwy z oliwek, skoncentrowanej witaminy E i energisomów Q10, intensywnie wygładza, głęboko nawilża i już od pierwszej aplikacji hamuje procesy fotostarzenia i przywraca skórze jedwabistą miękkość.

 


Wpis powstał we współpracy z firmą Eveline Cosmetics

 


Zobacz także

CeZik otwiera kanał dla dzieci – DrobNutki

Czego zazdrościmy Francuzkom?

„Bądź skromna i pokorna” – powtarzali nam od dzieciństwa. Ale dosyć z tym, skromność się nie opłaca!