Go to content

Jak wygląda kobieca przyjaźń?

Dla wielu osób przyjaźń jest czymś najważniejszym w życiu. To obok miłości najczęściej pożądane uczucie. Człowiek to istota społeczna, niedostosowana do samotnego życia. Nie jest łatwo znaleźć prawdziwą bratnią duszę, która jest szczera, ale potrafi pocieszyć, kiedy trzeba. Powszechnie uważa się, że kobiety rywalizują ze sobą i niemożliwa staje się między nimi prawdziwa przyjaźń.

Przyjacielem może stać się każdy: matka, siostra, koleżanka z liceum czy znajoma z fitnessu. Osobiście nie znam osoby, która nigdy nie miała nigdy tak bliskiej osoby. Czym różni się nasz przyjaźń od męskiej? Między kobietami istnieje magiczna nić porozumienia, której mogą pozazdrościć panowie. Potrafimy rozumieć się bez słów, śmiać się, płakać na zmianę i żadna nie widzi w tym nic dziwnego.

amity-1107005_960_720

Ja jestem jedynaczką. Mimo to, nigdy nie czułam i nie czuję się z tym źle. Wokół mnie zawsze było wiele osób. Siostry mojej mamy zawsze traktowałam jak moje siostry. Swoją przyjaciółkę poznałam w dzieciństwie, a kolejną na studiach. Można powiedzieć, że znamy się od zawsze. Przyjaźń oczywiście, jak każde inne uczucie, wymaga dużo pracy i nie zawsze łatwo je utrzymać. Czasami zawarte za młodu znajomości z biegiem czasu umierają. Wyprowadzamy się do różnych miast czy zmieniamy studia. Z wiekiem transformacji ulegają nasze wartości i przekonania. Jedni zakładają rodziny, rodzą dzieci, inni zaś robią zawrotne kariery. Nie ma w tym nic złego. Jeśli zależy nam na utrzymaniu więzi, to wszystko zależy od nas samych.  W życiu zdarzają się różne zawirowania i przeszkody. Dlatego warto mieć osobę, która Cię nie oceni, ale pomoże wyjść z trudnej sytuacji.

Jak znaleźć bratnią duszę?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Każdy z nas jest inny i oczekuje odmiennych uczuć. Podobno przyjaźnie, które oparte są na podobnych zainteresowaniach, pasji czy doświadczeniach są najsilniejsze. Dlatego jeśli czujesz się samotny, nie siedź w domu, użalając się nad swoim losem. Zapisz się na naukę języka, zumbę czy wybierz się na jakieś wydarzenie w Twoim mieście. Pomiędzy osobami, które interesują się tym samym, co ty poczujesz się swobodniej.

Jak pielęgnować przyjaźń?

Przyjaźń wymaga czasu. Ja z koleżanka ze studiów uznałam, aby nasza znajomość przetrwała po obronie dyplomu, musimy chociaż raz 1 miesiącu spotkać się na kawę. Jeśli masz przyjaciół ze swojego miasta możesz angażować ich w swoje życie. Przez uczestnictwo w imprezach biegowych mój okres wiosenno – letni jest bardzo napięty, dlatego zabieram swoich przyjaciół, by kibicowali i biegli ze mną. Po imprezie zawsze można razem iść coś zjeść i cieszyć się z ukończonego dystansu.


 

Odwiedź mnie na blogu Sportowe Głodomory