Dom i wnętrze Lifestyle

Pompka do penisa – jak działa? Czy naprawdę powiększa penisa?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
2 września 2022
Co się dzieje z penisem po seksie?
Fot. iStock/RapidEye – Co się dzieje z penisem po seksie?
 

Pompka do penisa to kolejny wynalazek erotyczny, który ma za zadanie w szybki sposób zwiększyć rozmiar penisa. Nie ukrywajmy, ten erotyczny gadżet budzi wiele kontrowersji. Czym dokładnie jest pompka do penisa, jaka jest jej skuteczność i co najważniejsze, czy jej stosowanie jest w pełni bezpieczne?

Czym jest pompka do penisa?

Pompka do penisa, zwana również pompką erekcyjną to po prostu aparat ciśnieniowy, w skład którego wchodzi cylinder i mechanizm zasysający powietrze. W cylinder, czyli rurę wykonaną ze specjalnego tworzywa, wkładamy penisa. Cylinder połączony jest bezpośrednio z pompką, która może być uruchamiana manualnie np. za pomocą gruszki, pistoletu lub może być napędzana silniczkiem elektrycznym. Pompka do penisa nie jest wcale nowym wynalazkiem, choć wiele osób słyszy o niej po raz pierwszy. Na przełomie XIX i XX wieku, austriacki lekarz – Otto Ledever, wynalazł pompkę do penisa, która powiększała rozmiar penisa w zwodzie, a także zwiększała doznania erotyczne.

Jak działa pompka do penisa?

Podczas zasysania powietrza, pompka wytwarza podciśnienie, które oddziałuje na tkanki członka. Do penisa napływa większa ilość krwi niż podczas naturalnej i niewspomaganej niczym erekcji. Efekty, które niestety nie zawsze się pojawiają, mogą utrzymywać się nawet do kilku godzin. Ponoć dzięki regularnemu stosowaniu, ciała jamiste w penisie stają się silniejsze, a co za tym idzie, powiększenie członka może utrzymywać się znacznie dłużej.

Zobacz również: Mężczyźni oceniają swoje wzwody na 16 cm. Czy w rzeczywistości są krótsze i co na to kobiety?

Rodzaje pompek do penisa

W sklepach z gadżetami erotycznymi dostępnych jest kilka rodzajów pompek, ale największą popularnością cieszą się te próżniowe i wodne. Pompki próżniowe zasysają powietrze znajdujące się wewnątrz cylindra. Wytworzone podciśnienie zwiększa rozmiar penisa. Pompki wodne działają na takiej samej zasadzie, jednak do powiększenia członka wykorzystywane jest ciśnienie wody. Można stosować je również w wannie lub pod prysznicem.

Dla kogo?

Pompki do penisa cieszą się popularnością głównie wśród mężczyzn z naturalnie małym prąciem, mających kompleksy związane z wielkością swojego penisa, z zaburzeniami psychicznymi na tle seksualnym, a także wśród panów z problemami z erekcją.

Skuteczność pompki do penisa

Mogłoby się wydawać, że pompka do penisa jest cudownym wynalazkiem, który w końcu rozwiąże problem mężczyzn, którzy chcieli by mieć większego członka. Należy jednak podkreślić, że seksuolodzy i urolodzy nie podzielają entuzjazmu. Niektórzy uważają, że uzyskany efekt ma charakter chwilowy, a co gorsza, stosowanie pompki do penisa może przyczynić się do wystąpienia urazów mechanicznych prącia. Co więcej, może doprowadzić do groźnych zakrzepów. Opinie mężczyzn stosujących to „magiczne” urządzenie również są podzielone. Zdaniem niektórych pompka do penisa naprawdę pomaga, inni twierdzą, że jej stosowanie jest bolesne, powoduje podrażnienia i nie przynosi żadnych efektów.

Zobacz również: 5 mitów o męskiej seksualności. W które z nich wierzysz?

Efekty uboczne

Pompka do penisa może dać natychmiastowy i pożądany efekt, jednak pod pewnym warunkiem – musi być prawidłowo stosowana. Należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Niestety pompki często wywołują podrażnienia i powodują ból, opuchliznę i uszkodzenia mechaniczne. Zdaniem specjalistów, nieodpowiednie i zbyt długie stosowanie może doprowadzić do uzależnienia. Panowie, którzy chcieliby sprawdzić jak działa ten erotyczny gadżet, powinni skonsultować się z lekarzem.

Koszt pompki do penisa

Ceny pompek powiększających penisa są różne. Niektóre można kupić już za 30 zł, inne za 100 zł, a cena tych wysokiej jakości wynosi powyżej 200-300zł. Niezależnie od tego, na jaką pompkę do penisa się zdecydujecie, przed zakupem należy sprawdzić czy dany model posiada odpowiednie atesty dotyczące materiału z jakiego zostały wykonane i bezpieczeństwa użytkowania.


źródło: Poradnik Zdrowie 

Dom i wnętrze Lifestyle

Tydzień dobrych zdarzeń niepowtarzalna atmosfera X. Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli

Redakcja
Redakcja
2 września 2022

Po raz dziesiąty gospodarzem Joga Festiwalu. Górskiego Maratonu Jogi „108 Powitań słońca” był Hotel Wierchomla Ski&Spa Resort w sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim.

W dniach 21-28 sierpnia goście festiwalowi podczas TYGODNIA DOBRYCH ZDARZEŃ uczestniczyli w warsztatach tematycznych, praktykowali rozmaite rodzaje jogi na różnych poziomach, także w naturze, smakowali pyszne vege i regionalne potrawy. Uczestniczyli także w spotkaniach z niezwykłymi ludźmi w unikalnym pod wieloma względami Hotelu Wierchomla.

Można było razem poćwiczyć i porozmawiać o jodze i nie tylko, z Ambasadorkami Jogi, wspierającymi to wydarzenie m.in. na spotkaniu z „Gwiazdami pod gwiazdami”: Kirti Gahlawat, Pauliną Holtz, Dominiką Łakomską, Magdaleną Wołłejko. Zajęcia z jogi oraz wykłady tematyczne prowadzili najlepsi nauczyciele w Polsce, m.in. Wiktor Morgulec, Anna Ryczek, Katarzyna Enerlich, Michał Kudzia, Hanna Onifade, Agnieszka Kunicka, Edyta Wołoszyn, Kirti Gahlawat. To 120 godzin (!) różnego rodzaju form jogi, np. joga Iyengara, joga funkcjonalna, Joga Afrodyty MDM (mięśni dna miednicy), joga hormonalna, Vinyasa Joga, kręgosłupa i klasyczna, Aerial Joga, Spiral Joga, czy tradycyjna joga indyjska.

Festiwal jogi to nie tylko joga, ale też tematy związane z ogólnie pojętą profilaktyką i zachowaniem jak najlepszego zdrowia oraz samopoczucia na długie lata. Do tego należy dodać życie w zgodzie z naturą, o którego podstawach mówiono podczas wykładów i warsztatów m.in.:

 • Permakultura – życie bez chorób w harmonii z Naturą – Leszek Frankiewicz,
 • Mikrobiota jelitowa + pro- i prebiotyki i Zioła kulinarne w kuchni i medycynie chińskiej – Piotr Łysoniewski,
 • Ajurweda – umysł, ciało, równowaga, Integralna prewencja chorób nowotworowych – Bartosz Ludera,
 • Irydologia współczesna – recepty pisane z oczu, Dobór partnera życiowego z pomocą irydologa – Paweł Neko,
 • WARSZTATY TRE – Bartosz Zadurski,
 • Medytacja ZEN – Szymon Olbrychowski,
 • Konopie – powrót do równowagi – Dorota Gudaniec,
 • Komunikacja z elementami NAO – nieinwazyjnej analizy osobowości – Adam Lis,
 • Kinezjologia – nauka o ruchu i Automasaż Limfatyczny Twarzy – Justyna Gęsikowska,
 • Integralna prewencja chorób nowotworowych – Justyna Posłuszna,
 • Medytacja chrześcijańska – starożytna praktyka prowadząca do osobowej dojrzałości – Dariusz Hybel;
 • Czym jest joga? I Medytacja Vipassana – czym jest joga na głębszym poziomie? – Wiktor Morgulec
 • Podróże na poziomie – wieczór autorski Jakuba Porady.

Po całodniowych intensywnych zajęciach, na uczestników czekały koncerty na gongi i misy Adama Lisa, muzyka na żywo, ognisko, radość i zabawa m.in. z kapelą Howerna oraz pokazem klasycznego tańca indyjskiego w wykonaniu Magdaleny Niernsëë. X Joga Festiwal. Górski Maraton Jogi w Wierchomli przyciągnął całe rodziny, bowiem i na najmłodszych czekały różnorodne atrakcje, w tym zajęcia jogi przygotowane specjalnie dla dzieci, które prowadziła Agnieszka Lasota.

W dniach 24-26.08.2022 r. można też było zapoznać się z ekologicznymi i naturalnymi produktami m.in. kosmetykami, olejkami, świecami, produktami OTC, suplementami diety, książkami oraz ubraniami i sprzętem do jogi. Swoje produkty prezentowały: Sklep Joga-Joga.pl, Majru – Natural Cosmetics, NOMAK, Shamasa, Delewin Prime s.r.o., SoyaHerbs, Colibri Candles, Lab Nature, Himalaya Wellness i LEK-AM.

108 sekwencji „Powitanie słońca” Górski Maraton Jogi w Wierchomli

To już jubileuszowa X edycja maratonu jogi. Na zakończenie festiwalu w niezwykłej scenerii, na szczycie wzgórza, swego rodzaju test wytrzymałościowy – 108 sekwencji „Powitanie słońca” wykonywanych w górskim plenerze. Maraton nie jest łatwy do wykonania, ale niezwykle satysfakcjonujący, dlatego niemal wszyscy uczestnicy wzięli w nim udział. Po maratonie czekała na uczestników przyjemna chwila relaksu w naturze przy koncercie gongów w wykonaniu Adama Lisa.

„Przez 10 lat organizacji Joga Festiwalu i Górskiego Maratonu Jogi poświęconego pamięci Jogina Niezłomnego Makarego Sieradzkiego udaje nam się zgromadzić najlepszych w swoich dziedzinach, wybitnych specjalistów związanych z prawdziwie holistycznym podejściem do
życia. Wykładowcy i eksplorowane przez nich tematy się zmieniają, ale jakość i duch towarzyszący imprezie od samego początku – tak pięknie opisany przez Makarego Sieradzkiego w książce „Życie bez chorób” – pozostaje niezmienny – podsumował Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi, założyciel Portalu JOGA-JOGA.PL i współorganizator tej największej jogowej imprezy w Polsce, która promuje zdrowy styl życia i postawy proekologiczne.

„To już 10 edycja festiwalu – mówi Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Hotelu Wierchomla, Justyna Gliwicz. Wielu naszych Gości wraca do nas co rok, a my staramy się bardzo urozmaicać tematykę festiwalowych warsztatów i prelekcji. Niezmienna jest atmosfera; zawsze wspaniała! Tworzą ją oczywiście nasi Goście, ale też nauczyciele i wykładowcy, Partnerzy i Sponsorzy, a także Ambasadorki Jogi i Partnerzy medialni, którym bardzo dziękujemy za wsparcie”.

Do zobaczenia na kolejnym Joga Festiwalu, już XI edycji!

Organizatorzy Festiwalu: ***Hotel Wierchomla Ski &SPA Resort oraz portal Joga-Joga.pl –pierwszy ogólnopolski serwis internetowy o tematyce poświęconej jodze i zdrowemu stylowi życia.

Ambasadorki Jogi: Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Dominika Łakomska, Lucyna Malec, Magdalena Wołlejko i Kirti Gahlawat, przedstawicielka Ministerstwa Ayush Indii i Ambasady Republiki Indii w Polsce.

Patroni honorowi: Ambasador Republiki Indii w Polsce Jej Ekscelencja Pani Nagma Mohamed Mallick, Gmina Piwniczna.

Partnerzy: LEK-AM, Weco-Travel, Himalaya Wellness, Yogi Tea, Inspirujące Rozmowy by Marlena Skiba – www.marlenaskiba.com.pl, Uśmiech Kobiety – www.usmiechkobiety.pl, Pakamera.pl.

Patroni medialni: Magazyn dla Kobiet Ohme.pl, Radio Kolor, Yoga.pl, SPAEden.pl, magazynvip.pl, sprawnypo40.pl, Manager Report (manageronline.pl), Fit.pl, Ekologia.pl, N-jak-Natura.pl, Wellnessday.eu, Example.pl, Imperium Kobiet, PlanetaKobiet.com.pl, SzczyptaLuksusu.pl, Outdoormagazyn.pl, Business Woman &Life, KorpoVoice.pl,  Poradnikzdrowie.pl, Magazyn Vege.


Zobacz także

10 najważniejszych życiowych zasad, zdaniem japońskiego buddysty

Mysz domowa hodowlana - co je, klatka, hodowla

Mysz domowa hodowlana – jak o nią dbać, by miała się dobrze?

„Rodzice dzieci urodzonych w terminie płaczą ze szczęścia, rodzice wcześniaków ze strachu. To nas różni”