Go to content

Jak nauczyć dziecko języka angielskiego?

Prawdopodobnie każdy rodzic zadaje sobie to pytanie, chcąc dla swojego dziecka jak najlepiej. Znajomość języków obcych to nie tylko atut na rynku pracy. Najlepiej sprawdza się w codziennym życiu: podczas podróży, poznawania ludzi z całego świata, doświadczania innych kultur. Co więcej, znakomicie rozwija umysł, a sam proces może być niezwykle przyjemny. Tylko jak to zrobić? CzuCzu ma na to pomysł i konkretne rozwiązanie: dwa Zestawy do nauki języka angielskiego dla młodszych (1, 2, 3+) i starszych dzieci (4, 5, 6+).

Bawcie się i odkrywajcie razem świat – o edukacyjnych zabawach

CzuCzu wie, czym jest radość odkrywania. Pierwsze książeczki i układanki, puzzle do nauki kolorów i kształtów? Liter, liczenia, zgłębiania wiedzy o dinozaurach, przyrodzie? Kreatywne książeczki, które pomagają rozwijać małą motorykę, pobudzają logiczne myślenie? Nauka czytania krok po kroku dla przedszkolaków? Tak! Krakowskie wydawnictwo to najlepszy przewodnik po świecie edukacyjnej zabawy.

Potwierdzają to zachwyceni rodzice, specjaliści od rozwoju dzieci, jurorzy konkursów… i przede wszystkim najmłodsi użytkownicy. Dzieciaki w różnym wieku od lat czytają książeczki oraz bawią się z grami, puzzlami i edukacyjnymi zestawami. CzuCzu ma misję: tworzyć piękne i wartościowe produkty, które wywołują szczery zachwyt dzieci i inspirują je do godzin kreatywnych zabaw. Co najważniejsze, wywołują mnóstwo uśmiechów i jednocześnie uczą, inspirują do wspólnego poznawania świata i pozwalają rozwijać przeróżne kompetencje.

Dlatego rodzice mogą być pewni, że nowe zestawy CzuCzu pozwolą na skuteczną i wyjątkowo przyjemną naukę języka angielskiego. Powstały we współpracy z nauczycielką języka dla dzieci. Zespół wziął pod uwagę to, co interesuje dzieci w różnym wieku i praktyczną wiedzę o tym, jak je zaktywizować, podsuwając mnóstwo pomysłów na edukacyjne zabawy. Zapamiętajcie termin “paluszkowy angielski”!

CzuCzu przepis na naukę języków obcych dla najmłodszych

1. Jak najwcześniej

Dzieci mają naturalne predyspozycje do nauki, ponieważ ich mózgi są bardzo plastyczne i przyswajają języki w sposób bezwysiłkowy.

2. Przez zabawę

To dla najmłodszych naturalna i bezpieczna przestrzeń do eksperymentowania i rozwoju.

3. W sposób dostosowany do wieku

Bierzemy pod uwagę rozwijające się umiejętności i zainteresowania dzieci, a Zestawy rosną razem z dziećmi.

4. Angażując słuch, mowę, wzrok, dotyk

Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, co zdecydowanie wspiera zapamiętywanie nowego materiału.

5. Z uśmiechem

Nauka jest prawdziwą przyjemnością, jeśli potraktujemy ją jak zabawę, bez nacisku na „musisz”, pozwalając sobie na kreatywność.

6. Razem

Bawcie się, uczcie i spędzajcie wspólnie wyjątkowy czas!

Teoria w praktyce: jak korzystać z Zestawów CzuCzu

CzuCzu przekuwa teorię w bardzo przyjemną praktykę. Każdy z dwóch Zestawów zawiera 6 długich książeczek (ponad 12 metrów pięknych i pełnych humoru ilustracji z wciągającymi zadaniami), 24 dwustronne karty obrazkowe ze słówkami do powtarzania oraz poradnik z wyjaśnieniem zastosowanej metody i pomysłami na edukacyjne zabawy. Znak szczególny? Angażowanie palców i dłoni: paluszkowe zabawy są wyjątkowo angażujące i wesołe i znakomicie wspierają zapamiętywanie nowego materiału.

Zatem bawcie i uczcie się angielskiego razem:

1. Słuchajcie – mówcie – pokazujcie

Na każdej stronie znajdziesz nowe słowa, wyrażenia i podpowiedzi poleceń, które angażują wszystkie zmysły.

2. Róbcie to, co sprawia wam największą przyjemność

Bawcie się! Bez presji i nacisku, że trzeba coś wiedzieć. Powtarzajcie to, co sprawia Wam największą przyjemność. To Wasz czas.

3. Eksperymentujcie

Bądźcie kreatywni. Wykorzystujcie książeczki, karty obrazkowe, kartki, kredki, przedmioty wokół was do wymyślania własnych zabaw.

4. Poszerzajcie słownictwo

Wykorzystajcie podane słowa i zwroty podczas innych zabaw i czynności. Nazywajcie niepodpisane szczegóły na ilustracjach lub rzeczy w Waszym domu.

5. Kącik języka angielskiego

Przygotujcie miejsce na Wasz Zestaw, zacznijcie kolekcjonować książeczki w j. angielskim!

Co najlepsze, wspólne zabawy pozwalają spędzać razem wyjątkowy czas. To co, powtarzamy angielski? Let’s learn and play!