Go to content

5 kroków do efektywnej nauki angielskiego

Jeśli miałeś angielski w szkole, to prawdopodobnie możesz potwierdzić, że tylko kilka osób z całej klasy mniej więcej się go nauczyło. Potem były studia i wszystko tak samo. Tyle lat zajęć… Kto by pomyślał? Jak się okazało, że język angielski nadal nie jest językiem, którym się dobrze posługujesz? O co tu chodzi? Odpowiedź na te pytania brzmi jednoznacznie – brak motywacji.

Nawet w wieku dorosłym wielu z nas przychodzi na kursy angielskiego już za pieniądze, ale nadal nie potrafimy dokładnie określić, dlaczego to robimy. W tym sensie pierwsza lekcja jest najważniejsza. Nauczyciel musi dokładnie dowiedzieć się, jak długo i jakie rezultaty chce osiągnąć uczeń oraz jakie tematy go interesują. W największej w Europie online szkole języka angielskiego Skyeng podczas bezpłatnej pierwszej lekcji w pierwszej kolejności pomoże zdeterminować motywację.

Krok 1: Zarejestruj się na stronie szkoły i sprawdź połączenie

Aby dostać się na bezpłatną lekcję wprowadzającą, musisz uzupełnić krótki formularz. Menadżer szkoły skontaktuje się z Tobą i ustali godzinę pierwszej lekcji. To nic nie kosztuje, więc jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, to rób to śmiało.

Na lekcji metodyk określi Twój poziom językowy i wypełni wszystkie niezbędne dane w celu wyboru przyszłego lektora. To jeden z głównych celów lekcji wprowadzającej. Faktem jest, że w Skyeng pracuje ponad 11000 nauczycieli. Im więcej metodyk dowie się o Tobie, tym łatwiej będzie mu wybrać wymarzonego nauczyciela, z którym Twoja nauka będzie ekscytująca.

Zapisz się na bezpłatną lekcję

Krok 2: Sprawdź swój poziom angielskiego

Pierwszą rzeczą, jakiej system potrzebuje, aby wybrać nauczyciela, jest Twój poziom językowy. Metodolog porozmawia z Tobą trochę po angielsku, poprosi o wykonanie kilku prostych zadań. Nie wstydź się, jeśli czegoś nie wiesz i nie możesz odgadnąć poprawnych odpowiedzi: to nie jest egzamin. Konieczne jest jak najdokładniejsze określenie aktualnego poziomu. W tym po to, by dalej widzieć postępy, bo żeby się gdzieś dostać, trzeba wiedzieć, skąd budować trasę. Swoje osiągnięcia zobaczysz w przyszłości na interaktywnej platformie Vimbox.

Krok 3: Zdefiniuj cele i zadania

Lekcje angielskiego stają się znacznie bardziej efektywne, gdy uczeń ma określony cel. Na przykład, jeśli musisz przejść rozmowę kwalifikacyjną w zagranicznej firmie, to zarówno Ty, jak i Twój nauczyciel dokładnie rozumiecie, jakie słownictwo jest  potrzebne, jakie sytuacje mogą się pojawić i w jakich ramach czasowych należy się  przygotować. Lub jeśli potrzebujesz zdawać TOEFL lub IELTS. Lub przenieść się do innego kraju. Lub udać się na  spotkanie z partnerami biznesowymi. Nawet, w końcu, żeby po prostu poszukać fajnych przepisów w języku angielskim. Jednym słowem, kiedy rozumiesz, dlaczego uczysz się języka, nie jest to już  „tak, po prostu”, ale według określonego planu.

Powiedz metodologowi o swoich celach, jest to bardzo ważne dla znalezienia przyszłego nauczyciela. Na przykład, jeśli chcesz przeprowadzić się do Anglii i znasz już język na poziomie średnio zaawansowanym, raczej nie będzie Ci odpowiadał nauczyciel z Kanady. A z Londynu —  jak najbardziej.

Krok 4: Zdefiniuj zainteresowania

Oprócz celów musisz zrozumieć, jakie tematy Cię „rozpalają”. Skyeng spróbuje znaleźć nauczyciela o podobnych zainteresowaniach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zgodnie z regulaminem szkoły uczeń musi mówić przez ponad 60% czasu całej lekcji. Jeśli oboje jesteście zapalonymi snowboardzistami, z przyjemnością porozmawiacie o miejscach do jazdy, sprzęcie i tak dalej.

Krok 5: Ustaw harmonogram

Nauczyciele i uczniowie Skyeng mieszkają w różnych miastach i krajach. Zdarza się, że uczeń dopiero się obudził, a nauczyciel już jest w środku nocy. Metodolog porównuje wasze harmonogramy i ułatwia wam obojgu naukę. Oczywiście w przyszłości będzie można zmienić grafik, ale żeby nie szukać wolnych okienek w grafiku nauczyciela, a co więcej go nie zmieniać, lepiej najpierw pomyśleć przynajmniej z  kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, w jakie dni będziesz się uczyć.
Ucz się angielskiego razem ze Skyeng. To nie tylko online szkoła, to cały ekosystem usług, które pomagają i ułatwiają życie jej uczniom. Na przykład możesz zainstalować rozszerzenie dla przeglądarek Google Chrome lub Safari, przetłumaczyć nieznane słowa na dowolnej stronie i dodać je do słownika jednym kliknięciem. Lub oglądać filmy z inteligentnymi napisami i tak samo dodawać nieznane słowa. Będą natychmiast dostępne w Twojej aplikacji mobilnej.