Lifestyle

Jak długo trzeba ćwiczyć, aby osiągnąć taki efekt? Niesamowity taniec

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lipca 2016
Fot. Screen z YouTube / Bored Panda Art
 

Nie przecieraj oczu, widzisz to naprawdę. Efekt jest piorunujący – idelana synchronizacja czterech tancerzy, poziom godny mistrzów i miesiące (a może lata) ciężkich ćwiczeń? Nic podobnego. Niesamowity performance francuskiego duetu Sadeck Waff powstał dzięki użyciu… lustra. I robi wrażenie!

PS: Nie musisz już narzekać, że nie masz partnera do tańca 😉


Źródło: Facebook


Lifestyle

Prawdziwa przyjaźń jest wtedy, kiedy możesz do swojego przyjaciela iść w kapciach… albo zawsze do niego zadzwonić. Akcja „Prawdziwa przyjaźń”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lipca 2016
Fot. iStock / wundervisuals
 

Prawdziwa przyjaźń jest wtedy, kiedy możesz do swojego przyjaciela iść w kapciach – tak myślałam, gdy miałam 6 lat. Dzisiaj wiem, że ta prawdziwa przyjaźń była, gdy szłam w kapciach i jest nadal po prawie 30 latach, gdy kapcie musiałbym zamienić na samolot. Mam to szczęście, że ją mam – swoją prawdziwą przyjaźń – tę od zawsze i na zawsze. Taką, której nie złamały ani bójki o jedyny piękny szalik dla lalki (pozdrowienia dla Natalii 😉 ), ani przelotne miłostki i złamane serca, ani to prawdziwe dorosłe życie, gdy tak niewiele czasu mamy dla siebie.

Dziś mnie i moją przyjaciółkę dzielą tysiące kilometrów, czasem nie widzimy się przez lata, czasem miesiącami trudno nam się zgrać i zdzwonić, choć na chwilę… Ale najpieknięjsze w tej przyjaźni jest to, że większość naszego życia spędziłyśmy razem – i że bez względu na to czy minął kolejny rok, czy cztery – za każdym razem jest tak, jakbyśmy dosłownie przed chwilą się widziały, jakbym właśnie wróciła w tych kapciach do swojego mieszkania, na tym samym piętrze (zupełnie jak wtedy, „sto lat temu”), kiedy nasz świat był taki prosty. Bez barier, bez skrępowania, bez oceny. Dziękuję za tę przyjaźń i każdemu życzę takiego przyjaciela.

A ty? Masz swojego przyjaciela z dzieciństwa? Dzisiejsze zadanie jest banalnie proste – i bardzo przyjemne. Opowiedz swojemu dziecku o swojej dziecięcej przyjaźni. Tej dla ciebie najważniejszej, najpiękniejszej, najdłuższej – a może trwa do dziś? Podziel się też z nami swoją opowieścią w komentarzu!

Akcja „Prawdziwa przyjaźń rodzi się w dzieciństwie”

Prawdziwe przyjaźnie rodzą się często w dziecięcych głowach, jeszcze na długo przed tym, gdy zmaterializują się w przedszkolu czy szkolnej ławce. Bądźcie z nami, od dziś będziemy wspierać was i wasze dzieci w poszukiwaniach prawdziwej przyjaźni w bardzo miłym towarzystwie BFG, czyli Bardzo Fajnego Giganta. Bo to właśnie tacy bohaterowie jak Sophie i BFG, zamieszkują w naszej wyobraźni, gdy jesteśmy mali i prowadzą nas trochę jak przyjaciel, trochę jak przewodnik do dorosłości. Sprawmy, by ta była wypełniona szczęściem – nie goryczą!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy przygotowywać dla was mapę naszej przyjacielskiej podróży, bądźcie z nami – piszcie w komentarzach, jak udało wam się wspólnie pokonać kolejny jej odcinek! Jak szukacie z dzieckiem prawdziwej przyjaźni.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nagrody:

3 x razy zestaw 6 książek autorstwa Roalda Dahla, z urodzinowj edycji

Fot. Materiały prasowe

linia 2px

BFG – Najnowszy film od ludziołków, którzy stworzyli E.T. oraz od autora Charliego i fabryki czekolady i Matyldy. Bardzo Fajny Gigant nie jest takim sobie zwykłym olbrzymem. On jest aż nadto miły i w dodatku mocno zakręcony. Sophie doprawdy ma szczęście. Gdyby w środku nocy porwał ją inny gigant, szybko zostałaby jego śniadaniem. Gdy Sophie dowiaduje się, że olbrzymy knują niecny wypad, razem z BFG postanawiają raz na zawsze położyć temu kres.

Akcja trwa od 01.07.2016 – 14.07.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 26.07.2016 roku.


Lifestyle

Słoneczniki 2016, czyli wybieramy najlepsze inicjatywy dla dzieci

Redakcja
Redakcja
7 lipca 2016

Wystartowały Słoneczniki 2016! Już po raz szósty w Krakowie, piąty w Warszawie a pierwszy na terenie województwa śląskiego rodzice i grono ekspertów będą zastanawiać się, w czyje ręce powinny trafić statuetki.

Jak co roku, organizatorzy zachęcają do zgłaszania najlepszych, najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci, które odbyły się na przełomie lat 2015/2016 roku (1 lipca 2015 – 30 czerwca 2016).

sloneczniki_logo_2016

Największe polskie miasta oferują mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, nie brakuje warsztatów, festiwali czy koncertów. Jednak nie wszystkie zasługują na uwagę, a niektórych wprost nie można przegapić! Jak wybrać te najlepsze? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki, która wyłania najwartościowsze inicjatywy z oferty kulturalnej dla dzieci.

image003

Fot. Materiały prasowe

Ale nie jest to możliwe bez głównych recenzentów a zarazem ekspertów w kwestii zajęć dla Dzieci – Rodziców. Dlatego to właśnie oni są proszeni o głosy i odpowiedź na pytanie: które wydarzenia polecasz jako najlepsze dla rozwoju Twojego dziecka? Która inicjatywa niosła za sobą najwięcej korzyści i radości? Celem akcji jest dotarcie dzięki tym opiniom do organizatorów najlepszych aktywności, których trud warto nagrodzić.

Inicjatywy można zgłaszać do 10 lipca 2016 roku poprzez krótki Formularz Zgłoszenia Inicjatywy (kliknij). Wybierane są wydarzenia, które odbyły się w okresie 1 lipca 2015 – 30 czerwca 2016. Inicjatywy można przypisać do jednej lub kilku z sześciu kategorii: język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch, przyroda. Opierają się one na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera.

image007

Fot. Materiały prasowe

Co roku organizatorzy nagradzają wielu Rodziców za pomoc, za opisy oraz wyjątkowo rzetelne uzasadnienia wyboru inicjatywy!

Dodatkowo, konkurs wspierają merytorycznie psycholodzy, pedagodzy oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego (m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego) i ekspertów-praktyków w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji znajduje się w serwisie internetowym akcji

http://www.sloneczniki.czasdzieci.pl

image006

Fot. Materiały prasowe

Organizator:

Portal CzasDzieci.pl od 10 lat podpowiada rodzicom w największych miastach, jak spędzić czas ze swoim dzieckiem. Grupa redaktorów wyszukuje, sprawdza i rekomenduje najbardziej wartościowe oferty kulturalne. CzasDzieci.pl poleca także, jako alternatywę, rozwojowe zabawy do przeprowadzenia w domu lub wyjazdy rodzinne poza miasto. Portal szczególną dbałość kładzie na rzetelność informacji oraz rozwojowy charakter udostępnianych rodzicom inspiracji. Czasdzieci.pl to nie tylko organizacja czasu dziecka. Rodzice znajdą tu także wiele artykułów dotyczących wychowania i rozwoju malucha, a grupa 29 ekspertów odpowiada on-line, nieodpłatnie na pytania i wątpliwości z zakresu psychologii, logopedii, neurologii, dietetyki, pedagogiki i wychowania dziecka. Na uwagę zasługuje największy w polskim Internecie dział dotyczący książki dla dzieci współtworzony pod czujnym okiem redaktorów, przez same dzieci oraz rodziców-recenzentów.


Zobacz także

Konkurs "Łap słońce"

Konkurs „Łap słońce”

Kochane kobiety, idźmy na wybory: nie zostawiajmy wszystkiego w rękach mężczyzn, którzy w większości wciąż są konserwatystami

Kiedy twoja znajomość przeradza się w „coś więcej”. 4 nie zawsze subtelne znaki