Go to content

Istnieje zależność między skłonnością do zdrady, a zasobnością portfela. Czy wiesz, kto zdradza najczęściej?

Fot. iStock/crossstudio

Zdrada w związku to bardzo bolesne przeżycie, z którym ciężko jest się pogodzić. Zdradzony partner odczuwa wiele emocji, które mogą zmieniać się z zaskakującą mocą — od smutku i żalu, po chęć odegrania się na niewiernej osobie. Nawet gdy występek zostaje wybaczony, zadra tkwi gdzieś głęboko i od czasu do czasu zaczyna coś uwierać, wracają obawy i przykre wspomnienia.

Jedyne co jest pewne, to, że życie po zdradzie nie jest takie samo. Jedni wychodzą z tego wzmocnieni, silniejsi, a inni rezygnują ze związku, nie potrafiąc odbudować zaufania.

Nie istnieje żadna pewność, że nawet w najbardziej zgodnym małżeństwie to nigdy się nie przydarzy. Życie bywa przewrotne, a my wiemy o sobie tyle, na ile nas sprawdzono. Więc w przypływie chwili zakrapianej alkoholem, w złości czy z ciekawości, może stać się dla pary najgorsze. Nie istnienie limit wieku na takie wyskoki, nie ma ograniczeń dla płci na skłonność do zdrady. Łamanie danej przysięgi wierności przytrafiało się zawsze i zapewne nic w tej materii się nie zmieni.

Kto zdradza najchętniej?

Portal randkowy dla żonatych i zamężnych z Wielkiej Brytanii, przebadał swoich użytkowników. Okazuje się, że najczęściej zdradzają najlepiej zarabiający mężczyźni, którzy osiągają roczny dochód powyżej 52 000 funtów (ok 250 000 polskich złotych). Co więcej,  prawie 45% tych najlepiej zarabiających i najbardziej zapracowanych użytkowników portalu, wdało się w romans ze współpracownikiem.

Fakt, że Polacy w większości nie zarabiają takich pieniędzy, nie świadczy o tym, że problem u nas nie istnieje. Im większy pracoholik, tym dłużej przebywa w pracy i tym mniej zostaje mu czasu na pielęgnowanie więzi z bliskimi. A ponieważ romanse wydają się być mniej absorbujące i zobowiązujące w przeciwieństwie do obowiązków wynikających z obecności żony, panowie niejednokrotnie zdradzając, urozmaicają sobie monotonne, pracownicze życie.


 

źródło: kobieta.wp.pl