Lifestyle

Intymne mity o mężczyznach, których nawet oni nie dementują, bo o nich nie wiedzą …

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
23 stycznia 2019
Fot. iStock/MyDaPhoto
 

Czy jest coś, czego jeszcze mężczyźni o sobie nie wiedzą? Zdaniem profesora Lwa Starowicza – z całą pewnością tak, a już na pewno się do tego nie przyznają. Będziecie pierwsze!

Mit 1

Im większy członek, tym większe jego powiększenie w erekcji

Niestety, nie jest to prawda, choć wydawałoby się logiczne. Zrobiono badania na świecie, żeby określić normy wielkości penisa, mężczyzn przebadano w różnych regionach świata i ustalono, że członki w stanie spoczynku różnią się wielkością, ale nie wprost proporcjonalną. Podczas erekcji może się powiększyć o sto procent albo tylko trzydzieści. Z ciekawostek warto dodać, że najmniejsze członki mają Azjaci, a największe – Afroamerykanie.

Mit 2

Im większy członek, tym większa przyjemność kobiety

W krajach unijnych przeciętna długość członka w stanie rekcji wynosi od czternastu do osiemnastu centymetrów i co najważniejsze, ponad osiemdziesiąt procent kobiet jest bardzo zadowolona z centymetrów swojego partnera przede wszystkim dlatego, że mężczyźni nie mają pojęcia o kobiecej fizjologii. Dla zdecydowanej większości długość członka nie ma znaczenia, ponieważ receptory czuciowe znajdują się w pierwszej części pochwy i to ten obszar decyduje o kobiecych doznaniach i wystarczą … odpowiednie pozycje.

Mit 3

Penis musi być prosty

Nie musi. Penisy w stanie erekcji wyglądają różnie. I zależy to od proporcji między częścią zewnętrzną a wewnętrzną penisa. Działa na zasadzie dźwigni. A mit erekcji przy tym dopowiada, że członek ma być zawsze skierowany w górę…

Mit 4

Za udane życie seksualne odpowiada testosteron

A sprawił to głównie popularny film i piosenka, że gdyby zapytać mężczyzn o inne hormony męskie, to byłoby z tym gorzej. Tymczasem to nie tylko jego poziom odpowiada za udane życie seksualne. Dopiero odpowiednia korelacja hormonów, w tym i żeńskich, daje pełną odpowiedź. Lista obejmuje prawie dwadzieścia pozycji.

Mit 5

Alkohol i nikotyna nie mają wpływu na męski seks

Mają, owszem i to zgubny. Niepłodność, wady plemników, zaburzenia czucia, zanik wytrysku, osłabienie erekcji, to ewidentne skutki picia i palenia. Wypalenie jednego papierosa z zaciąganiem się powoduje zwężenie tętnicy jamistej na dwanaście godzin. Mężczyzna aktywnie uprawiający sport jeszcze nie odczuje nadmiernej szkodliwości ale już ten siedzący za biurkiem z pewnością tak. Problem w tym, że mężczyźni kompletnie tego ze sobą nie wiążą.

Mit 6

Mężczyzna zawsze może

Przemilczymy?


Na podstawie książki prof. Lwa Starowicza „On. Pytania intymne”.

(Wyd. czerwone i Czarne)

 


Lifestyle

Błędy rodzicielskie, których żałujemy najbardziej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 stycznia 2019
Fot. iStock
 

Chyba wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci miały jak najlepsze życie. Wielu z nas ciężko pracuje, by zapewnić swoim pociechom stabilne, bezpieczne dzieciństwo. Jedni są łagodni inni surowi, bo chcą, aby ich dzieci były zdyscyplinowane i ukierunkowane na konkretne życiowe cele. Jeszcze inni dają dzieciom wybór i uczą je samodzielnie podejmować decyzje. Każda rodzina ma swoje własne sposoby wychowania, ale jest jedna wspólna cecha dla wszystkich rodziców: kiedy patrzymy wstecz, chcemy naprawić niektóre błędy wychowawcze, które popełniliśmy w przeszłości.

Błędy rodzicielskie, których żałujemy najbardziej

Nie cieszyła nas komunikacja z dzieckiem

Małe dziecko, które naprawdę zadziwiająco szybko dorasta, potrzebuje stałego kontaktu z dorosłymi. Ale prawda jest taka, że ​​rodzice również potrzebują tej komunikacji. Jeśli przeoczysz lub zlekceważysz momenty, które mogłyby was do siebie zbliżyć, w pewnym momencie zauważysz, że twoje dziecko już dorosło i żyje własnym życiem.

Nie ma sposobu, aby przywrócić utracony czas, więc staraj się być nie tylko fizycznie blisko swojego dziecka, ale również – emocjonalnie. Ciesz się czasem, który spędzasz razem.

Nie dość często je przytulaliśmy

Naukowcy udowodnili znaczenie przytulania dla zdrowia (zarówno dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego). Czasami rodzice unikają tych momentów bliskości różnych powodów, a większość z nich jest błędna lub przestarzała (jak w przypadku matek doradzających córce, „nie noś ich zbyt długo, bo się przyzwyczają…”). Z biegiem czasu dziecko dorośnie i nie pozwoli ci już tak często się przytulić. Więc ciesz się tymi chwilami, póki jeszcze możesz.

Nie zrobiliśmy dość zdjęć i nie nakręciliśmy dość filmów

Oczywiście, jeśli nie zrobisz zdjęć, nic złego się nie stanie. Nie wpłynie to na stan psychiczny dziecka, jego cechy moralne ani na jego zdrowie fizyczne. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będziesz chciał przypomnieć sobie niektóre z najcenniejszych momentów z jego życia i podzielić się tymi emocjami ze swoimi dorosłymi dziećmi. Wielu rodziców naprawdę żałuje, że nie używało aparatów fotograficznych, wtedy gdy powinni.

Nie zapisaliśmy pierwszych słów i zdań swojego dziecka

To tylko dobre wspomnienia. Bez nich można spokojnie żyć, ale o wiele lepiej je zapisać i móc o nich wrócić.

Nie graliśmy wystarczająco z dziećmi w kreatywne gry

Nie znaczy to oczywiście, że jeśli będziesz grać z dziećmi w kreatywne gry, na pewno staną się świetnymi artystami lub muzykami. Ale po pierwsze, jeśli angażujesz swoje dziecko w wiele różnych aktywności, możesz dowiedzieć się, czym jest naprawdę zainteresowane i w czym jest „dobre”. Później możesz pomóc mu pracować nad rozwijaniem tych mocnych stron. Po drugie, każdy rodzaj aktywności, na przykład czytanie na głos, zabawa w statek piracki lub odkrywanie nowych lądów, rozwija inteligencję, wyobraźnię i zwiększa zakres słownictwa.

Byliśmy zbyt surowi

Istnieje popularny mit, że im wyższe oczekiwania, tym lepszym dorosłym będzie dziecko. Ale w rzeczywistości efekt często jest odwrotny: problemy behawioralne, a nawet problemy rozwojowe. I, oczywiście – słaba relacja z naszymi dziećmi. Kary za złe oceny są również szkodliwe – mogą tylko osłabić pozytywne nastawienie do szkoły. Karzcie i nagradzajcie wasze dzieci tylko za to, co naprawdę ważne.

Nie braliśmy pod uwagę opinii swojego dziecka

Ile razy sami słyszeliśmy zdanie: „Jesteś zbyt młody, by decydować” lub „Dorośli wiedzą lepiej”?  Dzieci, których opinia często była zaniedbywana, mogą stać się niepewne siebie i obawiać się pokazać, że mają własne zdanie

Nie sprawiliśmy, że nasze dziecko było wystarczająco szczęśliwe

Dobre wspomnienia z dzieciństwa to najcenniejsze rzeczy, których nikt nie może nam zabrać. Jeśli dziecko rośnie w zdrowej atmosferze i ma wiele nowych doświadczeń, oznacza to, że aktywnie się rozwija. Szczęśliwe dzieci łatwiej przystosowują się do dorosłego życia i nawiązują zdrowsze relacje.

Nie było nas dla naszych dzieci w najważniejszych momentach ich życia.

Niektóre sprawy, które wydają nam się błahe, mogą być naprawdę istotne dla naszych dzieci. Każdy z nas (a dzieci szczególnie) powinny mieć kogoś bliskiego obok siebie w takich chwilach. W przyszłości będzie ci przykro, gdy zdasz sobie sprawę, ile ważnych wydarzeń z życia dziecka przegapiłeś.  Ono również to pamięta. A czasu cofnąć się nie da.


Na podstawie: brightside.me


Lifestyle

6 lekcji, które możesz wyciągnąć z niespełnionej miłości

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
22 stycznia 2019
Fot. iStock/PeopleImages

Trudno sobie wyobrazić, by nieudany związek mógł stać się powodem do radości. Nie wspominając oczywiście o relacjach, które były złe, niesatysfakcjonujące, a nawet toksyczne. Jeśli wszystko układało się w porządku, ale finalnie coś poszło nie tak, rozstanie zawsze boli. Potrzeba wtedy czasu na uspokojenie emocji, odnalezienie równowagi i próbę ułożenia codzienności na nowo.

Trudno jest krótko po rozstaniu w to uwierzyć, ale każdy związek może nauczyć nas kilku bardzo ważnych rzeczy. Być może tego dotychczas o sobie nie wiedzieliśmy lub po prostu nie pamiętamy o tym na co dzień.

6 rzeczy, których może nauczyć cię niespełniony związek

1. Nie musisz się dostosować

Na początku każdego związku zazwyczaj chcemy się dopasować i uzyskać aprobatę u kogoś, na kim nam zależy. Tymczasem tracimy poczucie prawdziwego „ja”, poświęcamy się dla uczucia rezygnując z siebie. Zakończony związek uczy, że warto być sobą, bo właściwi ludzie przychodzą w odpowiednim czasie i po prostu zostają w twoim życiu. I nikt nie musi się dopasowywać na siłę.

2. Odróżniasz prawdę od ułudy

Niektórzy ludzie są w stanie zaślepić nas do takiego stopnia, że trudno zrozumieć to, co się wokół dzieje. W tym zaślepieniu marnujemy czas i uczucia na kogoś, kto na to nie zasługuje. Choć to bolesna nauka, niespełniona miłość pozwala zrozumieć, czym się różni prawda od ułudy.

3. Dojrzała miłość to dyscyplina

Miłość kojarzy się z szaleństwem i oglądaniem świata przez różowe okulary. Jednak bardzo często mylimy prawdziwe uczucia od namiętności, a prawdziwa miłość wymaga czegoś więcej, niż  instynktownego działania. Dojrzała miłość uczy dyscypliny, która pomaga obojgu partnerom we wzajemnym rozwoju.

4. Niespełniona miłość to trudna lekcja na przyszłość

Miłość to trudna lekcja, przede wszystkim dawania, a nie przyjmowania uczuć i wszystkiego, co jest z nimi związane. Niesie również ze sobą ryzyko, że druga osoba nie odwzajemni tych starań. Jednak nauka zaufania, podjęcie ryzyka, odczuwanie bólu pozwala na bardziej świadome przeżywanie miłości w kolejnym związku.

5. To ty jesteś źródłem miłości

Choć może się wydawać, że to partner generuje w tobie dobre uczucia, ty sama jesteś źródłem miłości. Bez względu na wszystko możesz dawać  innym radość, spokój i szczęście. Dziel się pozytywną energią z każdym, kto się z tobą zetknie.

6. Ustalasz swoje priorytety

Każdy nieudany związek powoduje, że rozmyślasz nad tym, co było dobre, a co poszło nie tak. Masz możliwość zastanowienia się nad swoimi potrzebami, na tym, co jest dla ciebie ważne w życiu, jakie masz priorytety. Po takiej analizie dobrze wiesz na co chcesz poświęcać swój czas i energię, nie popełniając znów tych samych błędów.

źródło: themindsjournal.com 


Zobacz także

Finał WOŚP: Spacer z Małgorzatą Ohme i jej jamniczką Blum!

Antyrakowa zupa eksperta od długowieczności. Jedz ją regularnie, a twój organizm ci za to podziękuje!

przepisy

Niektórych produktów nie powinno się myć przed gotowaniem, a jednak wszystkie to robimy