Go to content

Intymne mity o mężczyznach, których nawet oni nie dementują, bo o nich nie wiedzą …

mężczyzna

Czy jest coś, czego jeszcze mężczyźni o sobie nie wiedzą? Zdaniem profesora Lwa Starowicza – z całą pewnością tak, a już na pewno się do tego nie przyznają. Będziecie pierwsze!

Mit 1

Im większy członek, tym większe jego powiększenie w erekcji

Niestety, nie jest to prawda, choć wydawałoby się logiczne. Zrobiono badania na świecie, żeby określić normy wielkości penisa, mężczyzn przebadano w różnych regionach świata i ustalono, że członki w stanie spoczynku różnią się wielkością, ale nie wprost proporcjonalną. Podczas erekcji może się powiększyć o sto procent albo tylko trzydzieści. Z ciekawostek warto dodać, że najmniejsze członki mają Azjaci, a największe – Afroamerykanie.

Mit 2

Im większy członek, tym większa przyjemność kobiety

W krajach unijnych przeciętna długość członka w stanie rekcji wynosi od czternastu do osiemnastu centymetrów i co najważniejsze, ponad osiemdziesiąt procent kobiet jest bardzo zadowolona z centymetrów swojego partnera przede wszystkim dlatego, że mężczyźni nie mają pojęcia o kobiecej fizjologii. Dla zdecydowanej większości długość członka nie ma znaczenia, ponieważ receptory czuciowe znajdują się w pierwszej części pochwy i to ten obszar decyduje o kobiecych doznaniach i wystarczą … odpowiednie pozycje.

Mit 3

Penis musi być prosty

Nie musi. Penisy w stanie erekcji wyglądają różnie. I zależy to od proporcji między częścią zewnętrzną a wewnętrzną penisa. Działa na zasadzie dźwigni. A mit erekcji przy tym dopowiada, że członek ma być zawsze skierowany w górę…

Mit 4

Za udane życie seksualne odpowiada testosteron

A sprawił to głównie popularny film i piosenka, że gdyby zapytać mężczyzn o inne hormony męskie, to byłoby z tym gorzej. Tymczasem to nie tylko jego poziom odpowiada za udane życie seksualne. Dopiero odpowiednia korelacja hormonów, w tym i żeńskich, daje pełną odpowiedź. Lista obejmuje prawie dwadzieścia pozycji.

Mit 5

Alkohol i nikotyna nie mają wpływu na męski seks

Mają, owszem i to zgubny. Niepłodność, wady plemników, zaburzenia czucia, zanik wytrysku, osłabienie erekcji, to ewidentne skutki picia i palenia. Wypalenie jednego papierosa z zaciąganiem się powoduje zwężenie tętnicy jamistej na dwanaście godzin. Mężczyzna aktywnie uprawiający sport jeszcze nie odczuje nadmiernej szkodliwości ale już ten siedzący za biurkiem z pewnością tak. Problem w tym, że mężczyźni kompletnie tego ze sobą nie wiążą.

Mit 6

Mężczyzna zawsze może

Przemilczymy?


Na podstawie książki prof. Lwa Starowicza „On. Pytania intymne”.

(Wyd. czerwone i Czarne)