Lifestyle

Grudzień? Zwolnij! Jak to zrobić? Najlepiej w pięciu krokach

Redakcja
Redakcja
13 grudnia 2018
Fot. iStock/Sasha_Suzi
 

Przed nami bardzo intensywny okres: koniec roku kalendarzowego. To czas, kiedy… nie wiadomo w co ręce włożyć: w pracy kończymy sprawozdania, w domu przygotowujemy się do Świąt, robimy zakupy udowadniając sobie że wszystko możemy pogodzić i że ze wszystkim możemy zdążyć na czas. Gdy dodamy do tego chore dziecko, wizyty rodzinne to katastrofa gotowa. Osłabieni, źli, niezadowoleni ze swoich działań popadamy w zły nastrój odreagowując na bliskich swoje żale.

Brzmi znajomo? Pewnie tak. A może warto pomyśleć o nowych grudniowych zasadach? Gwarantujemy że wszyscy na tym skorzystają.

Porada nr 1

Celebrujmy wspólnie przynajmniej jeden posiłek dziennie. Wspólna kolacja to wspaniały moment aby podzielić się z bliskimi wrażeniami z mijającego dnia. Angażując domowników, zadając im pytania i prosząc o rady sprawiamy, że wszyscy czują się ważni i potrzebni. Warto podkreślać późniejsze, najmniejsze nawet sukcesy słowami: „ostatnio poradziłeś/poradziłaś mi… – gdyby nie twoja podpowiedź nigdy nie dałabym rady…”. Starajmy się podczas posiłku unikać tematów które mogłyby wywołać spięcia i nieporozumienia- przecież wszyscy chcemy przyjemnie skończyć dzień.

Porada nr 2

Wspominajmy. Przynajmniej jeden wieczór w tygodniu dajmy się ponieść wspomnieniom. Obejrzyjmy wspólnie zdjęcia, przedszkolne prace naszych dzieci, wysłuchajmy opowieści dziadków. Pielęgnowanie dobrych wspomnień to klucz do dobrego samopoczucia!

Porada nr 3

SPA. Nie namawiamy do rzucania wszystkiego i wyjazdów (chyba że możesz?:)), ale do odcięcia się od szalonego tempa. Długa kąpiel w wannie, świeca, dobry olejek do kąpieli, maseczka na włosy i na buzię – to tak niewiele a daje naprawdę wiele! Do tego filiżanka najwyższej jakości herbaty lub naparu od Newby Teas- to gwarant lepszego samopoczucia, uśmiechu i witalności.

Mat. prasowe

Porada nr 4

A gdyby tak… upiec ciasto lub ciasteczka? Gotowe produkty pełne są sztucznych dodatków i cukru – dużo ekonomiczniej i zdrowiej będzie zrobić je samemu. Kruche ciasteczka spełnią także funkcje dekoracyjne i będą pięknie prezentować się na choince!

Porada nr 5

„Ja muszę…”- no właśnie nie- nic nie musisz!

 

Wesołych i bezstresowych Świąt!


Lifestyle

Pomysł na idealne ferie? A może by nad morze? Zapraszamy do hotelu Baltin

Redakcja
Redakcja
13 grudnia 2018
Fot. iStock/Imgorthand
 

Ferie zimowe to taki czas, na który niecierpliwie czekają wszystkie dzieci. Przyzwyczajeni jesteśmy spędzać je w górach, ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić te chwile.

To idealna okazja aby odciąć się od zgiełku czy stresu i skumulować energię w swoich bateriach.

Mamy na to sposób ! Zapraszamy nad morze! W hotelu Baltin, będziecie mogli się rozleniwić i pobudzić, odpocząć i zmęczyć. Najmłodsi rozbawią się w kolorowym raju, zostaną oczarowani przez magika, rozbudzą swoją kreatywność przy poszukiwaniu skarbów i zaczną delikatnie pochrapywać przy wieczornym czytaniu opowiadań bądź seansie bajek.

Mat. prasowe

Rodzice prócz obserwowania swoich rozbawionych pociech mogą poćwiczyć na zajęciach jogi czy nordic-walking, bądź odprężyć się przy niesamowitych zabiegach SPA. Panie mogą poczuć aromaty kawy, winogron lub kokosu. Panowie w trakcie jednego z zabiegów mogą zdobyć Moc Posejdona. To wszystko w niektórych zabiegach, których w ofercie mamy znacznie więcej.

Mat. prasowe

Restauracja da wam rozmaite dania, rozpieszczające wasze kupki smakowe. Wieczorami odbędą się występy artystów muzyki klasycznej czy jazzowej, a nawet popisy akustyczne z polskimi i światowymi przebojami. Brzmi interesująco? A to tylko zalążek!

Zapraszamy do hotelu Baltin w Mielenku! Chcecie poznać szczegóły naszej oferty na ferie zajrzyjcie koniecznie TUTAJ. 

Mat. prasowe

PS. W trakcie całych ferii jest ten wyjątkowy dzień. Romantyczne walentynki. Pamiętamy o tym 🙂 


Artykuł powstał przy współpracy z Hotelem Baltin


Lifestyle

5 rodzajów zaufania, które powinny istnieć w każdym związku

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
12 grudnia 2018
Fot. iStock/izusek

Zaufanie między dwojgiem kochających się ludzi jest naturalne. Daje ono poczucie bezpieczeństwa i przedłuża trwałość każdego związku. Gdy łączy się z chęcią porozumienia i dążeniem do ofiarowania drugiej osobie wszystkiego, co najlepsze, trudno sobie wyobrazić lepszą podstawę do budowania szczęśliwej i trwałej relacji.

Zaufanie tworzy dobrą atmosferę i ułatwia pielęgnowanie duchowego wymiaru między kochającymi się ludźmi. Wiadomo, że zaufanie może mieć różne odcienie, i nie zawężają się jedynie do kwestii fizycznej wierności. Pary, które funkcjonują w szczęśliwych związkach, wskazują na istnienie kilku rodzajów zaufania, bez których ich relacja nie byłaby taka udana.

5 rodzajów zaufania, które powinny istnieć w każdym związku

1. Zaufanie w kwestii wierności

Wierność może być postrzegana na różne sposoby, a jej kwestia jest niezwykle istotna dla związku. Zazwyczaj partnerzy zakładają, że będą dla siebie najważniejszymi osobami. To może dotyczyć wierności emocjonalnej lub fizycznej i para w jasny sposób ustala swoje granice ufając, że nie zostaną przekroczone. Zaufanie pozwala stworzyć spokój i bezpieczeństwo w związku.

2. Zaufanie w kwestii emocjonalnego bezpieczeństwa

Związek nie powinien ograniczać rozwoju żadnej ze stron, chociaż czasem wymaga pewnego poświęcenia. Nie można jednak rezygnować z siebie lub wymagać tego od partnera, szantażować, manipulować, by osiągnąć prywatny cel. Wzajemne zaufanie sprawia, że nie istnieje potrzeba kontrolowania drugiej osoby, istnieje za to otwartość na potrzeby partnera oraz gotowość wsparcia i pomocy.

3. Zaufanie dla uczciwości uczuć partnera

Najważniejsze to być w związku z miłości. Osoby, które się kochają, nie doszukują się, ani nie kierują się ukrytymi korzyściami bycia z kimś. A świadomość braku ukrytych motywów, np. finansowych czy społecznych w budowaniu relacji, daje poczucie bezpieczeństwa.

4. Zaufanie w trudnych chwilach

W każdym związku po czasie pierwszych uniesień pojawiają się pierwsze zgrzyty i kłótnie, co jest nieuniknione. Jednak  nawet gdy para nie zgadza się ze sobą we wszystkich punktach, nie musi to rodzić złych emocji, ale wzmacniać więź. Zaufanie w tej kwestii oznacza, że druga osoba będzie z nami o tym rozmawiała i wyrażała swoje niezadowolenie tak, by nie zachwiać poczucie bezpieczeństwa. Taka postawa musi działać w obie strony.

5. Zaufanie względem priorytetów

Niełatwo jest zachować równowagę pomiędzy pragnieniami jednej i drugiej osoby w związku. Gdy życie sprawia, że skupiamy się na pracy i zwykłej codzienności, istnienie wspólnych priorytetów uściśla związek. Łapania równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym można się nauczyć. A zrównoważenie czasu dla siebie i dla partnera w związku, wzmacnia wzajemne zaufanie.

źródło:  themindsjournal.com 


Zobacz także

Zioła przeciwwirusowe – 12 najsilniej działających roślin

Zioła przeciwwirusowe – 12 najsilniej działających roślin

I kto tu komu powinien gotować rosół? Kto gorzej przechodzi przeziębienie i grypę?

W ilu językach potrafisz powiedzieć „kocham cię”?