Lifestyle

Gotowy na ferie na stoku?

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Choć z małym opóźnieniem, zima zagościła w Polsce na dobre. Chociaż z tego powodu na twarzach kierowców trudno doszukiwać się uśmiechów, z pewnością jest to dobra wiadomość dla snowboardzistów i narciarzy. Wybierając się na stok, warto odpowiednio się przygotować. Strój i sprzęt to jednak nie wszystko.

Wyjazd na stok bez odpowiedniego przygotowania pod względem kondycji, wzmocnienia mięśni i ogólnej poprawy sprawności ruchowej to wręcz przepis na wyjazd, który nie przyniesie przyjemności, a jedynie zakwasy, lub co gorsza, kontuzje. Jeśli na co dzień nie jesteśmy aktywni sportowo, swoje zdrowie najlepiej jest oddać w ręce profesjonalistów i zdecydować się na ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Dzięki temu nasze ciało nie odmówi nam posłuszeństwa podczas zimowego szaleństwa.

Przed wyjazdem warto również zadbać o sprzęt. Jeśli narciarstwo to nasza pasja i posiadamy własny ekwipunek, udajmy się do dedykowanego serwisu lub sklepu ze sprzętem sportowym, który oferuje usługi serwisowe, aby sprawdzić stan techniczny nart oraz dobrać odpowiedni smar.

Kondycja jest, sprzęt jest… pora na odpowiedni ubiór. Dobrej jakości kurtka, spodnie narciarskie, bluza, rękawice, gogle, a także bielizna termoaktywna to zimowe „must have”, które ochroni nas przed śniegiem i wiatrem. W naszym plecaku nie powinno również zabraknąć odpowiednich kosmetyków: maści rozgrzewających, a także kremów z filtrem UV. Do mniej oczywistego ekwipunku kwalifikują się również odpowiednie przekąski. Podczas całodziennego szusowania nie trudno o wychłodzenie czy głód wynikający ze wzmożonej aktywności. W trosce o bezpieczeństwo swoje i swoich towarzyszy na stoku, lepiej jest zamienić grzane wino na sycący, słodki i rozgrzewający kisiel lub budyń. Na rynku dostępne są już przekąski instant – np. „Owocowy Kubek” lub „Pyszny Budyń”, do przygotowania których wystarczy jedynie 175 ml gorącej wody. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które złapie mały głód podczas szusowania i wolą jednak poczekać z obiadem do późniejszego zejścia w dół.

Na koniec najważniejsze… samokrytyka. W kwestii umiejętności swoich i towarzyszy wyjazdu bądźmy w pełni obiektywni i dobierzmy adekwatną trasę. Jeśli nie jesteśmy doświadczonymi narciarzami, warto schować ambicje do kieszeni i zdecydować się na szkolenie nie pod okiem bardziej doświadczonego znajomego, ale wykwalifikowanego instruktora. Wszystko to sprawi, że wyjazd nie tylko się uda, ale z przyjemnością będzie można go powtórzyć.

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw


Artykuł powstał we współpracy z Delecta


Lifestyle

Prezent dla dziadka może być pomysłowy i z klasą

Redakcja
Redakcja
17 stycznia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Prezent dla dziadka? Nie myślcie o słodyczach wysyłanych „telegramem”, skarpetach i kubku z napisem… Bo choć w prezentach wcale nie o pieniądze chodzi, warto wybrać dla ukochanego dziadka coś wyjątkowego. Niech to będzie prezent nie „odbębniony” – a dopieszczony! Bez namysłu wybieramy dla babć  kosmetyki, perfumy czy gustowny szal, może więc warto tym razem zaskoczyć i dziadka. Z pewnością ucieszy się z osobistego i bardzo męskiego gadżetu, bo każdy dziadek lubi się dobrze prezentować.

Dzięki trymerowi do nosa i uszu Remington NANOSeries Lithium, usuwanie niechcianych włosów nie będzie już taką udręką. Nie da się uzyskać czystego wyglądu nie używając czystych narzędzi, dlatego obudowa antybakteryjna* i system Active BladeClean pomagają Ci w obowiązkach związanych z utrzymaniem urządzenia, ponieważ zapobiegają one nagromadzaniu się bakterii, zaś wygodny przycisk otwiera ostrza, dzięki czemu można zmyć z nich włosy w ułamku sekundy.

To narzędzie do pielęgnacji, wykorzystujące komfortową technologię konstrukcji, eliminuje ryzyko podrażnienia skóry i zwiększa precyzję dzięki zastosowaniu dwustronnego pionowego trymera; teraz nie musisz już się namęczyć żeby osiągnąć doskonały wygląd bez ryzyka.

Trymer do nosa i uszu NANOSeries Lithium to również idealne narzędzie do modelowania, dzięki precyzyjnemu trymerowi z regulowanym grzebieniem, doskonałemu do nadawania odpowiednich kształtów bakom i brodzie. Możesz także bez wysiłku osiągnąć perfekcyjny kształt za każdym razem, dzięki ergonomicznemu uchwytowi, zapewniającemu precyzyjną kontrolę.

Trymer jest całkowicie wodoodporny i posiada potężny i trwały akumulator litowy, który nigdy Cię nie zawiedzie, dzięki czemu jest to idealne urządzenie pozwalające osiągnąć doskonały wygląd.

Fot. Materiały prasowe

‘Moc i precyzja’

Mocny, trwały akumulator litowy daje trymerowi duży moment obrotowy i zapewnia długotrwałe działanie, które przydadzą się podczas usuwania niechcianych włosów, zaś ergonomiczna rękojeść zapewnia idealne połączenie mocy i kontroli.

‘Łatwość pielęgnacji’

Antybakteryjna srebrna obudowa* oraz system Active BladeClean z portem do płukania eliminuje konieczność niewygodnego czyszczenia, a komfortowe ostrza ułatwiają szybką pielęgnację bez zacięć i zadrapań.

‘Uniwersalna pielęgnacja’

Trymer NANOSeries Lithium NE, wyposażony w regulowany grzebień, bije na głowię inne trymery do nosa i uszu, ponieważ umożliwia modelowanie baków i brody.

Za pomocą tego urządzenia, wykorzystując dwa grzebienie prowadzące, możesz też przyciąć i wymodelować brwi, żeby osiągnąć wygląd idealny!

Fot. Materiały prasowe

 • System Active BladeClean z funkcją wypłukiwania dla optymalnej wydajności
 • Powłoka antybakteryjna Nano Silver zapewnia higieniczne trymowanie
 • Dwustronny, liniowy trymer
 • Trymer precyzyjny z wymiennymi nakładkami(1-5 mm)
 • Zaokrąglone ostrza dla bezpiecznego & łatwego użytkowania
 • Liniowe nakładki grzebieniowe
 • Idealny pod prysznic
 • Ergonomiczny uchwyt
 • Zestaw zawiera baterię litową
 • 2 lata gwarancji

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

*tylko na pionowej głowicy trymera


Artykuł powstał we współpracy z Remington


Lifestyle

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
16 stycznia 2019
Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw
Fotomontaż / iStock / Imgorthand – Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw

Na ferie zimowe 2019 z utęsknieniem czekają wszyscy uczniowie. Nie wszyscy rodzice są tak samo zachwyceni, bo nie każdy jest w stanie wziąć urlop na czas przerwy zimowej, by zaopiekować się dzieckiem. Jednak istnieją różne możliwości na zorganizowanie sobie tego czasu. Zadanie jest o tyle łatwiejsze, ponieważ terminy zimowego wypoczynku ustalane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej znaczenie wcześniej.

Ferie zimowe 2019: Terminy

Zanim padną konkretne decyzje, jak spędzić ferie w roku szkolnym 2018/2019, trzeba sprawdzić, w jakich terminach będą wypoczywać uczniowie z poszczególnych województw.

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw

Ferie zimowe 2019. Terminy przerwy zimowej dla wszystkich województw

W dniach:

 • 14-27 stycznia 2019  odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego;
 • 21 stycznia do 3 lutego 2019 ferie zimowe zaczną uczniowie z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego;
 • 28 stycznia do 10 lutego wolne będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego;
 • 11 do 24 lutego przerwa zimowa będzie trwała w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim.

Ferie zimowe 2019 w czterech turnusach

Uczniowie mają do dyspozycji dwa tygodnie wolnego od obowiązków szkolnych. Terminy rozpoczęcia przerwy zimowej w różnych województwach różnią się od siebie. Założenie jednego terminu ferii mogłoby poskutkować dramatycznym przepełnieniem najbardziej popularnych miejsc wypoczynku w kraju. Trudno byłoby znaleźć miejsce na stokach, w hotelach oraz innych miejscach rekreacji. Rozbicie ferii na cztery turnusy ułatwia realizację odpoczynku.

Bezpieczne ferie 2019

Najpopularniejszymi kierunkami w kraju na ferie zimowe od lat niezmiennie pozostają góry, Mazury oraz miejscowości nadmorskie, które nawet zimą zachwycają miłośników wędrówek po plaży. Coraz chętniej wyruszamy także za granicę, by tam złapać oddech od codzienności. Kraje azjatyckie, Hiszpania, Włochy cieszą się największym powodzeniem u osób, które przede wszystkim poszukują słońca i ciepłych plaż. Ci, którzy nie mają możliwości wyjazdu, mogą skorzystać z wielu ofert półkolonii organizowanych w miejscu zamieszkania. Aby ferie były spokojne, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku. Dostępny jest on na stronie internetowej ministerstwa. Istnieje również baza wypoczynku MEN, dzięki której rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.


źródło:  www.gov.pl 


Zobacz także

3 zaskakujące sposoby na zdrowe nawodnienie organizmu

Agata Steczkowska: „Miłości nic nie zatrzyma. Czuję się szczęśliwa, bo spełniłam obietnicę złożoną samej sobie”.

Jak dobrać kolor ubrań do typu urody?