Go to content

Gordon Ramsay schudł ponad 22 kilogramy. Jaki jest sekret diety szefa kuchni?

Fot. Facebook /Gordon Ramsay

Lubimy, gdy ktoś pokazuje, ile schudł, bo to daje nadzieję, że i nam się uda. A jeśli jeszcze zbędne kilogramy zrzuca znana osoba, a do tego szef kuchni, który na jedzeniu się zna, to musi być w tym jakiś sekret. W przypadku Gordona Ramsay’a nie są to żadne suplementy, tabletki ani operacja żołądka.

Szef kuchni na swoim Instagramie wrzucił zdjęcie, na którym pokazał imponującą utratę swoje wagi i ujawnił, że będzie brał udział w zawodach Ironmana. Gordon Ramsay schudł ponad 22 kilogramy dzięki zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych. Charyzmatyczny szef kuchni przyznaje, że kluczem do sukcesu stało się pięć mniejszych posiłków dziennie, niż jedzenie dużego śniadania, równie dużego obiadu i kolacji.

Dodatkowo nie bez znaczenia okazała się aktywność fizyczna. Ramsay postawił sobie cel – udział w Ironmanie i teraz przyznaje, że regularne treningi uratowały mu życie już wtedy, gdy 12 lat temu żyjąc pod dużą presją zaczął biegać, by zapanować nad stresem.

Dlaczego kucharz postanowił schudnąć w wieku 51 lat? Bo zdał sobie sprawę, że jego ojciec był jedynie o dwa lata od niego starszy, gdy zmarł. Właśnie zaczął o siebie dbać i prowadzić zdrowy tryb życia.

Teraz czeka na niego start w Ironmanie – triatlonie, który składa się z ponad 3 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,20 km biegania. Nam pozostaje trzymać kciuki i… wziąć się trochę za siebie.

 


źródło: Independent