Go to content

Gorąca kąpiel zamiast biegania albo siłowni? Nowe odkrycie naukowców jest genialne!

Fot. iStock

Mamy świetną informację dla osób, które wieczorami uwielbiają relaksować się w wannie pełnej gorącej wody. Naukowcy dowiedli, że kąpiel działa na nasz organizm równie pozytywnie, co spacer. Relaksująca kąpiel oprócz dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie, pomaga w odchudzaniu i pozbyciu się zbędnych kalorii.

Jeśli szkoda ci było czasu na wylegiwanie się w wannie, właśnie dostałaś doskonały powód, by nigdy więcej nie mieć wyrzutów sumienia. Naukowcy z z Loughborough University przeprowadzili eksperyment, w którym postanowili zbadać ilość spalanych kalorii podczas godzinnej kąpieli i godzinnej jazdy na rowerze. Wyniki są zaskakujące!

Oczywiście ilość spalanych kalorii była wyższa podczas jazdy na rowerze, to jednak zaobserwowano, że poziom cukru był niższy po kąpieli. Dodatkowo udowodniono, że podczas godzinnej gorącej kąpieli spalamy ok. 140 kcal, czyli tyle samo, co podczas 30-minutowego spaceru. Czyli odchudzanie może być znacznie przyjemniejsze, niż nam się wydaje.

Jeśli nie masz zdrowotnych przeciwwskazań do wylegiwania się w gorącej wodzie (np. problemy skórne), to docenisz wiele zalet, jakie niesie za sobą zażywanie kąpieli. Nie tylko będziesz zrelaksowana i odprężona, lecz także wzmocnisz organizm oraz pobudzisz układ krążenia.

My już wiemy, jak spędzimy dzisiejszy wieczór. A ty?

Fot. iStock

Źródło: The Conversation