Go to content

Fotelik Cybex Sirona – czy warto wybrać model obrotowy?

Smiling father putting baby in child seat, fastening seatbelt - Family transportation, lifestyle concept

Seria Sirona od producenta Cybex to foteliki samochodowe 0-18 kg, co oznacza, że są to produkty przeznaczone dla dzieci od urodzenia do mniej więcej 4. roku życia. Większość z nich wyróżnia się wyposażeniem w bazę z opcją obrotu siedziska, zdecydowanie zwiększającą ich funkcjonalność. Ponadto każdy fotelik z tej serii posiada homologację i-Size, która potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarantowany przez nie zarówno w czasie jazdy, jak i w razie nagłego hamowania czy ewentualnej kolizji.

Co wyróżnia te foteliki?

Foteliki z tej serii obracają się dzięki specjalnej bazie na której ustawia się produkt. Przeważnie bazy umożliwiają ruch dookoła własnej osi, to znaczy o 360 stopni. Są w nie wyposażone modele:  Z i-Size, Zi i-Size,  Q i-Size oraz Sirona S i-Size. Trzy pierwsze foteliki Cybex pochodzą z linii Platinum, co oznacza, że zostały wykonane z materiałów jedynie najwyższej jakości. Model S i-Size (wraz z modelem M-2 i-Size, kompatybilnym z bazą bez funkcji obrotu) należy do kolekcji Gold.

Obrót o 360 stopni umożliwia by ustawić fotelik Cybex przodem lub tyłem do kierunku jazdy bez konieczności przeprowadzania demontażu. Zaleca się jednak, by przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak to możliwe, ponieważ jest to najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka do 4. roku życia. W razie wypadku takie ustawienie sprawia, że siła wynikająca z uderzenia zostaje zredukowana a następnie rozproszona, a delikatne kręgi szyjne i głowa nie są obciążone. Ponadto, podobnie do baz z funkcją obrotu o 180 stopni, foteliki obrotowe o 360 stopni można odwracać w stronę drzwi, co zdecydowanie ułatwia zapinanie dziecka w foteliku przed jazdą, a następnie wyjmowanie go z siedziska po podróży.

Zalety bazy ISOFIX

Foteliki samochodowe 0-18 Cybex Sirona to modele wyróżniające się wysokimi ocenami uzyskiwanymi w testach zderzeniowych, przeprowadzanych przez niezależne instytucje. Wpływa na to między innymi wyposażenie ich w bazę ze specjalnymi zaczepami, umożliwiającymi montowanie fotelika na system ISOFIX, który z kolei zapewnia stabilność konstrukcji w czasie jazdy, a tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka, a dodatkowo zdecydowanie ułatwia użytkowanie.

Obrotowa baza posiada nogę stabilizującą o właściwościach antyrotacyjnych, stanowiącą podporę dla fotela, kiedy ten ustawiony jest tyłem do kierunku jazdy. Ma też panel z sygnalizacją świetlną i dźwiękową, informujący o tym, czy produkt zamontowano poprawnie. Dzięki temu prawdopodobieństwo popełnienia błędów montażowych jest wyjątkowo niskie.

Dodatkowe atuty

Foteliki Cybex Sirona cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa, co wynika nie tylko z możliwości mocowania ich na ISOFIX, lecz także z bogatego wyposażenia. Posiadają one bowiem szereg systemów bezpieczeństwa. Spośród nich warto wymienić system L.S.P. chroniący dziecko w razie kolizji bocznej oraz ER-TECH, czyli technologię mającą za zadanie zwiększać jego bezpieczeństwo w przypadku zderzeń czołowych. Co więcej mają skorupę absorbującą energię powstałą na skutek zderzenia, która minimalizuje ją, nim dotrze do dziecka.

Ponadto są to modele niezwykle wygodne, ponieważ mają regulowane zagłówek i oparcie. Dzięki nim w prosty sposób i bez wysiłku można dopasować produkt do zmieniającej się sylwetki dziecka. Posiadają też funkcję spania, która zapobiega opadaniu głowy dziecka w czasie drzemki. Więcej na temat funkcji fotelików z serii Cybex Sirona można przeczytać w sklepie z fotelikami abcGPS.pl

Czy warto wybrać fotelik obrotowy?

Foteliki z funkcją obrotu to produkty zapewniające zazwyczaj wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody. Stanowią idealną propozycję nawet dla najbardziej wymagających rodziców, gdyż posiadają bogate wyposażenie, mające za zadanie chronić dziecko w czasie jazdy. Jednocześnie zapewniają komfort podczas użytkowania ich zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Choć nie ma wątpliwości, że foteliki Cybex Sirona są godne polecenia, przed zakupem konkretnego modelu należy zastanowić się, czy będzie on pasował nie tylko do dziecka, lecz także do posiadanego samochodu. Świadome wybranie odpowiedniego modelu w dużej mierze przyczyni się do zadowolenia rodziców jak i do bezpieczeństwa maluszka w każdej podróży.