Go to content

Folia bąbelkowa – doskonała amortyzacja

Wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba transportu ładunku, wymagane jest odpowiednie zabezpieczenie. Istotne jest, by towar, produkt, rzecz przez wszystkie etapy logistycznych przeszedł bez szwanku dla swojej jakości, wytrzymałości oraz estetyki. Skuteczność folii bąbelkowej potwierdza się zarówno w przypadku niewielkich kopert pocztowych, jak i ogromnych frachtów dalekomorskich czy lotniczych. Jakie jest zastosowanie folii bąbelkowej? Na czym polega jej popularność? Czym kierować się przy zakupie? Sprawdźmy.

Zastosowanie folii bąbelkowej w biznesie

Nietrudno dostrzec, iż folia pęcherzykowata (folia bąbelkowa) jest obecnie dominującym elementem ochronnym. Szczególnie doceniana jest w szeroko rozumianym segmencie e-commerce, gdzie funkcja przesyłek często stanowi o powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Z uwagi na ekonomię transportu, nie tylko gabaryty, lecz także waga przesyłki ma kluczowe znaczenie. Przedsiębiorcy stają przed trudnym wyzwaniem mającym na celu optymalizację ciężaru frachtu bez straty na jego wytrzymałości. Poleganie wyłącznie na profesjonalizmie przewoźnika, to zbyt mało, by na tym opierać proces budowania świadomości marki.

Warto pamiętać, iż odbiorców nie interesują kwestie organizacyjne transportu, rozłożenie odpowiedzialności oraz całość zagadnień spedycyjnych. Pełną satysfakcję klient uzyska, odbierając produkt w określonym wcześniej czasie oraz w nienagannym stanie.

Świadomość tego stanu rzeczy sprawia, iż przedsiębiorcy inwestują ogromne kwoty w zabezpieczenie wszystkiego, co opuszcza teren ich wytwórni, sklepu bądź magazynu.

Folia bąbelkowa w biznesie, zalety:

  • Niewielka waga opakowania;
  • Izolacja termiczna przesyłki;
  • Ochrona ładunku przed wilgocią
  • Ochrona ładunku przed uszkodzeniami mechanicznymi;
  • Ochrona przed zabrudzeniem;
  • Łatwość dostosowania się do kształtu przesyłki;
  • Zabezpieczenia przesyłki przed przemieszczaniem się w opakowaniu;
  • Ochrona przed skutkami silnej emisji promieni słonecznych;
  • Zastosowania nietypowe.

Folia bąbelkowa w NEOPAK.PL dzięki szerokiej gamie wymiarów, zawierającej się w przedziale od 20 do nawet 200 centymetrów szerokości zapewnia możliwość opakowania także dużych, przemysłowych ładunków.

Co istotne, nowoczesne pakowarki instalowane jednostkowo i taśmowo w fabrykach obsługują folię pęcherzykową na równi z innymi technologiami pakowania.

Folia bąbelkowa, zastosowania nietypowe w domu

Od zwykłej przeprowadzki, aż po oszczędność zużycia wody w gospodarstwie domowym, wszędzie można znaleźć zastosowanie dla folii bąbelkowej.

Owinięcie drogocennych przedmiotów zapobiegnie ich zniszczeniu, nawet w przypadku upuszczenia cennego ładunku. Folia jest niezastąpiona do ochrony ceramiki, szkła czy porcelany. Podobnie bezpieczne będą dzieła sztuki lub delikatne meble.

Okres zimowy jest szczególnie ciężki dla roślin w ogrodzie. Folia pęcherzykowa dzięki zgromadzonemu w niej powietrzu stanowi doskonałą izolację termiczną chroniącą byliny przed najcięższymi mrozami.

Dodatkowo umieszczenie folii w spłuczce znacząco ograniczy ilość wody pobieranej z sieci wodociągowej.

Liczba zastosowań jest tak wielka, iż nie sposób wymienić wszystkich.

Folia bąbelkowa, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na wytrzymałość folii wpływa ma gramatura użytego do jej produkcji tworzywa. Zakłada się, iż wyrób dobrej jakości powinien zawierać 40 gramów masy w dwóch metrach kwadratowych gotowej folii bąbelkowej.

W ten sposób uzyskuje się optymalną grubość powłoki zewnętrznej stanowiącą o optymalnej amortyzacji i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi.

Ponadto wysoka jakość folii bąbelkowej jest niezbędna w przypadku zastosowań przemysłowych.

W tym kontekście jedynie współpraca z doświadczonym dystrybutorem zapewni Twojej firmie ciągłość produkcji, wysoką wydajność oraz wzrost wskaźnika konkurencyjności.

Nie czekaj, zadzwoń już dzisiaj. Przedstaw swoje oczekiwania i resztę pozostaw ekspertom. Z pewnością znajdziesz także inne rozwiązania, które Cię zainteresują. Już teraz zabezpiecz swoje ładunki i zapewnij sobie satysfakcję klientów.