Lifestyle

Dzień dobry, kocham się… Jak poprawić sobie nastrój w parę minut

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 kwietnia 2016
Fot. Kaboompics / Public Domain
 

Wstałam. Brawo ja. Niestety szybko dociera do mnie, że na tym mój udawany entuzjazm się kończy. Bo przecież jak tu mieć dobry dzień, o siódmej rano?

Są tacy, którzy mają. Ale są i tacy, którzy mają zły (od kilku lat 😉 ). Górka z kołdry na łóżku zaczyna emitować nieprzyjemny dźwięk, to budzą się dzieci. Nie wiedzieć dlaczego, nie biegną codziennie spod tej kołdry wesołe niby ptaszyny. Aaaaaa – jak żyć? Jedyne, co pozostaje, żeby nie odgryźć sobie głowy w taki dzień – obojętnie czy szubieniczny humor spowodowany jest godziną, rodziną, szefem, wizytą teściowej czy przymusowym spotkaniem w panią/panem toksycznym, to wziąć się w garść i obrócić to pasmo nieszczęść w dobry humor. Jak?

Jest co najmniej kilka sposobów na to, że poprawić swój nastrój w kilka minut.

1. Przytul się

Przytulanie i pocałunki pomagają wyzwolić hormonalne szczęście. Taka  miłosna pigułka na zły humor. 20 sekundowe przytulenie podnosi poziom oksytocyny. Nawet tak krótki przytulas pozwala podnieść poziom szczęścia do poziomu odczuwalnego od razu. Masz zły dzień? Przytul się do ukochanego!

2. Pooddychaj metodą 3-3-6

Czyli jak? Wdech przez 3 sekundy, przytrzymaj powietrze przez 3 sekundy, wydech przez 6 sekund. Według psychoterapeutki Darlene Mininni, to doskonały trik, aby nieco oszukać nasz mózg. Takie oddychanie daje tlenowego kopa, co pozwala aktywować przywspółczulny układ nerwowy. Zwalnia tętno, uspokajamy się i nasz mózg dostaje sygnał, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, więc czym się tu martwić.

3. Odpuść i zrób sobie dobrze

Dopieść się po prostu. Zamiast biegać w panice lub wlec od kuchni do łazienki – zrób sobie dobrze! Spokojnie wypita kawa, makijaż nie w 5 minut, coś wyjątkowego i soczystego zamiast szarej marynarki? Te wszystkie szczegóły pozwalają nam poczuć się lepiej. Zwyczajnie zatroszcz się o siebie.

4. Pomedytuj

Umiejętność wyciszenia umysłu – a co za tym idzie odcięcia się od „złego”, to genialny sposób na złe samopoczucie. Regularne medytowanie pozwala na efekty błyskawiczne. Jednak, żeby nauczyć się tak „zatrzymać” w trybie natychmiastowym, trzeba trochę poćwiczyć. Nie martwcie się medytowanie jest dobre również na inne troski.

5. Odwróć uwagę

Wstałaś lewą nogą. STOP. Przewiń taśmę, połóż się na chwilę w bezruchu, pooddychaj, pomyśl o czymś miłym. Wyzeruj swój umysł do stanu NIC. Daj sobie chwilę odprężenia. Stres, pośpiech po takim restarcie nie wracają już w tak silnym natężeniu. Lepiej? To teraz wstań, bo to będzie całkiem udany dzień. Według niektórych psychologów taki stan łaski i 5 minut ze sobą sam na sam pomaga złapać równowagę i się odprężyć. Co szkodzi spróbować.

6. Poruszaj się

Wiemy, rano nie masz czasu. Bieganie czy fitness, to wstawanie jeszcze wcześniej (zgroza, przynajmniej dla mnie), ALE… Ruch wyzwala endorfiny, nawet jedna krótka seria jakiegoś ćwiczenia pomoże ci rozjaśnić nieco umysł. a to przecież 5-10 minut. Dorzuć do tego relaks pod prysznicem i zły humor znika jak ręką odjął. A dzień spędzisz z miłym poczuciem zwycięstwa nad swoim lenistwem. Do boju!

PS: Jeżeli na myśl o ruchu włączył się w twojej głowie dyżurny pesymista (Oesu, tak, na pewno. Mam tyle czasu, że przecież będę teraz jeszcze szukać jakiegoś ćwiczenia, mhm jasne…”), zachowaj spokój, nie myśl – po prostu wybierz jedno krótkie ćwiczenie z naszej listy: Ćwiczenie na dziś.

7. Naobiecuj sobie na zapas 😉

A co, kto nam zabroni. Ale nie oszukuj się, obiecaj sobie coś miłego. Np. szybką wizytę w kawiarni na wynos przed pracą (już czujesz ten zapach i widzisz podwójną piankę w swoim kubku?). Prawda, że miła perspektywa? Teraz skupisz się na tym, żeby dotrzeć do tego punktu – a gdy czeka nagroda trudno zły nastrój.

A najlepiej włącz radio i posłuchaj czegoś miłego, dodaj sobie energii zamiast snuć się w bamboszach bez końca. Miłego dnia!


Lifestyle

Jaki powinien być tata dla swojej córki? Te rysunki mówią wszystko!

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 kwietnia 2016
Fot. Screen z Facebooka / Thatscoop
 

Więź miedzy ojcem a córką może być czymś szczególnym. Pamietacie jakieś szczególne momenty tej relacji z waszego dzieciństwa? Rysowniczka Snezhana Soosh uchwyciła te najpiękniejsze…

Nawet całkiem spory tata…

… może stać się malutki dla swojej córeczki

 

I zawsze znajdzie dla niej czas…

 

Dobry tata wie jak się bawić z córką

 

 

Dobry tata poczeka aż zaśniesz

 

 

Źródło: Instagram


Lifestyle

Podsumowanie akcji „Zadbaj o siebie naprawdę”. Masz problem? #SlimemGO

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 kwietnia 2016
#SlimemGO
Fot. iStock / Lorado

Zakończyliśmy naszą akcję „Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO”. Przez cały marzec zachęcaliśmy was do aktywności fizycznej, do zadbania tym razem o wasze ciało. Często zapominamy o tym, że to my dla siebie jesteśmy najlepszym przyjacielem, a zwłaszcza nasze ciało, które służy nam wiernie każdego dnia. Jeśli nie będziemy o nie dbać, to choćby nie wiem, ile było w nas zapału do zmian, do działania, do podejmowania wyzwań, to nie udźwigniemy żadnego z pomysłów, jeśli nasz organizm odmówi nam posłuszeństwa – zwyczajnie z przemęczenia, przez nasze zaniedbanie. Kiedyś w trakcie rozmowy psycholog przywołała mi sytuację, gdy została spytana podczas jakiś warsztatów, czy przytula swoje ciało. Była zaskoczona pytaniem, ale uświadomiła sobie, jak bardzo rzadko dziękujemy naszemu ciału za to, że jest przy nas i nas wspiera. Kiedy w ten sposób będziemy myśleć o sobie, to zasadność zadbania o swoje ciało nabiera bardzo ważnego znaczenia.

Choć akcja się zakończyła mamy nadzieję, że będziecie nadal ją kontynuować i że jak najczęściej będzie przytulać i rozpieszczać swoje ciało – przecież na to zasługuje.

Przy akcji wsparła na firma Eveline – producent między innymi kosmetyków do pielęgnacji ciała. To właśnie tymi kosmetykami chciałybyśmy nagrodzić:

  1. Paulina Hausmann
  2. Małgorzata Strzelecka
  3. Patrycja Gabryel
  4. Karolina Majchrzak
  5. Joanna Pliszka‎
  6. Aga Hausmann
  7. Patrycja Tomaszewska
  8. Aniela Muszalska‎
  9. Marta Theresa Serafin
  10. Martyna Slota

Laureatów prosimy kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 14.04.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

#SlimemGO

Fot. Materiały prasowe

Skoncentrowane serum antycellulitowe MEZOTERAPIA & ULTRADŹWIĘKI – kosmetyk, którego innowacyjna formuła pomaga zwalczyć powstawanie cellulitu na każdym etapie i zapewnia kompleksowe ujędrnianie, działa na komórki tłuszczowe jak ultradźwięki. Rozbija je, stymuluje mikrokrążenie, oraz zdecydowanie redukuje tkankę tłuszczową

Antycellulitowe serum liftingujące PRESOTERAPIA – kosmetyk inspirowany zabiegami medycyny estetycznej polegającymi na uciskowym masażu mającym na celu rozbijanie tkanki tłuszczowej, pobudzenie usuwającego toksyny drenażu limfatycznego oraz redukcję obrzęków i cellulitu

Intensywnie wyszczuplające serum remodelujące LIPOSUKCJA KOSMETYCZNA – kosmetyk inspirowany metodami metodą liposukcji. Substancje aktywne zawarte w serum hamują aktywność komórek tłuszczowych, stymulują lipolizę i co bardzo istotne przeciwdziałają tworzeniu stanów zapalnych, które mogą inicjować  powstawanie cellulitu

Ujędrniający balsam+peeling pod prysznic 2w1 KRIOTERAPIA WYSZCZUPLAJĄCA – kosmetyk nawiązujący do metody wyszczuplenia przy pomocy chwilowego działania bardzo niskich temperatur dzięki, którym partie ciała objęte cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej ulegają wyszczuplaniu i poprawie jędrności skóry.

Intensywne serum powiększające i poprawiające strukturę biustu MEZO PUCH-UP, MEZO TERAPIA – kosmetyk gwarantujący spektakularne rezultaty powiększenia i ujędrnienia biustu. Przeciwdziała skutkom upływającego czasu, takim jak opadanie i wiotczenie oraz pozwala na długo zachować piękny wygląd biustu, przywraca jędrność, modeluje i wypełnia

Chcesz o siebie zadbać naprawdę? #SlimemGO.

Regulamin znajduje się tutaj.


Zobacz także

7 rzeczy, których NIE musisz robić, żeby być szczęśliwą

Jak stać się lepszym w ciągu 30 dni? Podejmij wyzwanie i zobacz jak zmienia się twoje życie

„Tata powiedział, że on jak Bóg jest Ojcem, który wymaga, karze i nagradza. Pierwszy raz wykorzystał mnie, gdy miałam osiem lat”

Naucz się odpoczywać. To wcale nie takie proste