Go to content

„Dziękuję za wszystko, G., i wybaczam Ci, by móc zamknąć ten rozdział na zawsze”. Akcja #ListdoNiego

G.,

nie napiszę Ci: „drogi G”., nie napiszę „kochany”, „przyjacielu”, ani „Ty, z którym miałam spędzić swoje życie”. Nie napiszę, bo żadnym z powyższych wariantów już dla mnie nie jesteś. Zbyt wiele wody w rzekach upłynęło, bym żywiła jeszcze jakiekolwiek uczucia do Twojej osoby. Dzisiaj jesteś po prostu G.

Napiszę jednak „dziękuję”.

Dziękuję, że zjawiłeś się w momencie, w którym potrzebowałam wsparcia. Pewnej sierpniowej nocy, gdy byłam pewna, że nowo rozpoczęty rozdział w moim życiu, to jedna wielka pomyłka, w którą wkroczyłam tak ochoczo, z podniesioną głową, Ty podałeś mi dłoń. Byłeś tak samo życiowym rozbitkiem, jak i ja. Szukałeś sposobu na życie; siebie w innych, w codzienności. Zdawałoby się, że znalazłeś to wszystko we mnie. Tak, jak i ja odnalazłam spokój w Twoich ramionach.

Byłam pewna, że tym razem to już na zawsze, że los pchnął nas w swoje ramiona, z dala od domu, by dopełnić przeznaczenia… Dziękuję, że po raz pierwszy raz od kilku lat poczułam, że w końcu mam swoje miejsce. Że jest przy mnie ktoś, kto potrafi ze mną rozmawiać o wszystkim, zwraca się do mnie z każdym uśmiechem, ale i smutkiem. Że byłeś ze mną za to, kim byłam, a nie za to, kim chciałeś mnie widzieć. Dziękuję za wspólnie chwile, dni, którym stawiliśmy czoła razem, urocze weekendy i długie dni rozłąki. Bo związek na odległość, to jeden z tych najtrudniejszych. Dziękuję za wspólnie przygotowane posiłki, za wspólne wybieranie najlepszych pomidorów w warzywniaku, za tysiąc wspólnych piosenek i kilkadziesiąt ulubionych filmów.

Dziękuję, że Cię pokochałam.

I dziękuję, że Ty nie zrobiłeś tego nigdy.

Dziękuję, że pewnego dnia spojrzałam w te same oczy, w których nie widziałam już ukochanego człowieka. Dziękuję, że uczyniłeś mnie kobietą nieufną i trzymają się nadziei, że ten człowiek jeszcze gdzieś jest, muszę być tylko wystarczająco cierpliwa, a on wróci. Dziękuję Ci, że nigdy tego nie zrobił. Dziękuję, że byłam dla Ciebie miłością, której zawsze się wstydziłeś. Dziękuję, że okłamywałeś mnie każdego dnia. Dziękuję, że dzięki Tobie stałam się Kobietą kochająca za bardzo, która tak bardzo pragnęła Twojej uwagi, dotyku, bycia obok, że była w stanie o wszystko to błagać. Dziękuję, że zdeptałeś mnie tysiące razy, mówiąc, że mnie nie kochasz, że nigdy nie kochałeś i nigdy nie zaczniesz. Dziękuję, że wyśmiewałeś moje marzenia i plany. Dziękuję Ci, że znalazłam się na samym dnie, że upadek ten bolał niemiłosiernie, a rany leczyłam długi czas. Dziękuję Ci, że dzięki Tobie stałam się wrakiem człowieka, wrakiem samej siebie…

Dziękuję Ci, że po półtora roku zdecydowałeś już nigdy się do mnie nie odezwać, powiedzieć przez telefon, że to już koniec i że nigdy więcej Cię nie zobaczę. Dziękuję Ci… Możliwe, że ja nigdy bym się na to nie zdobyła.

Dziękuję Ci, że ten dzień był kolejnym początkiem w moim życiu.

Dziękuję Ci, że mnie zniszczyłeś, bo wtedy tak naprawdę poznałam siebie. Spaliłam się, by odrodzić na nowo, z popiołów. Dziękuję Ci, bo dzisiaj już wiem, jak odróżnić potrzebę posiadania drugiej osoby, od prawdziwych uczuć; wiem, gdzie są granice i jak je wyznaczać; wiem, do czego jestem zdolna, by bronić siebie i swojej własnej miłości; wiem, jak to jest, gdy spełniasz swoje marzenia, idziesz do przodu i nie oglądasz się za siebie. Dziękuję Ci, bo zostawiłeś przestraszona dziewczynkę, która ostatkiem siły podniosła się z kolan i po długim czasie wyprostowała się, by odetchnąć pełną piersią. Dziękuję Ci, bo dziś, gdy spełniam moje kolejne marzenia, mam wielką satysfakcję, że nigdy we mnie nie wierzyłeś, zawsze wyśmiewałeś. A oto jestem.

Dziękuję za wszystko, G., i wybaczam Ci, by móc zamknąć ten rozdział na zawsze.

O.

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.