Go to content

Dwa niepozorne słowa, a tyle zamieszania! Poznaj zdania, które mogą ułatwić ci życie

piękna uśmiechnięta kobieta o kręconych włosach
fot. Vincezo Giove/Pexels

Światem rządzą nieporozumienia. Albo coś wyjaśniamy, albo odkręcamy, tracimy czas na chodzenie okrężnymi drogami. Bo nie wszyscy urodzili się dyplomatami, a uważność i zrozumienie – to wyższa szkoła komunikacji. Całkiem niedawno usłyszałam dwa piękne słowa, które ułożyły się w kompletne zdanie: „Mówiłam już”. Dwa, cudowne słowa, po których już nic się nie słyszy. Karin Kuschik, coach biznesowy, poszła o wiele dalej by ułatwić nam życie. Zebrała i opisała 50 takich magicznych zdań.

Proponujemy wam kilka wspaniałych, konkretnych, ostrych jak brzytwa czasem zdań do zapamiętania i używania:

Nie robię tego przeciwko tobie, robię to dla siebie

Bardzo skuteczne i zdecydowane. I świetnie stawia granicę między tobą, a innymi, między tym, co dla ciebie ważne i czego potrzebujesz. Co daje ci to zdanie? Jasność, zrozumienie, harmonię.

Wolałabym/wolałbym ci tego nie obiecywać

Nie mów tak, jeśli chcesz powiedzieć nie. Nikt nie będzie miał do ciebie żalu jeśli nie dowieziesz… Co daje to zdanie? Harmonię i dużo czasu.

Sądzę, że mówi to więcej o tobie niż o mnie

Świadomie rozgranicza sprawy, po co wchodzić w czyjeś buty, jeśli chcemy iść swoją drogą? Co daje to zdanie? Pewność, zdecydowanie, jasność.

Podziwiam cię za to

Podobno brak opieprzu, to też pochwała… Dlatego chwal ile się da, takie wyznanie jest jak najpiękniejsza iskra do działania.
Co daje to zdanie? Radość, wdzięczność, docenienie.

Doskonale ciebie rozumiem i chcę czegoś innego

Korzystajmy z wolności, która pozwala nam rozumieć i niekoniecznie coś lubić. Co daje to zdanie? Jasność, pewność siebie.

Sadzę, że to twoja sprawa

Nie ma chyba nic zwięźlejszego, co jasno określa skomplikowane zależności. Ale błyskawicznie wszystko zmienia, zwłaszcza wypowiadane z przekonaniem. Co daje? Wolność

Przepraszam

Najpiękniejsze słowo – klucz. Ma moc łagodzenia absolutnie wszystkiego. Co daje? Ulgę, spokojne sumienie.

Pomyliłam się

Każda rozmowa po tym zdaniu przybiera konstruktywny obrót. Każdemu świetnie służy. Co daje? Czas, szacunek, poczucie wartości