Go to content

„Dostajesz w życiu to, o co masz odwagę poprosić”. Cytaty wspaniałych i silnych kobiet, które dodadzą ci odwagi

Co w życiu jest najważniejsze? Czym warto się kierować i na co zwracać uwagę? Przygotowaliśmy inspirujące cytaty, złote myśli i cenne rady, sześciu wpływowych i rozpoznawalnych na całym świecie kobiet. Przeczytaj, zastanów się… działaj.

Oprah Winfrey

„Bądź wdzięczna za to, co masz. Jeśli skupiasz się na tym, czego nie masz, nigdy nie będziesz miała wystarczająco dużo.”

„Twoja prawdziwa pasja powinna przypominać oddychanie. To takie naturalne.”

„Dostajesz w życiu to, o co masz odwagę poprosić.”

„Jestem kobietą w procesie. Po prostu próbuję, jak każdy inny. Staram się uczyć i wyciągać wnioski z każdego konfliktu i każdego doświadczenia.”

„Myśl, jak królowa. Królowa nie boi się ponieść porażki. Porażka jest kolejnym kamieniem milowym na drodze do wielkości.”

„Gdy widzisz w przeszkodach, to czym są naprawdę, nigdy nie zwątpisz w drogę, która prowadzi cię tam, dokąd chcesz dojść. Wiem na pewno, że ktoś, kim masz się stać, ewoluuje z osoby, którą jesteś teraz.”

„Twoja praca nie polega na robieniu tego, czego chcieli Twoi rodzice, nauczyciele, otoczenie, ale na zrozumieniu i podążaniu za głosem swojego serca.”

„Kiedy nie doceniasz tego co robisz, świat nie doceni tego, kim jesteś.”

Angelina Jolie

„To może zabrzmieć jak banał, ale kiedy czujesz się piękna i silna w środku, to widać na zewnątrz”

„Całe nasze życie to działania i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia.”

„Jestem dziś silniejsza, niż kiedyś. Dziwnie to brzmi, ale wydaje mi się, że stałam się lepszym człowiekiem. Czuję się spokojniejsza, niż kiedykolwiek.“

Celine Dion

„Być rodzicem znaczy wiele, zmienia resztę twojego życia.“

„Nie ma starzenia się, jest dojrzewanie i nabywanie wiedzy. Ja nazywam to pięknem.”

„Nie ścigam się już tak z muzyką. Dawniej musiałam coś sobie udowodnić, walczyłam z samą sobą. Starałam się za wszelką cenę pokazać, że jestem dobra w tym, co robię. A minęły już przecież 21 albo 22 lata od kiedy wykonuję ten zawód – jestem niemal stara. Teraz przestało to już być dla mnie na pierwszym miejscu – teraz śpiewam o moim wielkim szczęściu, dzielę się nim ze słuchaczami.”

„Czuję się wspaniale, spełniona i szczęśliwa. Nie tylko mam przy sobie mężczyznę mojego życia, ale mam już takich 2 mężczyzn. To mnie uskrzydla. Widzę, że znaczę coś w czyimś życiu. Staram się być z moim dzieckiem w każdej ważnej chwili – pierwszy krok, pierwszy ząb, pierwsze słowo, łzy i to jest ważne. Widzę, że jestem ważna dla mojego męża.”

Whoopi Goldberg

„Jesteśmy tu nie bez powodu. Uważam, że częściowo powodem jest rzucanie małych pochodni, aby prowadzić ludzi przez ciemność”.

„Jestem aktorem. Tym się zajmuję. Nie jestem komikiem. Zajmuję się postaciami. Jestem bardzo dobra. Postaram się być bardziej rozważna. Ale teraz jestem bardzo dobrym aktorem.”

„Każdy z nas jest tu nie bez przyczyny. Wierzę w to, że jednym z powodów jest możliwość przekazywania ludziom małych pochodni, które pomogą im znaleźć wyjście, gdy zagubią się w ciemności”

Meryl Streep

„Kobiety całe życie muszą grać. Ale gra to nie tylko udawanie. To także zdolność wyobrażenia sobie czegoś, co nie istnieje, ale jest możliwe”

„Kiedyś wchodziłam do pokoju pełnego ludzi i zastanawiałam się, czy oni mnie lubią. Dziś wchodzę i zastanawiam się, czy ja ich lubię.”

„Coś co czyni Cię inną albo wręcz dziwną – to właśnie jest twoją siłą.”

„Jak sam sobie prasujesz to woda sodowa nie uderzy Ci do głowy.”

Michelle Obama

„Twoje życie może nie zawsze będzie wygodne, a ty może nie zawsze będziesz w stanie rozwiązać wszystkie światowe problemy, ale nigdy nie lekceważ wpływu, jaki możesz mieć na to, co dzieje się dookoła. Historia nie raz już nam pokazała, że odwaga potrafi być zaraźliwa, a nadzieja może zacząć żyć własnym życiem”

„[…] poważnym wyzwaniem jest pogodzenie tego, kim się jest, z tym, skąd się pochodzi i dokąd chce się dojść.”

„Poszukując latami równowagi życiowej, odkryłam, że czasami warto zmienić priorytety i przez chwilę zadbać wyłącznie o siebie.”

„Moja matka miała zdolności rodzicielskie, które z perspektywy czasu uważam za genialne i wprost niemożliwe do naśladowania. Opierały się na zachowywaniu absolutnej, zenistycznej neutralności. Matki niektórych moich przyjaciółek przejmowały się ich porażkami i sukcesami, jakby przytrafiły się im samym, a z kolei innych były tak zaabsorbowane własnym życiem, że prawie w ogóle nie zwracały uwagi na dzieci. „