Go to content

Jak dobrać naszyjnik do stroju? Jaką długość wybrać?

Każda kobieta wie, że sam strój nie zdobi człowieka… ważne są także dodatki. A z tymi często mamy problem, czy wszystko pasuje, czy nie przesadzimy z biżuterią, czy w odpowiedni sposób ją dobrałyśmy.

Taki problem może wywołać naszyjnik – czy jego długość jest odpowiednia, czy nie skraca nam szyi, czy jego długość pasuje do naszego stroju. Aby pozbyć się wszelkich wątpliwości – zapraszamy was do krótkiego przeglądu: jaki naszyjnik dobrać do naszego nastroju.


źródło: dailymail.co.uk

Fot. iStock/Siri Stafford

1/6 Krótki naszyjnik

Mowa o naszyjniku o długości ok. 35 centymetrów – tak zwane „kołnierze”, które ciasno oplatają szyją, czasami składają się z kilku pasm korali czy pereł. Tego typu naszyjniki wymagają, by je pokazać, dlatego najlepiej nosić je do dekoltów typu łódka, litera V czy  do bluzek lub sukienek z odsłoniętymi ramionami.

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/Marishka_Yu

 

Fot. iStock/visoook

2/6 Choker

Naszyjnik retro choker ma zwykle około 40 cm długości  i można go nosić zarówno na co dzień, jak i do formalnych strojów. Powrócił od do łask w ostatnim czasie wraz z powrotem mody lat 90-tych.

Choker ściśle przylega do podstawy szyi. Ten styl dobrze pasować do każdego stroju i garnituru, zarówno w stylu casual, jak i formalnym. DO chokerów unikajmy zwykłych T-shirtów, koszulek polo.

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/GOLFX

3/6 Naszyjnik księżniczki

Naszyjnik księżniczki jest chyba najpopularniejszym wśród kobiet. Ma około 45 centymetrów długości, opada na obojczyk. Może być bogato zdobiony, ale tak bardzo delikatny.

Podobnie choker, ten naszyjnik jest uniwersalny i można go nosić z większością dekoltów, o ile są one wystarczająco otwarte.

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/anneBerg

4/6 Naszyjnik matinee

To naszyjnik, który świetnie sprawdzi się w stylu casual, jak i formalnym, pasuje do większości stylów. Ma on zwykle około 40 centymetrów długości i kończy się tuż nad biustem. Fantastycznie prezentuje się do topu na ramiączkach, ponieważ wówczas możemy go zaprezentować w całej okazałości. Ten naszyjnik często jest mocno zdobiony koralikami i kamieniami szlachetnymi. Świetnie współgrają z nim długie kolczyki.

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/lechatnoir

5/6 Naszyjnik operowy

Naszyjnik operowy to taki, który ma od 60 do 90 centymetrów długości. Opada już pod biustem, a bywa, że sięga także niżej. Eksperci zalecają noszenie tego typu naszyjnika do wysokich dekoltów, gdyż on z pewnością ożywi zwykły strój.

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/nyul

6/6 Naszyjnik sznurkowy

Stylowy sznurkowy naszyjnik powinniśmy nosić do wieczorowych strojów, ponieważ nie jest to zwykły styl. Ten typ naszyjnika bardzo często ma jasne kolory, sięga zdecydowanie poniżej biustu i bardzo przyciąga wzrok.

Fot. iStock/Marishka_Yu

Fot. iStock/Marishka_Yu