Lifestyle

Do… słońca pod Racławicami!

Agnieszka Żukowska
Agnieszka Żukowska
10 stycznia 2018
Fot. Materiały prasowe
 

Napisać o tym hotelu, że to jeden z najbardziej rodzinnych miejsc, w jakich byłam, to nic nie napisać. Ale mogę to udowodnić, ponieważ weekend tam spędzony, który od początku spisywałam na straty, właśnie z uwagi na konfigurację osobową, był wyjątkowo przyjemny. Mowa o zlokalizowanym w Małopolsce, koło Krakowa, Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.

Ale po kolei. Nie rokująca wydawała się owa konfiguracja wyjazdowa: dwoje dzieci, pies i matka Polka. Pomyślałam –  trudno. Najważniejsze, żeby dzieci były zadowolone. I pies. Każda kobieta to zrozumie, bo wyjeżdżając do spa z dziećmi, ktoś musi się poświęcić. Ale nie w Dosłońcu, o czym przekonałam się już pierwszego dnia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pies zadowolony był jako pierwszy, bo kiedy tylko przekroczył próg pokoju po zameldowaniu, okazało się, że ma przygotowane królewskie legowisko i, co najważniejsze, czekała na niego miska z wodą. Zadowolenie zostało już do samego wymeldowania, ponieważ równie iście królewskie hektary pięknej zieleni, pól i zagajników wiły się wokół hotelu w nieskończoność. Kto wyjeżdża z psem, wie o czym piszę. Od lat towarzyszy nam problem szukania chętnych do opieki nad psem. Tu uprzejmy głos pani przyjmującej naszą rezerwację, równie uprzejmie zareagował na pytanie o psa, co rzeczywiście potem miało potwierdzenie w naszym wspólnym pobycie w Dosłońcu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Ku mojej radości największe zainteresowanie dzieci wzbudził pokój do zabaw z wieczornymi seansami filmowych hitów, xboxem i zajęciami dedykowanymi specjalnie dzieciom. Przebojem były zajęcia karate. To ostatnie pozwoliło i mi skorzystać z odprężających masaży i zabiegów kosmetycznych. Dzieci były pod opieką a ja bez wyrzutów sumienia korzystałam z oferty hotelowej. Kto ma rowery, niech pakuje do bagażnika, bo potem będzie żałować. Okolica do wspólnych przejażdżek wspaniała i do tego znakomite warunki. Po każdym rowerowym szaleństwie lądowaliśmy w hotelowym basenie, korzystając oczywiście z gorącej kąpieli zewnętrznego jacuzzi. Świetną atrakcją hotelu, co podobało się chyba najbardziej moim dzieciom, była dziecięca oferta SPA, a w niej – czekoladowa kąpiel.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

I tu wychodzi tajemnica owej rodzinności tego miejsca. Każdy bez wyjątku, pies, dziecko, rodzic, kobieta, mężczyzna, jest w stanie poczuć się tutaj wyjątkowo, bo każdy ma szansę wybrać to, co dla niego najlepsze. Mało jest takich hoteli, gdzie z niczym nie ma problemów. Gdzie  barman robi bezalkoholowe drinki dzieciom z taką samą dbałością, jak dla dorosłych, gdzie pani z recepcji musi na chwilkę zająć się dzieckiem, bo mama nie wróciła z zabiegów i naprawdę nikomu nie przeszkadza pies, który postanowił odrobinkę napić się wody z hotelowej fontanny.

Gdzie jest rosół bez pietruszki i dużo dobrego mięska, bo widać, że kucharz z empatią rodzicielską gotuje i wie, co małym dzieciom smakuje najbardziej. Nie przeszkadza mu to przy okazji serwować dorosłym znakomite owoce morza. 🙂

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To dobry adres zarówno dla wszystkich lubiących basenowe lenistwo, jak i zapalonych sportowców. My zastosowaliśmy złoty środek, bo … z niczym tutaj nie było problemu. 🙂

Więcej informacji znajdziecie na stronie: dosloncespa.pl/pl.ferie_2018.html


 

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.


Lifestyle

„To naprawdę przemiły człowiek!”. Co wyróżnia takich ludzi i czy łatwo stać się jednym z nich?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
10 stycznia 2018
Fot. iStock/Rawpixel
 

Anka jest absolutnie niesamowitą osobą. Gdziekolwiek się pojawi, zawsze pozostawia po sobie miłe wrażenie. Wszyscy znamy kogoś, kogo można podsumować słowami „to taki przemiły człowiek”. Wiecie – szczery, otwarty, uśmiechnięty i prostolinijny. Taki, z którymi miło spędza się czas. Nikomu nie wchodzi w drogę, ale i nie pozwala sobą pomiatać. Chociaż jest to zasługa jego charakteru, większość z nas może wypracować w sobie pewne cechy i nawyki, które spowodują, że będziemy postrzegani w podobny sposób. Co ciekawe, „przemiłym” łatwiej żyje się w związkach i częściej zdobywają kierownicze stanowiska. Co charakteryzuje tych wszystkich ludzi? 

Są staroświeccy

Choć zabrzmi to banalnie, tacy ludzie często kierują się w życiu sprawdzonymi metodami. Wolą bardziej się napracować i pójść dłuższą, ale pewną drogą, niż ryzykować i uczyć się na własnych błędach. Często mówi się o nich, że są staroświeccy lub, że pochodzą z zamierzchłych czasów. Skoro to się sprawdza, to dlaczego nie spróbować?

Mają swoją twierdzę

Żeby móc dobrze funkcjonować w społeczeństwie, trzeba umieć odpoczywać. To właśnie relaks daje nam możliwość rozładowania emocji, nagromadzonych w ciągu dnia. Te wszystkie przemiłe osoby najczęściej są domatorami. Mają swoje miejsce, w którym czują się bezpiecznie i gdzie mogą naładować baterie. To dlatego są tak spokojni i opanowani.

Wiedzą, co to odpowiedzialność

Dlaczego tak wiele osób zwraca się do nich z prośbą o radę w przeróżnych sprawach? Ponieważ są wyjątkowo odpowiedzialni i nie podejmują ryzyka. Ich sugestie zazwyczaj są wyważone. Nie rzucają frazesami i nie doradzą czegoś, czego sami by nie zrobili.To właśnie dlatego dla wielu osób są autorytetami.

Cieszą się z drobiazgów

Ile razy zdarzyło ci się zachwycić jakąś pierdołą? Słonecznym dniem, smaczną kawą, leniuchowaniem na leżaku, interesującą książką czy spacerem po lesie? Dostrzeganie tych codziennych drobiazgów powoduje, że życie zaczyna nas cieszyć. To dlatego niektórzy ludzie są tak pozytywnie nastawieni do innych i do świata w ogóle.

Są dobrymi pracownikami

Wiedzą, że życie zawodowe ma ogromny wpływ na życie prywatne, dlatego wybierają taką pracę, która sprawia im radość i jest odzwierciedleniem ich pasji. Dzięki temu często zdobywają też kierownicze stanowiska. A jeśli robią to, co lubią, są też dobrymi szefami i dlatego ludzie ich lubią i szanują.

Pozwalają sobie na niedoskonałość

Są szczerzy i prostolinijni. Nie kłamią, nie kręcą i nie oszukują. Jeśli czegoś nie wiedzą, przyznają się. Jeśli popełnią błąd, również. Osoby, które nie dążą do perfekcji, a wręcz pozwalają sobie na pewne niedoskonałości, są bardziej wiarygodne i łatwiej zyskują sympatię otoczenia.

Są empatyczni

Ludzie, których oceniamy wyjątkowo pozytywnie, charakteryzują się wysoką empatią. Potrafią przewidzieć, jakie emocje mogą wywołać u drugiego człowieka, ale też posiadają umiejętność postawienia się w czyjejś sytuacji. Dlatego też potrafią działać, nie raniąc czyichś uczuć.

Uczciwość to ich drugie imię

To kompletne przeciwieństwo manipulantów i narcyzów. Nie muszą oszukiwać, ponieważ potrafią zjednać sobie ludzi swoją szczerością i pozytywnym nastawieniem do życia. Zawsze grają fair, niezależnie od tego, z kim przyjdzie im się zmierzyć. Wiedzą, że dobro nie tylko zwycięża, ale i wraca.

Można na nich polegać

Jeśli poprosisz, by zachowali coś dla siebie, zrobią to. Jeśli będziesz mieć problemy i poprosisz o pomoc, zrobią co mogą, żeby stanąć na wysokości zadania. To ludzie, na których zawsze można polegać. Ważne jednak, żeby nie nadużywać ich dobrego serca, bo po co mają się zrazić?

Dbają o swoich bliskich

Więzy rodzinne są dla nich bardzo ważne. Będą je pielęgnować i dbać, aby nikt nie czuł się pominięty. Co ciekawe, najbliższych przyjaciół traktują jak członków rodziny. Niestety zdarza się, że obwiniają siebie za różne konflikty zupełnie niepotrzebnie, ale robią to w dobrej wierze.

Są opanowanymi realistami

Zawsze wyznaczają sobie cele możliwe do osiągnięcia i małymi kroczkami do nich dążą. Słomiany zapał na pewno nie jest im znany. Innym ludziom podoba się ich konsekwencja, samozaparcie i realizm. To coś, co imponuje i sprawia, że ludzie łakną ich towarzystwa.

Brzmi banalnie, a jednak tak trudno spełnić te wszystkie wymogi…

Na podstawie: Your Tango


Lifestyle

10 charakterystycznych zachowań niebezpiecznych ludzi

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2018
Fot. iStock/MarinaZg

W naszym życiu spotykamy różnych ludzi. Tych dobrych z natury, i tych, od których lepiej jest trzymać się z daleka. Nie zawsze jednak orientujemy się w czasie, że coś w zachowaniu drugiej osoby nie gra. W wielu przypadkach, np. długotrwałych związków czy przyjaźni, o tym,  z kim mamy do czynienia, dowiadujemy się dopiero po latach.

Wydaje się, że toksyczne zachowanie można wyłapać od razu, ale bywa to tym trudniejsze, im bardziej jesteśmy związani z daną osobą. I tak przymykamy oko na różne, czasem niepokojące zachowania, które są jak światełko ostrzegawcze.  Gdy stanie się coś, co definitywnie niszczy relację, osoby, szczególnie te bardziej wrażliwe, cierpią najbardziej.

To one są szczególnie podatne na wchodzenie w niebezpieczną relację, ponieważ z natury są bardziej ufne, otwarte, uczciwe i empatyczne. Rozczarowanie sprawia, że czują się wyczerpane, zranione i zdradzone. I tu jedynym lekiem jest zebranie doświadczeń i w przyszłości rozpoznanie różnicy pomiędzy osobą bezpieczną dla nich, a niebezpieczną, często toksyczną.

10 charakterystycznych zachowań dla niebezpiecznych ludzi

Dr Henry Cloud i dr John Townsend opracowali zestaw cech behawioralnych zarówno osób bezpiecznych, jak i niebezpiecznych. Zapamiętanie tych różnic pozwala na odpuszczanie relacji z ludźmi, którzy destrukcyjnie wpływają na innych.

1. Nie przyznają się do własnych słabości

Niebezpieczni ludzie zawsze udają twardych, zasadniczych i niezłomnych, po prostu idealnych. Nie chcą przyznawać się do błędów, unikają wyjawiania słabości. Często czują się lepsi, gdy ktoś ma problemy i chętnie żerują na tym, podbijając swoje samopoczucie.

2. Są bardzo religijni, ale nie uduchowieni

Niekiedy są wręcz fanatykami, chętnie pouczają innych, jak należy żyć. Obnoszą się ze swoją głęboką wiarą i wartościami, jednak wewnątrz prezentują postawę odmienną od tego, co głosi ich religia. Można użyć określenia, że przybierają postać wilka w owczej skórze. Nie wierzą prawdziwie.

3. Unikają odpowiedzialności

Nie przyjmują do wiadomości krytyki za swoje zachowanie, odrzucają odpowiedzialność za błędy popełnione przez siebie. Pozostają niewzruszeni, gdy dzieje się nieszczęście, do którego sami przyłożyli rękę.

4. Stawiają się ponad innymi

Niebezpiecznym ludziom brak pokory, szacunku dla drugiej osoby. Traktują innych z góry, uważając się za lepszymi od innych.To egoiści niezauważający swoich negatywnych cech i postawy życiowej.

5. Nie zmieniają swojego zachowania

Na nic rady i dobrze pojęta troska. Złych ludzi nie interesuje zmiana swojego zachowania, bo nie zależy im na tym, by bliscy byli szczęśliwsi. Jest im dobrze tak jak jest, bez zwracania szczególnej uwagi na innych.

6. Uciekają przed problemami

Niebezpieczne osoby nawet po wyrażeniu żalu, przeprosin i obietnic zmiany, nic więcej z problemami nie robią. Nie zmieniają swojego zachowania, toku myślenia, bo tak naprawdę nie chcą pomóc sobie i jednocześnie osobie, z którą są blisko.

7. Są pochlebcami

Chętnie rzucają komplementami, nawet w przypadkach nieuzasadnionych. Próbują omotać miłymi słowami, kompartmentami na wyrost ofiarę, chcąc ją od siebie uzależnić. To nie jest wyraz troski, ale zakrywania istotnych rzeczy pustymi słowami i zachowaniami.

8. Wymagają zaufania, nie chcąc zapracować na nie

Sami nie potrafią obdarzyć kogoś zaufaniem, ale oczekują od innych, że wyjawią im sekrety. Chcą natychmiast wejść w czyjeś życie, nie pozwalając samemu się poznać lepiej.

9. Oszukują i kłamią

Posługują się kłamstwem biegle, nawet w przypadku, gdy wcale nie muszą tego robić. Oszustwo i gra na różne fronty to jedyny sposób radzenia sobie z problemami. Nigdy nie można im zaufać, a im bliżej ich poznajemy, tym mocniej zapętlają się w sieci kłamstw.

10. Nie rozwijają się

Tkwią stale w jednym miejscu nie widząc potrzeby samorozwoju. Nie wyciągają wniosków z popełnionych błędów, nie uczą się rozwiązywania problemów. Zatrzymują się na stałym poziomie emocjonalnym, blokując szczęście drugiej osoby.

Stosując ostrożność, trzeba jednocześnie pamiętać, że nikt nie jest doskonały, a zmiana wymaga czasu. Warto dać szansę na poprawę zachowania i wspierać daną relację. Jednak gdy ktoś ignoruje twoje obawy, atakuje cię i obwinia o swoje zachowanie, nie wykazując chęci zmiany, być może nadszedł czas, by zakończyć relację i szukać bezpieczeństwa gdzie indziej.

źródło: www.psychologytoday.com


Zobacz także

Kobiety i dziewczęta zawsze doświadczały przeszkód. To nas nigdy nie powstrzymało.

„Wyścig nadal trwa – każdego dnia, każdego roku. Ale przekroczymy linię mety”

Mama nauczyła mnie, że zawsze warto być sobą. „O matko i córko” – mama i córka o wspólnej pasji

Co na suche włosy? Sprawdzone sposoby!