Lifestyle

Dlaczego warto być optymistą? 10 potwierdzonych powodów

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
18 sierpnia 2022
fot.istock
 

21 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Optymisty – człowieka, który do życia podchodzi w pozytywny sposób. Zamiast szklanki do połowy pustej, zawsze widzi do połowy pełną. Co cechuje optymistę i dlaczego warto nim być?

1. Optymiści są zdrowsi

Osoby optymistycznie nastawione do świata cieszą się lepszym zdrowiem. Przeprowadzone badania dowodzą, że optymiści mają zdrowszy układ sercowo-naczyniowy i większą odporność organizmu. Pozytywne podejście do życia zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę i stabilizuje poziom cholesterolu we krwi.

2. Optymiści mają lepsze samopoczucie psychiczne

Pesymiści są osiem razy bardziej narażeni na depresję w porównaniu do optymistów. Optymiści lepiej radzą sobie ze stresem i szybciej rozwiązują problemy. Mają tendencję do wczesnego eliminowania sensorów, często uniemożliwiając im osiągnięcie dużych rozmiarów.

3. Optymiści postrzegają porażkę jako szansę

Zamiast postrzegać porażkę jako katastrofę, ludzie optymistyczni od razu zaczynają szukać potencjalnego nowego początku. Nie zaprzeczają, że problemy istnieją, akceptują je, jednak są proaktywni w ich rozwiązywaniu. Patrzą w przyszłość, podejmują wykalkulowane ryzyko i nie boją się wyjść poza swoją strefę komfortu. Brak strachu sprawia, że wierzą, że wszystko jest możliwe. Nieustannie koncentrują się na osiągnięciu celu.

4. Optymiści wierzą w swoje zdolności

Optymistyczni ludzie wierzą w swoje zdolności i są pewni siebie. Dzięki temu wiele osób postrzega ich jako przywódców, którym ufają. Optymizm daje im naturalną charyzmę, co sprawia, że przyciągają do siebie innych.

5. Optymiści inspirują

Optymizm jest zaraźliwy. Optymiści inspirują innych do wznoszenia się na wyżyny, często używają słów motywacyjnych. Są bardzo ambitni, chętnie osiągają pozornie nieosiągalne cele. W towarzystwie optymistów inni czują się dobrze, wierzą w swoje możliwości. Ludzie myślący pozytywnie osiągają lepsze wyniki – w pracy i życiu prywatnym.

6. Optymiści tworzą szczęśliwe związki

Optymiści częściej żyją w szczęśliwych i udanych związkach. Chętniej rozwiązują problemy, starają się znaleźć wspólny kompromis. Są bardziej skłonni do zgody i poszukują porozumienia.

7. Optymiści mają większe poczucie własnej wartości

Osoby pozytywnie nastawione do świata mają większe poczucie własnej wartości. Wykazują większą motywację do działania i wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych. Są pewni siebie i czerpią satysfakcję z tego co robią.

8. Optymiści łatwiej nawiązują kontakty społeczne

Optymiści mają zdolność łatwiejszego nawiązywania relacji, są lubiani i doceniani. Ich pozytywne nastawienie do życia i otwartość przyciąga ludzi, zarówno w pracy jak i życiu prywatnym.

9. Optymizm zwiększa kreatywność

Optymiści pracują ciężej i najprawdopodobniej właśnie dlatego wyraźniej widzą cel, do którego dążą. Pozytywne nastawienie zwiększa również produktywność i poprawia wyniki w biznesie.

10. Optymiści lepiej śpią

Pozytywne nastawienie do świata przekłada się na jakość snu. Optymiści nie mają problemów z zaśnięciem i nie wybudzają się w nocy. Nawet ciążki i stresujący dzień nie jest w stanie zaburzyć ich codziennego, wieczornego rytuału. Pesymiści często mają trudności z zaśnięciem, a ich sen jest krótki i płytki, przez co rano są zmęczeni i niewyspani.

Optymizm ma sens! Jeśli nie wierzymy we własne możliwości, tracimy sens życia. Kiedy zdamy sobie sprawę, że optymizm jest najlepszą postawą, zadbamy o siebie, swoje zdolności, rozwój i miłość. Nawet gdy brakuje nam sił, ćwiczmy pozytywne myślenie. W końcu się uda!


Lifestyle

Jennifer Loppez i Ben Affleck po skromnym ślubie szykują się do hucznego wesela

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
18 sierpnia 2022
 

Jennifer Lopez i Ben Affleck pobrali się ponad miesiąc temu. Teraz szykują się do hucznego wesela, na które zakochani wydadzą kilka milionów dolarów. Na tę uroczystość czekali prawie 20 lat! Kiedy rozpocznie się wesele J.Lo i Bena Afflecka?

Historia pięknej miłości 

Jennifer Lopez i Ben Affleck poznali się pod koniec 2001 roku na planie filmu „Gigli”. Od tego czasu stali się nierozłączni, zaręczyli się i planowali ślub. Uroczystość odwołali w ostatniej chwili, co tłumaczyli zbyt dużym zainteresowaniem mediów.

„Z powodu nadmiernego zainteresowania mediów zdecydowaliśmy się przełożyć nasz ślub” – poinformował rzecznik artystki.

Ślub nigdy się nie odbył, a para rozstała się w 2004 roku. Nikt nie spodziewał się, że Lopez i Affleck zaczną się ponownie spotykać. Blisko 20 lat po rozstaniu świat obiegła informacja, że Jennifer i Ben znowu są razem. Fani od razu zaczęli wyczekiwać pierścionka zaręczynowego, którego w końcu dopatrzyli się na palcu Jennifer.

Powiedzieli „tak”

Miesiąc temu media obiegła informacja o ślubie Jennifer Loppez i Bena Afflecka. Ceremonia zaślubin odbyła się 16 lipca w kaplicy Little White Wedding w Las Vegas. Miała charakter prywatny i nie uczestniczyły w niej media. Z deklaracji Jennifer i rejestru małżeństw hrabstwa Clark wynika, że gwiazda przyjęła nazwisko męża – teraz nazywa się Jennifer Lynn Affleck.

„Zrobiliśmy to”- powiedziała Lopez. „Miłość jest piękna. Miłość jest miła. I okazuje się, że miłość jest cierpliwa. Dwadzieścia lat cierpliwa.”

„Ostatniej nocy przylecieliśmy do Vegas, staliśmy w kolejce po licencję z czterema innymi parami, wszyscy odbywali tę samą podróż do ślubnej stolicy świata. Za nami dwóch mężczyzn trzymało się za ręce i obejmowało się nawzajem. Przed nami młoda para, która odbyła trzygodzinną podróż z Victorville w drugie urodziny swojej córki – wszyscy chcieliśmy tego samego – aby świat uznał nas za partnerów i zadeklarował światu naszą miłość poprzez starożytny i prawie uniwersalny symbol małżeństwa.”

Jak mówi pracownik kaplicy Little White Wedding, Lopez podczas ceremonii zaślubin miała na sobie „ładną, elegancką, beżową, koronkową sukienkę z trenem. Welon był piękny. Wszystko było bardzo eleganckie i piękne. Była oszałamiająca. Miała piękny biały bukiet, a on miał butonierkę.”

Loppez i Affleck szykują się do hucznego wesela

Po skromnym ślubie para szykuje huczne wesele. Według doniesień odbędzie się ono na terenie posiadłości Bena Afflecka w Riceboro w stanie Georgia. Będzie to „intymna uroczystość”, która ponoć ma trwać aż trzy dni. Wesele odbędzie się w sobotę, jednak w piątek poprzedzi je uroczysta kolacja. W niedzielę zakochani pożegnają gości grillem i piknikiem w ogrodzie.

Ben chce, by Jennifer była w centrum uwagi i by wszyscy goście skupiali się głównie na niej. Lopez ma mieć na sobie przepiękną sukienkę Ralpha Laurena wyprodukowaną we Włoszech.

Podobno na liście gości znajdą się Matt Damon, Jimmy Kimmel, Drea de Matteo i młodszy brat Afflecka, Casey.

Jak donosi Page Six, nowożeńcy zatrudnili luksusowego organizatora imprez, Colina Cowie, który pomoże zorganizować im wystawną imprezę. Siedziba firmy Cowie znajduje się w Nowym Jorku i Los Angeles, a on wydaje przyjęcia dla takich osób jak Oprah Winfrey, Kim Kardashian, Jerry Seinfeld, Michael Jordan i Nicole Kidman.

Miesiąc miodowy

Ben Affleck, który 15 sierpnia skończył 50 lat, podobno „oszalał” podczas paryskiego miesiąca miodowego z Jennifer, na który wybrali się tuż po ceremonii zaślubin w Las Vegas. Zakochanym towarzyszyły dzieci Jennifer i potomstwo Bena. Małżonkowie spacerowali uliczkami Paryża i delektowali nowym etapem swojego życia.


Lifestyle

Marzysz o przygodzie swojego życia? Weź udział w wakacyjnym konkursie z Romance TV!

Redakcja
Redakcja
17 sierpnia 2022

Kto z nas nie marzy o przygodzie swojego życia? Czasem od takich podróży wszystko się zaczyna? 😉 Pora zacząć je realizować, tym bardziej, ze jest ku temu doskonała okazja! Takiej wspaniałej nagrody w konkursie dawno nie widzieliśmy, dlatego namawiamy Was – rzućcie wszystko i weźcie w nim udział!

Rejs po Morzu Śródziemnym linią Costa Cruises za romantyczne zdjęcie?  Brzmi znakomicie 🙂 Co więcej, Twoje zdjęcie może znaleźć się w wyjątkowym kalendarzu Romance TV na rok 2023!

Co trzeba zrobić?

Wyślij swoje zgłoszenie konkursowe na adres [email protected] składające się z:

– od 1 – 3 zdjęć, które przedstawiają romantyczną sytuację, miejsce, wydarzenie, czy też dowolny element kojarzący się romantycznym nastrojem (szczegóły na temat formatu i opisu zdjęć znajdują się w regulaminie konkursu)

– odpowiedzi na pytanie: gdzie chcesz popłynąć w romantyczny rejs z ukochaną osobą i dlaczego?


Nagroda główna:

– rejs po Morzu Śródziemnym linii Costa Cruises w kabinie dwuosobowej dostępny na stronie www.namorzu.pl – 7 noclegów.

 

Nagroda dodatkowa:

– publikacja zdjęcia w kalendarzu Romance TV na 2023 rok

Czas trwania konkursu:

Zgłoszenia należy przesyłać do 11 września 2022 roku.

Regulamin konkursu:

Szczegółu konkursu są opisane w regulaminie, znajdującym się na stronie https://www.romance-tv.pl.

Nie zmarnujcie takiej okazji, przejrzyjcie swoje archiwa lub zaplanujcie nową sesję z ukochaną osobą i spełniajcie swoje marzenia!

 


Zobacz także

Kiedy czas zwalnia tak bardzo, że zaczyna się prawie cofać. Pochyl się nad losem Ciasteczkowego

„Cześć kochani, znów święta, mam przesrane. Ale większość z was też”. List singielki do całej reszty ludzi

Zmieńcie jesienną rzeczywistość i przyłączcie się do nas. Rusza akcja „Bądź aktywna jesienią”. #zadanie nr 1