Go to content

Dlaczego powinniśmy otaczać się ludźmi, którzy dorastali w towarzystwie dziadków

Fot. iStock/skynesher

Ludzie, którzy dorastali wraz ze swoimi babciami i dziadkami są jednymi z najbardziej serdecznych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz na swojej drodze. Potrafią wybaczać, są wyrozumiali i chętnie pomogą ci znaleźć rozwiązanie dla twoich problemów. Można na nich liczyć. Dlaczego tak jest?

Bo jeśli wychowano ich z najwyższą starannością, miłością i uczuciem, jakim dziadkowie darzą swoje wnuki, to wychowano ich by wierzyli, że pomaganie innym jest jedną z najszlachetniejszych rzeczy, które mogą zrobić.

Psychologowie uważają, że ci, których wychowali dziadkowie mają bardzo dobrze rozwiniętą empatię. Czują niepokój, gdy ktoś jest nieszczęśliwy. Czują ból każdego, kto cierpi. Czują potrzebę wyciągnięcia ręki i dają szczere rady wszystkim, którzy ich potrzebują.

Ciepło, zainteresowanie i uwaga, którą otrzymaliśmy ze strony dziadków jest nieocenionym wkładem w to, kim się stajemy dorastając. Bierzemy przykład z bliskich, kochających osób, które były zawsze dla nas i zawsze po naszej stronie, akceptując nasze wady (co nie oznacza, że przyjmowały nas bezkrytycznie). Ciekawi nas historia, doświadczenie, które stoi za każdym z nas, nie osądzamy – słuchamy.

Przyjaciele wychowani przez dziadków mogą być twoim systemem wsparcia. Mogą być twoją skałą. Mogą być twoją latarnią morską. Mogą być twoim najbardziej zaufanym sojusznikiem. Mogą być twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Mogą pokazać ci świat zbudowany na miłości, przebaczeniu i akceptacji. Mogą cię nauczyć, jak zawsze widzieć szklankę w połowie pełną.


Na podstawie: themindsjournal.com