Lifestyle

Dlaczego najczęściej zakochujemy się i romansujemy z kolegami z pracy? Naukowcy wyjaśniają

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. iStock/BraunS
 

Romans w pracy raczej nie zaskakuje. Najczęściej – jeśli romansujemy lub się zakochujemy, to jednak w kolegach z pracy. Dlaczego? Ponieważ spędzamy z nimi bardzo dużo czasu, dużo więcej niż z przyjaciółmi, rodziną, a nawet mężem czy żoną. 

Jeśli – wg naukowców, znalezienie przyjaciół zajmuje średnio około 200 godzin, to nie ma co się dziwić, że bliskie relacje zaczynamy tworzyć z kolegami z pracy. Większość z nas spędza w biurze co najmniej 1680 godzin rocznie, istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że w tym czasie znajdziemy kogoś, kto będzie miał podobne zainteresowania do naszych.

Badanie przeprowadzone wśród 5 795 pracowników w Wielkiej Brytanii ujawniło, że dwie na trzy osoby są w stanie umówić się z kolegą z pracy, podczas gdy pozostała jedna trzecia nigdy by o tym nie pomyślała, ponieważ uważa, że romansu i pracy nie powinno się łączyć. Ponadto okazuje się, że 76% biorących udział w badaniu utrzymywałoby swój romans w sekrecie.

Jak tłumaczyli badani – od dawna obowiązuje zasada, że ​​nie powinieneś umawiać się ze swoim współpracownikiem. Przyczyn jest wiele: ryzykujesz utratą pracy, nieprzyjemnościami lub nadszarpnięciem swojej reputacji zawodowej. Ponadto około 60% ankietowanych stwierdziło, że odczuwa silniejszą presję, by być jeszcze bardziej profesjonalnym w pracy, jeśli mają romans z kolegą z pracy. 51% przyznało, że obawia się plotek, jedna na sześć osób została wyśmiana, a co dziesiąta była dyskryminowana, gdy romans wyszedł na jaw.

Pomimo ryzyka i tak często decydujemy się na romans w pracy, ponieważ przez długość spędzanego wspólnie czasu wzrasta w nas poczucie przywiązania i jedności. Poza tym sprzyja to rozbijaniu mechanizmów obronnych między ludźmi. Jeśli w pracy przestaniemy stawiać granice w relacjach z kolegami, bardzo szybko staniemy w obliczu ryzyka romansu, dlatego ważne jest jasne określenie relacji – czy jesteśmy czy przyjaciółmi, czy jednak zacznie nas łączyć coś więcej…

Z drugiej strony – co warto wziąć pod uwagę – aż 22% ludzi przyznaje, że swojego partnera życiowego poznało w pracy, podczas gdy na portalach randkowych ten procent wynosi zaledwie 13.

A wy co myślicie o romansie w pracy? Często się z nim spotykacie?


źródło: Independent

 

 


Lifestyle

Tuż przed ważną imprezą miała wypadek. To, co zrobiła polska makijażysta zdumiewa!

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. Screen z Facebooka/Katarzyna Strama Makeup
 

Zdarza się i to zawsze w najgorszym momencie. Tuż przed „wielkim wyjściem” pani Joanna miała przykry wypadek.  Efekt? Podbite oko, opuchnięta twarz, siniaki i rana na skórze. Nic przyjemnego – i w dodatku ważna impreza na karku. Na ratunek przyszła fenomenalna makijażystka, pani Katarzyna Strama.

Pani Kasia wrzuciła na swojego Facebooka zdjęcie makijażowej metamorfozy (a może kamuflażu?). Naszym zdaniem dokonała małego, makijażowego cudu!

„…czasami jak na złość, przed wielkim wyjściem może przytrafić się nam wypadek, a dokładniej upadek..  🙁 

Miałam małe wyzwanie, myślę, że dałyśmy radę 😍😍😍 „.

Zobaczcie koniecznie, jak z niefortunnym upadkiem uporała się makijażystka Katarzyna Strama. Efekt onieśmiela!


Lifestyle

Samotność może być szkodliwa dla naszego zdrowia. Zadbaj o siebie

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. iStock/demaerre

Życie w pojedynkę jest obecnie czymś zupełnie powszechnym. I chociaż single bardzo sobie chwalą swoje życie, to jednak nowe badania dowodzą, że samotność może sprzyjać podwojeniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i zwiększać ryzyko dwukrotnie ryzyko zgonu u kobiet i mężczyzn. I nie chodzi tylko osoby, które nie żyją w trwałej relacji, przecież często czujemy się samotni, choć pozornie wokół nas jest mnóstwo ludzi. 

Główna autorka Anne Vinggaard Christensen, doktorantka z Kopenhaskiego Szpitala Uniwersyteckiego w Danii mówi, że samotność i izolacja społeczna okazują się być ściśle związane z chorobą niedokrwienną serca i udarem. Badanie ujawniło, że osoby, które czuły się samotne, trzy razy częściej zgłaszały objawy lęku i depresji – dotyczyło to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, deklarowały ponadto niższą jakość życia.

W jaki sposób badano poczucie samotności? Uczestnikom badania zadano dwa pytania: „Czy masz kogoś, z kim możesz porozmawiać, kiedy tego potrzebujesz?” i „Czy czujesz się czasami samotny, nawet jeśli jesteś wśród ludzi?”.

Samotność jest silnym czynnikiem prognozującym ryzyko przedwczesnej śmierci, gorszego stanu zdrowia psychicznego i niższej jakości życia u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Autorka badań podkreśla, że wystarczy zadać dwa pytania dotyczące wsparcia społecznego, by uzyskać wiele informacji na temat prawdopodobieństwa uzyskania złych wyników dotyczących naszego zdrowia.


źródło: Independent

 


Zobacz także

Znaki, które może wysyłać ci ukochana zmarła osoba. Czy jesteś w stanie je dostrzec?

Nie kocham męża, kocham innego. I nic z tego. W takim kraju żyję

Adele o swojej przemianie: nigdy nie chodziło o to, by schudnąć