Lifestyle

Dlaczego on nie mówi, co czuje? Wcale nie chodzi o to, że nikt nie powiedział mu, jak to zrobić

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 marca 2018
Fot. iStock / creacart
Następny

Kiedy partner nie jest w stanie komunikować swoich emocji może to bardzo źle wpłynąć na związek.  Emocje ukochanej osoby dostarczają nam ważnych informacji na jej temat, które możemy wykorzystać, aby lepiej zrozumieć potrzeby, priorytety i ograniczenia obu stron. Możemy używać emocji do wyznaczania granic i podejmowania decyzji. Jeśli ich brak, nie ma zaufania, bezpieczeństwa, intymności i bliskości.

Niechęć do mówienia wprost o tym, co się czuje albo do okazywania emocji sprawia, że dla drugiej osoby związek nie stanie się nigdy bezpieczną przystanią do radzenia sobie z konfliktem. W miarę upływu czasu będą rosły nieporozumienia, niechęć oraz poczucei samotności i frustracji.

Dlaczego on nie mówi o emocjach? Co leży u podstaw takiego zachowania? Nie zawsze chodzi o to, że twój partner nie został nauczony wyrażania emocji w dzieciństwie. Powodów może być wiele.

Niepewność

Ten powód nie ma płci. Niezależnie od tego czy jesteśmy kobietami czy mężczyznami, w miłości wszyscy jesteśmy dość niepewni siebie. Na początku związku większość z nas „gra”, usiłuje pokazać się z jak najlepszej, ale niekoniecznie prawdziwej strony. Nie jesteśmy pewni, czy nasze emocje zostaną zaakceptowane. Jeśli czujesz, że twój partner jest niepewny, czy może odsłonić się przed tobą swoimi uczuciami, uspokój go i zapewnij, że jego emocje są dla ciebie ważne, że chętnie o nich porozmawiasz.

Problem z zaufaniem

Być może twój partner ma za sobą jeden lub dwa nieudane związki lub inne, negatywne wydarzenia, które sprawiły, że trudno mu całkowicie zaufać. Boi się rozmawiać o tym, co czuje. Pokaż mu, że jesteś godna zaufania sama mówiąc szczerze o swoich uczuciach. Że priorytetem jest dla ciebie uczciwość. Budowa zaufania potrwa, ale warto poczekać.

Strach przed skrzywdzeniem bliskiej osoby

Jeśli twój partner obawia się, że jego uczucia mogłyby cię skrzywdzić, możesz mu pokazać, że potrafisz poradzić sobie z jego emocjami. Zazwyczaj w takich wypadkach chodzi o zazdrość lub jakieś sprawy z przeszłości. Może on boi się twojej reakcji? Warto na spokojnie podejść do tematu i przekonać partnera, że rozmowa pozytywnie wpłynie na waszą relację. Ale oczywiście – nic na siłę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Horoskop celtycki. Którym z 13-tu znaków zodiaku jesteś?

Redakcja
Redakcja
1 marca 2018
Fot. iStock/valentinrussanov
Następny

Horoskop celtycki, to inaczej horoskop drzewny pochodzący od druidów, którzy wierzyli, że opiekunem każdego człowieka jest drzewo. To ono ma wpływ na nasze życie, osobowość, charakter. Zdolni duchowo Celtowie, szczególnie druidzi, byli ekspertami-obserwatorami. Z czasem zdali sobie sprawę, że dziecko urodzone w określonym czasie rozwinie pewne cechy. Co więcej, druidzi obserwowali wzorce w kolorze i kształcie życia człowieka zgodnie z ruchami księżyca i porą, w której się rodzimy. Największe znaczenie przypisywali drzewom.

Poniżej znajduje się 13 celtyckich znaków zodiaku. Dlaczego 13 (zamiast 12 znaków jak w zachodniej astrologii)? Ponieważ celtycka astrologia opiera się na systemie księżycowym, który obraca się wokół trzynastu faz księżyca. Jest to unikalny system astrologiczny, w którym znaczenie każdego znaku jest połączone zarówno z mocą księżyca, jak i z nieskończoną magią drzew/roślin. Celtyccy druidzi, którzy stworzyli ten specjalny horoskop, spędzili dziesiątki lat obserwując drzewa. Podobno byli w stanie dostrzec znaki, boskie przyszłe wydarzenia na podstawie szelestu liści.

Sprawdź jakie drzewo odpowiada twojej dacie urodzenia?

Brzoza 24 grudnia – 20 stycznia

Jarzębina 21 stycznia – 17 lutego

Jesion 18 lutego – 17 marca

Olcha 18 marca – 14 kwietnia

Wierzba 15 kwietnia – 12 maja

Głóg 13 maja – 9 czerwca

Dąb 10 czerwca – 7 lipca

Ostrokrzew 8 lipca – 4 sierpnia

Orzech 5 sierpnia – 1 września

Winorośl 2 września – 29 września

Bluszcz 30 września – 27 października

Trzcina 28 października – 24 listopada

Bez 25 listopada – 23 grudnia

Interpretacja na następnych stronach


źródło: Horoscopes

 

Lifestyle

Skąd wiesz, że za mało śpisz. Jesteś ostatnio zbyt drażliwa?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 lutego 2018
Fot. istock/GizemBDR

Cienie pod oczami, ciągłe zmęczenie, poddenerwowanie… Przyznaj się, nie śpisz tyle, ile powinnaś? Brak snu odbija się na nasyzm zdrowiu psychicznym i fizcyznym niemal natychmiast i naprawdę niewiele możemy zrobić, by owym konsekwencjom zaradzić. Skąd wiedzieć, że śpisz zbyt krótko?

7 sygnałów, że śpisz za mało, czyli co się dzieje z niewyspanym organizmem

1. Ciągle chce ci się jeść, mimo, że jesz właściwie cały dzień

To kwestia braku energii spowodowanej deficytem snu. Wydaje ci się, że zjesz batonik i poczujesz się lepiej? Może przez chwilę, ale niedługo potem oczy znów zaczną ci się zamykać, a w żołądku zrobi się pusto…

2. Stałaś się niezdarna, potykasz się i wpadasz ciągle na jakieś rzeczy

To wina rozkojarzenia związanego z brakiem odpowiedniego odpoczynku. Niewyspana jesteś „łamagą”, nie masz siły wyżej podnieść nogi, twój mózg nie rejestruje wszystkich „przeszkód” w twojej przestrzeni.

3. Jesteś o wiele bardziej wrażliwa niż zazwyczaj

Przemęczenie sprawia, że byle co powoduje u ciebie prawdziwy dramat. Lepiej cię nie drażnić.

4. Zauważasz, że pogorszyła ci się pamięć

Znów problem z koncentracją – twój mózg również potrzebuje odpoczynku, nie zapominaj o tym. Jeśli nie pozwolisz mu się odpowiednio „zresetować” podczas snu, zacznie popełniać błędy.

5. Jest ci bardzo trudno wstać, kiedy dzwoni budzik

Nadal jesteś senna, nie masz ochoty otworzyć oczu, podnieść ciężkich powiek. Ciało odmawia ci posłuszeństwa.

6. Często chorujesz

Bo brak snu obniża twoją odporność. Z łatwością łapiesz katarki, kaszelki i z całą pewnością pierwsza zarazisz się od przeziębionej koleżanki z pracy lub twojego dziecka.

7. Nawet najprostsze decyja stanowią dla ciebie wyzwanie

Bo nie potrafisz się skoncentrować, rozbiegane myśli podążają każda w inną stronę powodują chaos w twojej głowie i niepoój w sercu. Czy już wariujesz? Nie, zasypiasz…

To co? Dziś grzecznie – o dziesiątej w łóżku. I koniecznie bez telefonu!


Zobacz także

Już wiem, kto jest winny temu, że nie chudniemy! I to wcale nie my

Zapomnijcie o wymiarach 90-60-90. Poznajcie najbardziej pożądane według mężczyzn proporcje kobiecej sylwetki

Sesja zdjęciowa, za którą kryje się wyjątkowa historia