Go to content

Dekalog współczesnej kobiety

Piękna, młoda, zabiegana… A może dojrzała i już wolna od odczekiwań innych. Obojętnie kim jesteś i dokąd w swoim życiu teraz zmierzasz, jest kilka zasad, które każda kobieta powinna wcielić w swoje życie.

Dekalog współczesnej kobiety, wskazówki, które nie pozwolą ci zgubić siebie.

Dekalog współczesnej kobiety1 Dekalog współczesnej kobiety2

Nie bój się przyznać sama przed sobą:

  • czego oczekujesz,
  • co sprawia ci przyjemność,
  • czego nie chcesz lub nie lubisz.

Być świadomym swoich potrzeb, to pierwszy krok do lepszego życia (dla siebie i dla twoich bliskich).

Dekalog współczesnej kobiety3

Nie odbieraj sobie przyjemności jedzenia. Zdrowe posiłki mogą przynieść wiele radości i smaku, gdy tylko pozwolisz im zagościć w twoim życiu. Znajdź czas na jedzenie, po prostu. Ono nie jest twoim wrogiem. Może ci bardzo pomagać.

Dekalog współczesnej kobiety6

Obojętnie czy to miłość świeża i szalona czy stałe, dojrzałe uczucie. Pamiętaj, że do miłości trzeba dwojga, twoje potrzeby i uczucia są tak samo ważne, jak jego.

Dekalog współczesnej kobiety4

Za modą, makijażem, grą pozorów. Nie rezygnuj z siebie dla drugiej osoby, prędzej czy później odkryjesz, jak wiele oboje na tym straciliście. Nie wierz nikomu, kto każe ci być kimś innym, bo uważa, że nie jesteś „dość dobra”. Znajdź dla siebie tyle podziwu i miłości, co dla reszty świata.

Dekalog współczesnej kobiety7

Nie po to, by nadążyć za fit-trendami, nie po to, by kobiety z zazdrością spoglądały na twoje zgrabne łydki (choć to oczywiście równie miłe), dbaj o ciało, bo bez niego nie możesz żyć. Doceń to, co dla ciebie robi, w czym codziennie ci pomaga, jakie możliwości przed tobą otwiera. Zamiast je nienawidzić, bądź mu wdzięczna. Jeśli macie ze sobą na pieńku – złość i brak akceptacji obróć w pomoc. Zrób wszystko dla swojego ciała, by żyło się wam wspólnie lepiej. Przecież robisz to tylko dla siebie.

Bo dziś samochód, to nie tylko przedmiot. Skoro robisz tak wiele dla swojego ciała i umysłu, przypomnij sobie również o swoim bezpieczeństwie. Dbasz o bezpieczną i zdrową żywność w twoim domu, o aktywność fizyczną, by uchronić się przed ryzykiem zachorowania na nowotwory, a czy jesteś bezpieczna w swoim samochodzie?

To najczęściej samochód pozwala ci realizować swoje marzenia, zdążyć na czas na urodziny babci czy odebrać dzieci z angielskiego. To w nim spędzasz wiele godzin jadąc do pracy, na wakacje. Często myślisz, że chciałabyś, żeby był lepszy, piękniejszy, nowszy… a czy bardziej bezpieczny?

Fiat 500 zatroszczył się o to. Ikona stylu, kobiecość, miejski szyk – to często o nim słyszymy, ale oprócz wyglądu i osiągów, może dać realne bezpieczeństwo swoim pasażerom.

Dekalog współczesnej kobiety10

Pamiętaj, że nic nie znaczą twoje największe sukcesy i wygrane, jeśli nie masz dość czasu, by się nimi cieszyć. Ciągle pędząc przed siebie, nie zawsze dotrzesz szczegóły, które są ważne.

Daj sobie przyzwolenie i przestrzeń na spokój, marzenia, patrzenie w niebo i grę w kółko i krzyżyk. Bądź dla siebie dobra.

Dekalog współczesnej kobiety9

Coraz częściej z nich rezygnujemy. Zasłaniamy się Internetem, bo przecież teraz tak wiele można zrobić bez wysiłku. Ale przyjaźń, ta prawdziwa, to zawsze wysiłek – wysiłek bycia gotowym. To też pewność, że po drugiej stronie czeka człowiek tak samo „gotowy” do niesienia pomocy, czy choćby poklepania po plecach, gdy nam źle.

Przyjaźń to wartość nie do przecenienia. To chusteczki, które ktoś ci poda, gdy płaczesz. I kartka na urodziny wysłana z końca świata.

I twój pies lub kot, który cierpliwie zawsze będzie cię przyjaźni uczył, nawet, gdy powinie ci się noga.

Dekalog współczesnej kobiety5

Bez oszukiwania. Pamiętaj, że siebie oszukiwać nie wolno! Co powinnaś wtedy robić?

Dokładnie to, na co masz ochotę. Dbasz o to, by twoje dzieci miały czas na prawdziwe dzieciństwo. Dbasz o to, by twój partner miał swoją odskocznię od codzienności. By twoi rodzice mogli godnie żyć i odpocząć, by twój zespół w pracy nie musiał działać ponad siły, by pani sprzedawczyni miała miły dzień i choć jeden powód do uśmiechu po waszej rozmowie.

A ty?

Zadbaj wreszcie o siebie. Wyznacz sobie swój czas na relaks. Obojętnie czy spędzisz go leżąc w wannie, czy pojedziesz na jeden dzień w góry. Ty też potrzebujesz momentów sam na sam.
Dekalog współczesnej kobiety11

Ostatni, dziesiąty punkt. Bardzo ważny.

Uwierz w siebie – jesteś warta tego, by żyć szczęśliwie, by być kochaną, by kochać samą siebie. Jesteś warta tego, by robić sobie małe i duże przyjemności.

By mieć czas dla siebie. By dbać o siebie. By kupić sobie czerwoną szminkę i wymarzony samochód.

Żeby zacząć sięgać po te wszystkie marzenia, zacznij właśnie tutaj – uwierz w siebie.


Artykuł powstał we współpracy z marką FIAT