Go to content

Jak daleko nam do zwierząt? Czasami mniej niż nam się wydaje. Z jakim zwierzakiem się zidentyfikujesz?

Fot. iStock/ChristinLola

Wydawałoby się, że człowieka ze zwierzęciem niewiele łączy. Przecież jesteśmy level wyżej. Jeździmy samochodami, jemy nożem i widelcem, wiemy (choć nie zawsze), jak się zachować.

Gdzie nam do zwierząt, które działają tylko dzięki swojemu instynktowi. Cóż, nam znowu często go brakuje… A może wcale nie jest nam tak daleko do zwierząt, może jesteśmy do nich podobni bardziej, niż nam się wydaje?

Pomyśl o swoich cechach charakteru i sprawdź do jakiego zwierzęcia jesteś najbardziej podobny.

Typ osobowości: MYSZ

Szare myszki – jest coś prawdziwego w tym powiedzeniu. Osobom określane tym mianem często brakuje pewności siebie, wiary we własne możliwości. Za to są bardzo pracowite, unikają jakichkolwiek konfliktów i kłótni. Jeśli kochają, to bardzo głęboko i szczerze.

Typ osobowości: ŚWINIA

Ludzie „świnie” mają rękę do pieniędzy, potrafią pomnażać swój majątek, świetnie idą im biznesy, na które się zdecydują. Są pracowici, oszczędni i raczej ciężko ich namówić do zaryzykowania. Ale też, co warto zauważyć, takie osoby cenią sobie bardzo rodzinę, kochają dzieci, bywają skryte i nieśmiałe.

Typ osobowości: MAŁPA

Z nią trudno się nudzić, jest pełna pomysłów, ciekawości życia, posiada niebanalne pasje. To człowiek, z którym porozmawiamy właściwie na każdym temat. Ale uwaga „małpy” potrafią być bardzo złośliwe i ukłuć tam, gdzie najbardziej boli. Dla nich liczy się bardzo rodzina i przyjaźń – dla tych wartości poświęci wiele. W związkach najbardziej ceni … ich brak. Jeśli ma wybierać – wybiera wolność.

Typ osobowości: SZCZUR

Są pełne sprytu i wdzięku, ponadto nad wyraz inteligentne. To wszystko sprawia, że ludzie podobni do tych zwierząt oczekują od życia tego, co najlepsze. Miewają trudne relacje z innymi, ponieważ potrafią nadmiernie krytykować. Lubią małe gesty życzliwości, przykładają dużą wagę do drobnych upominków. Mają jeden problem, często nie widzą wad u najbliższych im osób, przez co często dotyka ich rozczarowanie.

Typ osobowości: KOT

Ludzie „koty” to osoby niezależne i właśnie tę niezależność, swoją wolność cenią najbardziej na świecie. Nie lubią iść na kompromisy i raczej dążą do postawienia na swoim, na uznaniu ich racji, przez co miewają problem z relacjach z innymi ludźmi. Najbliżsi wiedzą, że taka osoba jest bardzo wrażliwa i empatyczna, ale mają świadomość, że twardo stawiasz swoje granice.

Typ osobowości: PIES

Jeśli lubisz ludzi, uwielbiasz przebywać w towarzystwie, masz wielu przyjaciół, to prawdopodobnie ze wszystkich zwierząt najbliżej ci do psa. A jeśli dodatkowo patrzysz optymistycznie w przyszłość, znajdujesz rozwiązania w trudnych sytuacjach, to faktycznie twoja osobowość podobna jest do pieskiej. Najbliżsi cenią w tobie autentyczność, szczerość, wiedzą, że jesteś godną zaufania osobą. Jest minus – bywasz zanadto spolegliwy.

Podobnie jak z ludźmi, tak i ze zwierzętami najlepiej dogadujemy się z tymi naszego pokroju. Łatwiej nam zrozumieć zachowania, potrzeby. Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto wspomnieć – to nierzadko zwierzęta przypominają nam skąd pochodzimy. To od nich możemy nauczyć się empatii, wdzięczności i radości z najprostszych rzeczy. Nie wierzycie? A może potrzebujecie takiego przyjaciela, który będzie wam przypominał, co w życiu ważne? Jeśli tak, wybierzcie się koniecznie do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Przypatrzcie się mieszkającym tam zwierzakom. Poznając ich historie może się okaże, że macie więcej wspólnego niż wam się na początku wydawało.

P.S. Możesz nam pomóc zrobić jeszcze więcej przekazując 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce – KRS 0000154454 (po szczegóły kliknij TUTAJ) lub przekazując darowiznę (kliknij TUTAJ)  na rzecz TOZ w Polsce.
Każda wpłata pomaga zwierzętom.


Artykuł powstał przy współpracy z TOZ