Go to content

Czym się kierować przy wyborze alkoholu na prezent?

Często wybieraną opcją na prezent jest alkohol: szampany, wódki, whisky, armaniaki — wybór jest naprawdę duży. Jednak to, że propozycji jest bardzo wiele, sprawia, że bardzo często nie wiemy, czym właściwie kierować się podejmując decyzję o zakupie. Na co warto zwrócić uwagę, szykując alkohol na prezent? Przyjrzyjmy się temu bliżej — oto kilka porad!

Jaki alkohol na prezent?

Oczywiście, pierwszą rzeczą jaką powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego alkoholu na podarunek, są zdecydowanie preferencje smakowe i gusta osoby przez nas obdarowywanej. Pierwszym wyborem, jaki przyjdzie nam do głowy będzie najprawdopodobniej klasyczna whisky typu single malt; nie powinniśmy mieć problemu z jej wyborem nawet jeśli niewiele o niej wiemy: ten rodzaj trunku znajdziemy praktycznie w każdym sklepie.

Inną interesującą opcją, zwłaszcza dla miłośnika nieco bardziej niestandardowych trunków, będzie armaniak, który będzie pomysłem nieco bardziej budżetowym, dzięki czemu możemy postawić na lepsze jakościowo propozycje. Pozostaje nam także wino, które jest nieco łagodniejszą, a co za tym idzie bezpieczną opcją niż pozostałe alkohole wysokoprocentowe. Najlepiej celować w półsłodkie lub półwytrawne destylaty.

Alkohol na prezent

Drogi alkohol na prezent

Alkohol wcale nie musi być drogi; warto mieć jednak na uwadze kilka podstawowych zasad. Przy wyborze trunku na prezent powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na markę: jeżeli dana firma cieszy się dużą popularnością, automatycznie uważa się ją za opcję wysokiej jakości, a nawet prestiżową. Jeśli podarunek wybieramy dla osoby, z którą nie jesteśmy blisko, a łączą nas na przykład relacje biznesowe, bezpieczniej jest kupić znany alkohol z wyższej półki, niż szukać niszowych wersji.

Dlaczego powinniśmy myśleć w ten sposób? Osoba, która jest amatorem i nie zna się na alkoholach, może sobie pomyśleć, że otrzymała tani podarunek, wybierany na szybko i bez przygotowania. Rozpoznawalna marka to dobry pomysł. Szeroki wybór różnego rodzaju popularnych alkoholi na prezent znajdziesz m.in. w sklepie internetowym Krest.pl.

Najlepszy alkohol na prezent

Oczywiście ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, co będzie najlepszym alkoholem na prezent. Świetnym pomysłem będzie jednak spersonalizowanie naszego prezentu. Powinniśmy brać pod uwagę nie tylko upodobania obdarowywanej przez nas osoby, ale też reprezentacyjność opakowania. Warto postawić na elegancką etykietę, oryginalny kształt butelki czy piękny karton.

Co jeszcze? Niektóre ze sklepów oferują także personalizowane etykiety czy pudełka. Możemy zlecić umieszczenie na nich imienia danej osoby, życzeń lub osobistego komentarza. Tego typu pomysł sprawi, że osoba obdarowywana będzie mieć nie tylko smaczny wysokiej jakości alkohol, ale także pamiątkę na długi czas.

Alkohol na prezent ślubny

Ślub to wyjątkowa uroczystość, dlatego wybierając alkohol na tę okazję, trzeba przemyśleć swoją decyzję szczególnie dokładnie. Oprócz preferencji smakowych pary młodej ważne tu będzie przede wszystkim opakowanie prezentu. Warto zdecydować się na ozdobienie butelki kokardą czy umieszczenie na niej spersonalizowanego komentarza.

Idealnym alkoholem na ślub będzie oczywiście szampan, który kojarzy nam się przede wszystkim z celebrowaniem ważnych uroczystości. Bezpieczną, dystyngowaną opcją będzie także wino; neutralną wersją będzie to półsłodkie lub półwytrawne. Taktowne będzie także podarowanie whisky popularnej marki bądź alkoholu o wysokim wieku.