Go to content

Po czym poznasz, że jesteś silna? Słaby mężczyzna ma przy tobie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść

Po czym poznasz, że jesteś silna? Słaby mężczyzna ma przy tobie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść
Fot. iStock/franckreporter

Jeśli jesteś silna, potrafisz przetrwać naprawdę wiele, nie tylko w miłości. Prawdopodobnie ukształtowało cię już kilka, trudnych doświadczeń, ale może też tę siłę i przekonanie o swojej wartości wyniosłaś z domu, bo tak cię wychowano. Wiesz, że jesteś samowystarczalna, niezależna. Wiesz także, że czasem warto okazać słabość i wrażliwość. Wydawałoby się może, że szczęście odnajdziesz w związku, w którym łatwo ci będzie „kierować” słabszym partnerem. Nic bardziej mylnego. Choć słabi mężczyźni chętnie ogrzaliby się przy twoim cieple i skorzystali z twojej życiowej energii, uciekaj od nich, jak najdalej.

Przecież

1. Nie potrzebujesz, żeby o ciebie i dla ciebie walczyć

Nie jesteś przedmiotem, obiektem, o który trzeba się bić (głównie z własnymi słabościami). Słaby facet „walczy” na pokaz i to przez chwilę. Walczy, żeby zdobyć twój podziw. Ty potrzebujesz człowieka, który jest niezależny i rozumie twoją niezależność. Nie czekasz też na rycerza, który znajdzie rozwiązanie dla każdego twojego problemu – działasz. Słaby mężczyzna nie poradzi sobie z takim „odrzuceniem” jego chęci pomocy. Nie nadąży również za twoimi potrzebami.

2. Wiesz, czego chcesz

A on, by poczuć się przy tobie kimś od ciebie lepszym (w głębi duszy, czuje się gorszy), będzie starał się pokazać, że nie wiesz. Trudno mu zaakceptować twoją siłę, choć z drugiej strony, bardzo go ona pociąga.

3. Wymagasz uczciwości i wrażliwości

Szczerość wobec samego siebie to podstawa, ale słabi mężczyźni uciekają przed prawdą o sobie. Nie radzą sobie z konfrontacją z rzeczywistością. Ty, bez lęku myślisz o trudnych momentach, bez strachu przeprowadzasz „trudne rozmowy”. A on, cóż…  Nigdy nie jest na to gotowy. Albo nie odpowiada wprost, albo zgadza się z tobą we wszystkim, dla „świętego spokoju”. Już dawno odkryłaś, że taka postawa nie zagwarantuje ci rozwoju, ani przyszłości tej relacji.

4. Nie boisz się intymności

Ale niekoniecznie chcesz stale dominować. Jest ci dobrze z twoją kobiecością, oczekujesz, że twój mężczyzna będzie otwarty na twoje potrzeby. Wymagasz, bo chcesz być szczęśliwa. A on, cóż, najchętniej zdałby się tu całkowicie na ciebie.

5. Umiesz rozpoznać kłamstwo

Silne kobiety są uczciwe i oczekują pełnego zaufania w związku. Słabi mężczyźni nie są w tej kwestii idealnymi partnerami. Zbyt często szukają fałszywych usprawiedliwień dla swoich słabości i problemów. A tak w ogóle, w głębi duszy liczą na to, że to ty je rozwiążesz.

6. Wymagasz zdecydowania, bo sama jesteś zdecydowana

Kobietom o wewnętrznej sile, takiej jak twoja, trudno tolerować niezdecydowane osobowości. Chcesz być pewna, że możesz na niego liczyć, ale on sam nie jest pewien tego, że uda mu się stanąć na wysokości zadania.

7. Jesteś wytrwała

Przetrwałaś wiele, poznałaś niewygodne, niekomfortowe uczucia i sytuacje. Masz doświadczenie, które cię wyróżnia. Słabemu mężczyźnie trudno za tobą nadążyć, bo jego postawa wobec życia to bardzo często rezygnacja i wycofanie. Prędzej schowa się za tobą, niż stawi czoło życiowym problemom.

8. Nie możesz wiecznie czekać

Kiedy on zaczyna odpuszczać, kluczyć, kwestionować swoje własne uczucia wobec ciebie – odejdziesz. Nie umie wybrać między Tobą, a tą drugą?… Szkoda twojego czasu.

9. Kochasz bezwarunkowo, ale…

Nie dasz się przecież ranić w nieskończoność. Miłość to jedno, instynkt samozachowawczy, drugie. Silna kobieta będzie kochać i wpierać swojego mężczyznę tak długo, aż on będzie na to zasługiwał. Znasz swoją wartość, chociaż zaboli, odpuścisz, by poszukać szczęścia z kimś innym, albo raczej – sama ze sobą.

10. Pokażesz mu w końcu, kim jest

Silna kobieta jest dla słabego mężczyzny jak lustro, jak zderzenie z prawdą o sobie samym. Przy niej widać, jak na dłoni, ile wart jest on sam. Przy niej, wychodzą na jaw wszelkie jego kompleksy, problemy z przeszłości, nieprzepracowane, trudne emocjonalnie sytuacje. Słaby mężczyzna ma przy tobie tylko dwie możliwości: stać się silnym, albo odejść.


Na postawie: powerofpositivity.com