Go to content

Czy Collagen jest skuteczny (i dla kogo)? Działa na 6 obszarów

Fot. iStock / Juanmonino

Wszyscy o nim piszą, wielu o nim mówi, a jeszcze więcej z nas przygląda mu się z zaciekawieniem… No bo, co potrafi taki kolagen w proszku? – myślimy sobie po cichutku. Mowa o produkcie marki Collagen, który przebojem wszedł na rynek i nigdzie się nie wybiera.

colagen packshotA to dlatego, że rzeczywiście Collagen ma się czym pochwalić. To jedyny czysty kolagen dostępny na rynku. Wchłanialność – aż 95%, produkt najwyższej jakości, bo zawiera najmniejsze cząsteczki kolagenu, a do tego wcale nie jest nieosiągalny dla przeciętnej kobiety (koszt kuracji to ok. 4 zł dziennie). Chętnie mówią o nim gwiazdy sportu i celebryci, np.  Magdalena Różdżka – aktorka i Katarzyna Woźniak – olimpijka, łyżwiarka szybka oraz wielu innych.

Jak działa suplementacja Collagenem?

Jak wiemy, kolagen to wyjątkowe białko w naszym organizmie – stanowi aż 30% wszystkich białek budulcowych; a w przypadku skóry zawartość kolagenu stanowi aż 70%. Nazywane jest białkiem młodości, ponieważ odpowiada za jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry – czyli za jej „młody” wygląd i dobrą kondycję. Nie bez znaczenia pozostaje udział kolagenu w prawidłowym funkcjonowaniu wielu narządów i aparatu ruchu.

Kolagen dostarczany poprzez suplementację zyskał miano „eliksiru młodości”, jednak jak się szybko okazało, nie każdy produkt zawierający to białko jest skuteczny. Bowiem sukces zależy od zdolności do wchłonięcia się i zastąpienia naturalnych ubytków tej substancji.

Ciekawostka
Czysty kolagen dostarcza do organizmu peptydy niezbędne do odbudowy białek tkanki łącznej, poprawia wygląd oraz wzmacnia układ ruchu.

Collagen jest w 100% naturalny, posiada pozytywną opinię farmaceutyczną i fizjoterapeutyczną. Polecają go specjaliści medycyny i dermatologii estetycznej, fachowcy z dziedziny sportu – również doceniają jego zalety, bo „młodość” to nie tylko ładna buzia – a również sprawne i zdrowe ciało.

1. Wzmacnia skórę, włosy, paznokcie

2. Spłyca zmarszczki, opóźnia proces starzenia

3. Nawilża i ujędrnia skórę, redukuje cellulit

4. Przeciwdziała wypadaniu włosów

5. Redukuje oznaki zmęczenia skóry

6. Regeneruje tkankę chrząstno-stawową

Ciekawostka:
Czy można zbadać poziom kolagenu w naszym organizmie? Tak, za pomocą biomagnetycznej kwantowej analizy organizmu.

Suplementacja – nie lubimy tego słowa

Nie lubimy, bo musieliśmy przyzwyczaić się, że dotyczy ona głownie sztucznych, chemicznych dodatków, witamin, preparatów – wsiąkło w nas skutecznie to określenie i pozbawiło entuzjazmu. Natomiast w rzeczywistości suplementacji możemy dokonywać naturalnymi substancjami, bez konserwantów, barwników i niespełnionych obietnic.

Preparat marki Collagen wyróżnia jeszcze jedna cecha, ten naturalny rybi kolagen ma postać proszku. Codzienna kuracja zawiera się w jednej łyżeczce tego specyfiku, którą możemy dodawać do napojów – do wody, koktajli czy soku.

Ciekawostka
COLLAGEN uznawany za eliksir młodości w medycynie estetycznej, polecany jest od wielu lat przez specjalistów dermatologów, kosmetologów oraz farmaceutów jako skuteczny sposób na zachowanie młodości. Jego zbawienne działanie, udokumentowane naukowymi badaniami, doceniło wiele gwiazd. Na całym świecie stosowanie kolagenu jest elementem codziennej diety wielu kobiet i mężczyzn.

Suplementacja naturalnym Collagenem, tak naprawdę jest przeznaczona dla każdego. Już po 25 roku życia naturalne zasoby tego białka i zdolność do jego produkcji zaczynają bezpowrotnie spadać.  Suplementacja jest szczególnie ważna dla sportowców oraz wszystkich, którzy chcą spowolnić proces starzenia się swojego organizmu – i dla zdrowia i dla urody.

Ważne
Zaleca się przyjmowanie Collagenu z witaminą C (naturalna witaminą, a nie kwasem l-askorbinowym).


Artykuł powstał we współpracy z Collagen