Go to content

Czołówka światowego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej na sopockim Hipodromie

Fot. Materiały prasowe

W dniach 9-12 czerwca w Sopocie odbyły się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO****Sopot 2016. Już po raz drugi sopockiemu wydarzeniu nadano najwyższą światową rangę 5 gwiazdek. W zawodach udział wzięli przedstawiciele dwudziestu pięciu krajów. Ich zmagania śledzili miłośnicy jeździectwa z całego świata. O obsługę strefy VIP zadbał Hotel Haffner. 

Zawody CSIO*****Sopot 2016 po raz kolejny okazały się sukcesem. Podczas pełnego emocji weekendu rozegranych zostało jedenaście konkursów, w tym najważniejszy – Puchar Narodów. Organizacja konkursu, który odbywa się w danym kraju tylko raz w roku, bez wątpienia jest szczególnym wyróżnienie dla miasta Sopot. W Pucharze Narodów wystartowało 60 najlepszych zawodników z 15 krajów. Zwyciężył zespół z Ukrainy w składzie: Ulrich Kirchhoff, Cassio Rivetti, Rene Tebbel i Ferenc Szentirmai.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W najważniejszym konkursie indywidualnym Grand Prix, którego zwycięzcy mają możliwość zdobycia punktów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Europy, pula nagród wynosiła 665 000 złotych. Gospodarz toru – Olaf Petersen postawił przed zawodnikami trudne zadanie. Konkurs wygrał reprezentant Niemiec Patrick Stühlmeyer, drugie miejsce zajął Fabio Leivas da Costa z Brazylii, trzecie Jerome Guery z Belgii. Konkurs o nagrodę Hotelu Haffner wygrał reprezentant Belgii Nicola Philippaerts.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W wyjątkowych warunkach w strefie VIP FIVE STAR CLUB mistrzowskie zmagania czołówki utytułowanych zawodników, obserwowali m.in. Kamila Szczawińska, Katarzyna Sokołowska, oraz miłośniczki jazdy konnej Kinga Rusin i Karolina Karolina Ferenstein-Kraśko. Hotel Haffner zapewnił  gościom dostęp do doskonałego menu z daniami kuchni międzynarodowej, najlepszych trunków oraz obsługi kelnerskiej na najwyższym poziomie.

„CSIO to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń odbywających się w Sopocie. Nie mogło na nim zabraknąć Hotelu Haffner. Kucharze Hotelu Haffner  otrzymali wiele nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach kulinarnych i posiadają ogromne doświadczenie w obsłudze tego rodzaju imprez. Mam nadzieję, że także tym razem, smaki naszej kuchni przypadły do gustów gości wydarzenia.” – mówi Grażyna Dobrzyńska – Prezes  Zarządu Hotelu Haffner

Zawody były transmitowane do Polski oraz kilkunastu krajów Europy i świata.

Oprócz sportowych emocji odbyły się liczne pokazy. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

CSIO_____2016

Fot. Materiały prasowe

CSIO_____2016 Sopot 1

Fot. Materiały prasowe