Go to content

Czarne diamenty – unikatowa alternatywa dla tradycyjnej biżuterii

Klasyczne diamenty są doceniane i z radością noszone przez wiele kobiet. Jest tak głównie ze względu na ich ponadczasowe piękno, blask i odporność. Każdy, kto uwielbia klasykę, a jednocześnie chciałby odrobinę poeksperymentować, pokocha wysokiej jakości, unikatowe, czarne diamenty.

Inaczej nazywane “carbonado”, wyróżniają się tym, iż nie są przezroczyste, a co więcej, są zbudowane z dwóch odmian węgla, z czego jedna to grafit, nadający im barwy. Pomimo że praca z czarnymi diamentami jest bardziej wymagająca, gdyż częściej zawierają inkluzje, biżuteria z nimi sprzedawana jest jako wyjątkowo wyrafinowana.

Czarne diamenty jako wyjątkowa, wyrazista biżuteria

W ostatnich latach czarne diamenty stały się gorącym trendem w jubilerstwie. Powodem takiej zmiany może być fakt, że reprezentują pasję i siłę, dodają odwagi noszącemu i pozwalają na pokazanie swojej niezależności. Robią duże wrażenie i przyciągają spojrzenie.

Diamentowa biżuteria zasadniczo zawdzięcza swoją popularność wspaniałej jakości diamentów. Niezaprzeczalną korzyścią noszenia biżuterii z czarnymi diamentami jest fakt, że pasuje ona do wszystkiego, a jednocześnie zawsze sprawia unikatowe wrażenie. Przykładowo, mając pierścionek z czarnym diamentem, można pokazać, że jest się odważną osobą, która nie przywiązuje wagi do konwenansów. Równocześnie, w przeciwieństwie do innych, kolorowych kamieni szlachetnych, czarny diament nie wymaga długiego zastanawiania się nad barwą ubrania, do której będzie pasować.

Stworzona dla kobiet, które szukają czegoś innego

Czarny, błyszczący klejnot może dodać pewnej mistyczności i tajemniczości do wyglądu. Jarmila Slívová ze studia jubilerskiego KLENOTA w Pradze, twierdzi: “Czarne diamenty doskonale sprawdzają się jako kontrast, dlatego tak idealnie pasują do białego złota. Nie można popełnić błędu, wybierając na przykład biżuterię w stylu halo, w której centralny, czarny kamień otoczony będzie przez jasne, przezroczyste diamenty.”

Przykładowo, kolczyki z czarnymi diamentami będą wspaniałym dodatkiem do codziennego stroju i na specjalne okazje. Wystarczy wybrać spomiędzy tradycyjnych i innowacyjnych modeli, albo wręcz ze stylizowanych na Art Deco. W tym stylu kontrast bieli i czerni jest podkreślony za sprawą kształtów i zagiętych, geometrycznych linii, które są powtarzającym się motywem.