Lifestyle

Co każda kobieta (w pewnym wieku) powinna mieć w głębokim poważaniu?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
13 października 2016
Co każda kobieta (w pewnym wieku) powinna mieć w głębokim poważaniu?
Fot. iStock/coloroftime
 

O tak, być kobietą dojrzałą. Dojrzałość to takie piękne słowo, bo to nie to samo co nudna i odpowiedzialna dorosłość, ale też nie strasząca wiekiem starość. Dojrzałość to taki dla kobiety idealny etap. Kiedy wie czego chce, kocha siebie i ma w głębokim poważaniu już wiele rzeczy, bo wie, że właśnie tam je mieć może. Tym jest właśnie dojrzałość – zaprzestaniem zawracania sobie głowy pewnymi sprawami, sytuacjami, czy ludźmi. Po prostu – odpuszczasz i idziesz dalej.

Czujesz ten powiew dojrzałości, ten głęboki oddech, który w końcu możesz złapać, bo już nie gonisz w piętkę? Prawda, że cudownie? A kto nie wie, o czym mowa, niech sprawdzi i zastosuje.

Czym w pewnym wieku powinniśmy przestać się przejmować?

Opiniami innych

Bo właściwie co cię obchodzi, co uważają inni na twój temat, zwłaszcza gdy oceniają cię pobieżnie nie chcąc poznać bliżej. Teraz, kiedy ktoś krytykuje twoje wybory, czy decyzje – wysłuchasz, bo w końcu jesteś dobrze wychowana, ale i tak zrobisz swoje, bo nie pozwalasz już nikomu kierować swoim życiem. Ten czas już dawno minął. Teraz ty wiesz, czego chcesz i co uczyni cię szczęśliwą.

Dietami

Bo przestajesz się łudzić, że istnieje dieta cud, która cię odchudzi, zabierze zbędne kilogramy i co więcej, nigdy nie pozwoli im wrócić. Patrzysz w lustro i lubisz to, co widzisz. To taki etap, kiedy chcesz, by twoje ciało wyglądało zdrowo, ale już niekoniecznie szczupło. Nagle okazuje się, że aktywność fizyczna może być przyjemnością. Fitness, joga, spacery z kijkami, a nawet bieganie. Kogo najczęściej widać na wszelakich sportowych zajęciach – uśmiechnięte kobiety, które widać, że akceptują i kochają siebie.

Ludźmi, których już nie ma

Dziś już wiesz, że każdy człowiek w twoim życiu pojawił się po coś. Żeby cię czegoś nauczyć, coś pokazać. Wiesz też, że naturalną rzeczą jest, że ludzie odchodzą, że wasze ścieżki się rozłączają i każdy idzie swoją drogą. Już nad tym nie rozpaczasz, już nie chcesz utrzymywać relacji za wszelką cenę. Po prostu – jesteś uważana na to, co ktoś wnosi do twojego życia i nikogo przy sobie nie zatrzymujesz na siłę.

Byciem nie dość dobrą

Czas, kiedy chciałaś wszystkim dogodzić, każdego zadowolić minął bezpowrotnie… na szczęście. Bo kiedy dziś zerkasz wstecz, zastanawiasz się, jak mogłaś wierzyć, że to się może udać, że sprawisz, by każdy był zadowolony. Przestałaś się oszukiwać, a tym samym wywierać na sobie presję bycia idealną i akuratną dla wszystkich, najczęściej oczywiście kosztem samej siebie. Dość. Albo ktoś przyjmuje cię taką jaką jesteś z twoimi deficytami, albo nie. Każdy ma wybór. Ty też – bo w końcu jesteś dla siebie ważna.

Rzeczami, które jej nie wyszły

Nie płaczesz już nad porażkami, nie wstydzisz się, nie uciekasz. I nie mówię tu tylko o zawodowych kwestiach, ale też życiowych wyborach. Nie udało się. Trudno. Dzisiaj już rozumiesz, że ważna była podjęta próba, że choć bolało, choć trudno było się z porażką pogodzić to jednak dziś widzisz, że to ona pchały cię do przodu, kazały szukać nowych rozwiązań, rozwijać się. Śmiejesz się, bo paradoksalnie, to, co w życiu ci nie wyszło stało się twoją trampoliną, okazją do zmiany, do zrobienia dużego kroku do przodu.

Przeszłością

To, co minęło już nie wróci. Jak bardzo byśmy tego nie chciały, jak bardzo byśmy nie dłubały w naszej przeszłości, to jest coś, co już się stało, na co kompletnie nie mamy wpływu. Więc po co tracić czas na to, czego zmienić już nie możemy. Kiedyś pewna psycholog mi powiedziała: „Jeśli żyjesz przeszłością, stoisz plecami do życia”. A ty chcesz żyć, chcesz cieszyć się tym co tu i teraz. I dobrze ci z tym.

Kontrolowaniem i planowaniem

Kiedyś musiałaś mieć wszystko pod linijkę, zgodnie z harmonogramem – plan dnia, wyznaczone zadania. Dziś wiele rzeczy potrafisz odpuścić, nie spinać się już, dawać sobie pozwolenie na luz, na bycie sobą i robienie tego, na co masz ochotę. Mówisz: „nie chce mi się”, kiedy jesteś zmęczona, kładziesz się, nawet gdy naczynia do umycia piętrzą się w kuchni.

Tym, co powinniśmy

Zadajesz sobie pytanie: „powinnaś, czy chcesz?” i kierujesz się tym, co jest w tobie, co zgodne z tobą, z twoimi przekonaniami i pragnieniami. Nie chcesz udawać kogoś kim nie jesteś, tylko dlatego, że powinnaś się w danym momencie odpowiednio zachować. Jeśli tego nie chcesz, nie robisz. Jeśli chcesz powiedzieć to, co naprawdę myślisz – mówisz to. I tyle. Jakie to dziś proste, prawda?

Szczęściem, które nie nadchodzi

Bo wiesz, że ono nie nadejdzie, nie spadnie jak kasza manna z nieba, nie pojawi się nieoczekiwanie tylko dlatego, że na nie czekasz. Przestałaś jęczeć, że ty to masz pecha, że szczęście omija cię szerokim łukiem. Dlaczego? Bo to, czy jesteśmy szczęśliwe zależy tylko i wyłącznie od nas. Dziś bierzesz szczęście w swoje ręce, czynisz siebie szczęśliwą, bo nikt inny nie zrobi tego za ciebie.

Dojrzałość jest fajna. Prawda?


Lifestyle

Każdy człowiek jest historią. Wypożycz go jak książkę, lecz przestań sądzić po okładce

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 października 2016
Fot. Screen/Facebook/Human Library Organization
 

Wyobraź sobie, że wchodzisz do biblioteki, w której na półkach, zamiast książek stoją ludzie. Dzięki swojej karcie bibliotecznej, możesz teraz wybrać sobie jednego z nich i wysłuchać jego historii. Twoja książka jest interaktywna, możesz również zadać jej pytania, na które odpowie.

Możesz więc „wypożyczyć”:

  1. Osobę z autyzmem
  2. Kogoś, kto zmienił płeć
  3. Uchodźcę
  4. Bezdomnego
  5. Osobę z mnóstwem tatuaży i kolczyków na całym ciele
  6. Osobę niewidomą
  7. Osobę otyłą

Którą „książkę” chciałbyś przeczytać? Czyja historia zainspiruje cię najmocniej, a może nawet wpłynie na twoje życie i poglądy? Masz na to około 30 minut, potem odłóż „książkę” na miejsce, by i inni mogli się z nią zapoznać.

To nie scenariusz filmu science fiction. Pomysł stworzenia „żywej biblioteki” narodził się w Danii. Młodzi wolontariusze organizacji „Stop przemocy” zorganizowali wypożyczalnię ludzi, których najczęściej postrzegamy stereotypowo. „Czytelnicy” byli zachęcani do zadawania „książkom” pytań, nawet tych najtrudniejszych, a w zamian otrzymywali szczere odpowiedzi. Efekt był niezwykły. Dlaczego? Bo tak osobiste spotkanie z drugim człowiekiem, bez względu na to kim jest, jaką wyznaje wiarę, bądź jaki ma kolor skóry, taka podróż w głąb jego duszy może zakończyć się tylko w jeden sposób. Prędzej czy później zdasz sobie sprawę z tego, że choć różnimy się, inaczej postrzegamy pewne sprawy i żyjemy także inaczej, ciągle więcej jest tych rzeczy, które nas łączą, a nie oddalają od siebie.

Obecnie  zasięg organizacji Human Library obejmuje już praktycznie cały świat. Nadszedł czas, aby stawić czoła naszym lękom i skonfrontować stereotypy, które w sobie nosimy z żywym człowiekiem po drugiej stronie stołu.

Przestańmy oceniać książki po okładce…

 


W Polsce, „Żywe biblioteki” organizowano już w między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Opolu czy Rudzie Śląskiej. 


Stronę organizacji  – matki tej inicjatywy znajdziesz tu.

 


Lifestyle

Wieczór Biznesowy MAKE YOUR BUSINESS BETTER. Zapraszamy

Redakcja
Redakcja
12 października 2016

„STRATEGIA, OFERTA, CENY, MARKA jak sprzedawać i zarabiać więcej w małym i średnim przedsiębiorstwie“

13.10.2016, godz. 18:30 – 21:30, Warszawa, Centrum Ogrodowa 58, ul. Ogrodowa 58

Jak wynika z raportu „Zarządzanie po polsku*” polski styl zarządzania nadal charakteryzuje się niską efektywnością procesów sprzedażowych. Jeżeli jesteś liderką, przedsiębiorcą, właścicielką firmy, zarządzasz i masz wrażenie, że ostatnio umknęło Ci kilka dużych okazji sprzedażowych, chciałabyś sięgnąć po skuteczne narzędzia, które umożliwią Ci wprowadzenie nowych narzędzi strategicznych i pomysłów, aby zwiększyć sprzedaż – to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.

Wiele utalentowanych kobiet posiada umiejętność doboru ludzi do swojego zespołu, całkiem nieźle radzi sobie z działaniami marketingowymi, posiada ogólną wiedzę z zakresu social mediów. Jednak najwięcej kobiet w biznesie zastanawia się i szuka skutecznych rozwiązań jak przygotować odpowiednią strategię, wycenić swoje produkty i usługi a w rezultacie więcej sprzedawać.

Wiele kobiet ma ambicję stać się zamożnymi ale ich największy brak to umiejętności sprzedażowe i zrozumienie dzisiejszego marketingu.

Kolejne z cyklu spotkań Wieczór Biznesowy zostało zaplanowane właśnie po to, żeby pokazać współczesnym właścicielkom małych i średnich firm jak rozwijać swoje biznesy używając do tego najnowszych technik sprzedaży i jak przygotować idealne oferty sprzedażowe. Jak działać i myśleć w wielkim stylu aby osiągnąć sukces i zbudować autentyczną markę premium swojej firmy.

Spotkanie z pewnością zgromadzi wiele przedsiębiorczych kobiet, dbających o swój rozwój osobisty, zawodowy i wypracowanie drogi do sukcesu.

Podczas spotkania zostaną wręczone certyfikaty ukończenia Kursu budowania osobistej marki „Bądź widzialną Marką” Akademii Marki z Klasą oraz przyznany zostanie prestiżowy tytuł i statuetka AMBASADORKA KLASY.

Prelegenci spotkania to znani eksperci w swoich dziedzinach.

PRELEGENCI I GOŚCIE:

MICHAŁ PARADOWSKI – wiceprezes Zarządu, partner i współwłaściciel 4RESULTS.

Przez ponad 10 lat pracował na stanowiskach menedżerskich (marketing i sprzedaż) w Mars Polska (Masterfoods). Odpowiadał za rozwój i zarządzanie zespołem oraz zarządzanie marką. Wdrożył wiele kampanii dla marki Snickers w Polsce i Europie Centralnej, m.in. „I jedziesz dalej!”, „Głodny nie jesteś sobą”. Koordynował projekty wzrostu efektywności w Europie Centralnej. Jako członek Zarządu Rynkowego Mars Polska wpływał na rozwój procesu zarządzania operacyjnego i rozwój organizacji. Pracował także jako Interim Manager (m.in. Dyrektor Zarządzający i Dyrektor Sprzedaży), odpowiadając za wdrożenia nowych strategii, opracowanie działań naprawczych odbudowanie działu handlowego oraz restrukturyzację w obszarach finansów i kontaktów z Klientami.

Sędzia Polish National Sales Awards. Ukończył SGH, kierunki: Zarządzanie i Marketing, Finanse i Bankowość; Tilburg University w Holandii: Strategic Management oraz Podyplomowe Studium Zarządzania Projektami. Prowadził projekty doradcze/coachingowe/szkoleniowe m.in. dla: Biella, Black Red White, Bonduelle, Ellert, Erbud, Hochland, Indykpol, Lafarge, Mars, Merck, Storck, TBM Snacks, Trodat. W 4 Results odpowiada za obszar usług doskonalenia sprzedaży i marketingu.

Temat wystąpienia: Strategia jest dla amatorów – egzekucja dla profesjonalistów- czyż nie?

PAWEŁ WITECKI – od kilku lat zajmuje się polityką cenową w TNT Express, jednej z największych europejskich korporacji.

Zanim zawodowo zajął się „pricingiem” odpowiadał za dział analiz w start-upie „Paszport do Eksportu”, gdzie przygotowywał plany marketingowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą rozpocząć działalność na rynkach zagranicznych. Dzięki tym doświadczeniom nie tylko poznał na czym polega profesjonalne kształtowanie cen, tzw. pricing, ale też dobrze rozumie problemy małych przedsiębiorstw.

Wie, że ustalanie cen nie jest procesem łatwym. Każda decyzja wiąże się z ryzykiem. Z jednej strony zaproponowane ceny mogą być zbyt niskie, żeby zapewnić odpowiednie zyski. Z drugiej – zbyt wysokie, aby utrzymać odpowiedni poziom sprzedaży.

Dlatego prowadzi portal www.drogocenni.pl, żeby pomóc freelancerom oraz właścicielom start-upów i małych przedsiębiorstw w podejmowaniu najlepszych możliwych decyzji o ich ofercie cenowej. Jego serwis jest właśnie po to, żeby ceny naprawdę służyły biznesowi. Zamieszcza tam praktyczne informacje, w jaki sposób przygotować dobry cennik, co zrobić, żeby skłonić klientów do płacenia wyższych cen, oraz jak utrzymać swoje ceny powyżej kosztów. Pokazuje, jak prowadzić optymalną politykę cenową, która pomaga rozwijać biznes.

Żeby skuteczniej pomagać przedsiębiorcom w ustalaniu polityki cenowej rozpoczął projekt Akademia Pricingu. Jest to seria szkoleń poświęconych efektywnemu kształtowaniu cen, które będą odbywać się w różnych miastach Polski.

Temat wystąpienia: Jak ustalić i określić odpowiednią cenę za produkty i usługi

EWA CZERTAK – Ekspert i praktyk personal branding dla przedsiębiorców, mentor, mówca motywacyjny. Prezes Akademii Marki z Klasą, wspólnik Business Unlimited Sp. J., Master Business Trener, level superior, od 2004 Certyfikowany coach ICC, praktyk storytellingu, prelegentka konferencji, autorka artykułów o marce, pisze bloga Master Personal Branding. Twórca programu kursu budowania marki przedsiębiorcy Personal Branding „Bądź widzialna marką” oraz Akademii Mentora, która szkoli i rozwija przedsiębiorców do roli mentorek biznesu. Współtworzy Lady Business Club. Ekspert portalu Centrum Kariery Golden Line oraz Brand24. Lubi aktywnie spędzać czas wolny, biega, jest maratończykiem, jeździ konno. Jej misja to: Czynić ludzi Wielkimi.

Od 2008 roku pracuje z Top menadżerami BZ WBK, przygotowuje do inspirujących wystąpień publicznych oraz wdraża skuteczne metody prezentowania osobistej marki w środowisku biznesowym.

Działaniem daje przykład, że szlachetność w zachowaniu, wyglądzie, mowie przekłada się na szlachetność w biznesie i relacje z klientami.

Temat wystąpienia: Jak strategia budowania marki osobistej przekłada się na większą sprzedaż

Swoje historie marki przedstawią aktywne i ambitne kobiety biznesu, między innymi:

DOROTA WAGA – Prezes Zarządu Altera Sp. z o.o. zarządzająca markami; Hotel Sielanka nad Pilicą ****, tour operator „Słoneczna Toskania”, klub konesera „Sielanka Travel”, organizator eventów klasy premium, Ambasadorka Klasy 2015, adeptka Akademii Marki z Klasą.

W ramach odpowiedzialności społecznej biznesu, stale wspiera Ośrodek Wychowawczy Panda dla dzieci i młodzieży. Działa aktywnie, jako członek założyciel Stowarzyszenia „ Warkocz Pilicy”, na rzecz lokalnych inicjatyw turystycznych i społecznych.

Od dziecka ceniła ludzi, którzy tworzyli wielkie projekty, jednocześnie zjednując sobie przychylność i sympatię innych. Mierząc się z życiem, samodzielnie dokonywali wyborów.

„Przeczuwałam, że moja kariera zawodowa, zostanie z góry zaplanowana i skazana na łatwy sukces w rodzinnej firmie. Wszystko wskazywało na to, że zacznę przygodę z hotelarstwem w rodzinnej posiadłości, w skład której wchodzi Hotel Sielanka nad Pilicą.

Życie napisało szczęśliwie inny, ambitny i pełen zwrotów akcji scenariusz. Jako młoda kobieta, znalazła się w Słonecznej Toskanii, a pracę w hotelu zaczęła od… ścielenia łóżek, sprzątania apartamentów czy przygotowywania porannego cappuccino gościom pięknej renesansowej willi, sieneńskich patrycjuszy. Jako osobie ambitnej i pomysłowej, po pewnym czasie zlecono zarządzanie całym obiektem. W ten sposób mogła wdrażać w życie swoją wizję gościnności polsko-włoskiej”.

Po kilku latach, spełniła swoje wielkie marzenie. Założyła własną firmę i otworzyła pierwsze w Toskanii SPA, znajdujące się w historycznym budynku. Przez kilka lat z pasją i sukcesem zarządzała całym obiektem oraz podległym jej zespołem.

Dzisiaj świadomie wróciła do korzeni i tradycji polskiego hotelarstwa. Wraz z wiekiem i dojrzałością przyszła pewność, że bez ograniczeń może budować biznes w oparciu o rodzinną firmę. Mieszka w Polsce, gdzie jej doświadczenia w hotelarstwie okazują się bezcenne. Pełni rolę prezesa oraz głównego zarządcy w firmie, która nieprzerwanie od 20 lat tworzy najwyższe standardy usług. Zarządza rodzinną, ponad 100 hektarową posiadłością, położoną w Warce. Jest tu prestiżowy i znany w Europie Ośrodek Jeździecki z pensjonatem dla koni, Centrum przygotowań piłkarskich, oraz elitarny klubowy, czterogwiazdkowy Hotel Sielanka nad Pilicą w otoczeniu pięknych łąk i lasów.

Wstęp:

60 zł płatny gotówką w dniu spotkania lub 50 zł przy płatności przelewem.

UWAGA: przychodząc z koleżanką – zamiast 60 zł za osobę zapłacicie tylko 45 zł za osobę.

Członkinie Lady Business Club: wstęp: 40 zł. UWAGA: przychodząc z koleżanką, która jeszcze nie brała udziału w naszych spotkaniach, masz bezpłatny wstęp.

Do udziału zachęcamy:

– przedsiębiorcze panie, które poszukują nowych możliwości rozwoju siebie i swojego biznesu zainteresowanych poszerzeniem swoich kontaktów biznesowych

– właścicielki firm z minimum dwuletnim stażem w prowadzeniu własnej firmy

– osoby decyzyjne na co dzień pracujące w korporacjach lub innych firmach zainteresowanych poszerzeniem kompetencji zawodowych i wymianą doświadczenia.

– członkinie Lady Business Club i ich osoby towarzyszące

– osoby rekomendowane przez członkinie Lady Business Club i uczestniczki kursu Akademii Marki z Klasą

Wymagana wcześniejsza rejestracja: [email protected]

Prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy firmy, e-mail oraz telefonu kontaktowego.

Liczba miejsc ograniczona! POTWIERDZENIE UDZIAŁU TYLKO DROGĄ MAILOWĄ.

* raport Pulsu Biznesu 2015 r.

Organizator spotkania: Business Unlimited – firma konsultingowo – marketingowo – PR-owa dla przedsiębiorców zajmująca się budowaniem silnej marki osobistej, marketingiem osobistym, PR-em, aktywną i skuteczną sprzedażą, tworzeniem historii marki i storytellingiem.

Koncept Business Unlimited powstał w 2011, w ramach tworzonych marek, przeprowadza właścicieli firm przez zmianę. Pokazuje, że ta zmiana nie jest łatwa, ma swoją cenę, ale to od przedsiębiorcy zależy, jak się do tego przygotuje i odnajdzie w nowych warunkach, gdzie rządzi Internet, technologia, marketing, PR, aktywna sprzedaż, kanały społecznościowe i gromadzona wokół marki społeczność.

Od 5 lat gromadzi wokół siebie społeczność kilku tysięcy aktywnych przedsiębiorców. Uczestniczy w zmianie i rebrandingu ponad 300 marek przedsiębiorczych właścicielek firm. Zorganizowała kilkaset spotkań biznesowych i ogólnopolskich konferencji oraz wprowadziła na rynek szkoleniowy kilkadziesiąt praktycznych warsztatów dedykowanych przedsiębiorcom z zakresu budowania marki osobistej, storytellingu, e-wizerunku, sprzedaży i wystąpień publicznych.

Twórczynie konceptu Emilia Bartosiewicz i Ewa Czertak tworzą i konsolidują marki, których zadaniem jest przygotowanie właścicieli firm do podjęcia działań, zapewniających im dobrą i przewidywalną przyszłość.

WIECZÓR BIZNESOWY


Zobacz także

Drobiazgi z pomysłem – dla niej i dla niego. Prezentownik Oh!me 2018

Kochałem iluzję, nienawidzę prawdziwej osoby. A przecież nie wiedziałem o tobie prawie nic

„Małżeństwo zaw­sze jest związkiem dwoj­ga ludzi go­towych przy­siąc, że tyl­ko to dru­gie chrapie”. Słodko-gorzki świat z obrączką