Go to content

Co zrobić, żeby poranek był przyjemny? Wprowadź tych kilka prostych czynności

Fot. iStock/Geber86

Wiele z nas nie lubi poranków. Bo trzeba opuścić łóżko, stawić czoła codziennym trudom i wypełnić obowiązki. Niejednej z nas kojarzy się on z pędem, bo chciałyśmy pospać jeszcze tylko minutkę. A ona, jakoś dziwnie, zamieniła się w trochę dłuższą chwilę. Jeśli należysz do tej grupy, możesz przeciwdziałać porannemu złemu humorowi. Poznaj kilka wskazówek, co robić po otwarciu oczu, aby poranek był czymś przyjemnym.

Zrób porządek przed pójściem spać

Kilka kroków podjętych przed pójściem spać może mieć znaczenie dla naszego porannego nastroju. Jeśli zawsze rano czujesz pragnienie, połóż na nocnej szafce butelkę wody. Masz zaplanowaną wizytę na siłowni przed pracą? Przygotuj torbę dzień wcześniej. Zadbaj także o to, żeby w pomieszczeniu, w którym śpisz, było czysto.

Otoczenie, w którym śpimy, jest bardzo ważne. Udowadniają to wyniki badań opisane w Personality and Social Psychology Bulletin. Okazało się, że kobiety, które opisywały swoje domy jako „niechlujne” i „nieuporządkowane”, były bardziej podatne na depresję i czuły się bardziej zmęczone oraz odczuwały niepokój.

Poza tym posprzątany pokój, to także spokojna głowa. Nie budzisz się z myślą, że dzisiaj musisz zrobić porządek, więc jesteś wolna od listy obowiązków.

Zagospodaruj chwilkę na ćwiczenia rozciągające

Większość ludzi zbyt szybko zrywa się z łóżka. To błąd. Powinnaś poleżeć chwilkę i rozciągnąć wszystkie mięśnie. W tym celu wykonaj kilka prostych ćwiczeń, które według Scientific American zapewnią ci dobry humor.

Przygotuj poranne mini SPA

Zamień poranny prysznic w prawdziwą przyjemność. Użyj pięknie pachnącego żelu pod prysznic, posmaruj się balsamem i zaopatrz w puszyste ręczniki. Dodaj do tego ulubioną muzykę, która nastroi cię pozytywnie i zapewni dobry humor.

Fot. iStock/vadimguzhva

Fot. iStock/vadimguzhva

Zjedz, nawet jeśli nie masz ochoty

Chyba nie musimy przypominać, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jednak do znudzenia będziemy powtarzać, że nie powinnaś bez niego wychodzić z domu. W ten sposób wyrządzasz sobie krzywdę. Dobrze zbilansowany posiłek doda ci energii na cały dzień. Przygotuj coś, co lubisz. A jeśli naprawdę nie masz czasu, możesz zjeść jogurt lub wypić koktajl.

Zaplanuj coś przyjemnego na wieczór

Świadomość, że wieczorem czeka cię coś przyjemnego, sprawi, że łatwiej będzie ci wstać z łóżka. Zaplanuj wyjście do kina, wino z przyjaciółką czy wizytę u kosmetyczki. Dzięki wieczornym planom, codzienne trudności nie będą takie straszne, bo wiesz, że na koniec dnia się zrelaksujesz i miło spędzisz czas.

To jak? Jesteś gotowa na to, żeby wreszcie poranek kojarzył ci się z czymś przyjemnym?


Źródło: huffingtonpost