Go to content

Czy broda ma siłę przyciągania kobiet?

Brodacze czy jednak na gładko ?

Broda! Podobno jest ona symbolem męskości – tak, jak grzebień u koguta, czy grzywa u lwa. Co ciekawe, zawsze, gdy zmienia się model męskości, zmienia się również podejście do zarostu.

Czy broda ma siłę przyciągania kobiet ? Skąd na ulicach tylu brodaczy ?

Czy to moda, czy własna niezależność ?

Kiedyś broda kojarzyła się tylko z hipsterami, którzy wzorując się na hollywoodzkich amantach i niezależnych muzykach, z kilkudniowym nieładem na głowie i brodą. Jak również z tą bardzie wystylizowaną częścią męskiego społeczeństwa czyli biznesmeni, których zarost jest bardziej zdyscyplinowany i wypielęgnowany. Dziś  na ulicach przybywa z tygodnia na tydzień coraz więcej brodaczy i wcale to nie są tylko hipsterzy ani biznesmeni. Nie ma co zaprzeczać, ale od kilku sezonów brody są naprawdę modne.

W ostatnim czasie internet pęka w szwach od zdjęć brodatych facetów. W świecie celebrytów istnieje nawet facet określający się mianem ekskluzywnego menela z brodą 🙂

CHŁOPCY MAJĄ AKSAMITNE BUŹKI, IDEALNIE GŁADKIE, POZBAWIONE WYRAZU CZY MĘSTWA. DLATEGO WOLĘ BRODACZY, ŻEBY JAKO KOBIETA MÓC CZUĆ SIĘ KOBIECO PRZY MĘŻCZYŹNIE, NIE CHŁOPCU.” 

Czyżby zadbani i gładko ogoleni faceci zostali zepchnięci na drugi tor?

Broda to styl sam w sobie, nie każdy może ją nosić i nie każdemu pasuje.

Czy mężczyźni wykorzystują ten fakt, że my kobiety lubimy ich zarost i stąd na ulicach tylu brodaczy?! Badania na Uniwersytecie w Southern Queensland dowiodły, że u mężczyzn, którzy hodują brodę zwiększa się ilość testosteronu! Broda od zawsze to znak siły, dominacji,  mówiąc krótko to idealna oznaka męskości.

Zdecydowanie i nie ma co ukrywać, zarost sam w sobie jest seksi i przyciąga choćby kobiecy wzrok, oczywiście mam tu na myśli ten procent pań które lubią mężczyzn z zarostem, czyli jakieś 90%! Zarost dodaje męskiej twarzy, dużo charakteru i pewności siebie. W pokoju pełnym atrakcyjnych mężczyzn, kobieta wybierze właśnie brodacza, na nim „zawiesi oko”. To on jest dla niej tą wisienką na torcie… Ja osobiści uwielbiam brodaczy ponieważ są przeciwieństwem wymuskanych chłopczyków, metroseksualnych o kobiecych cechach lub szarych niczym niewyróżniających się mężczyzn, lubię męskie zarosty, a już zwłaszcza takie kilkudniowe.

Jeśli masz chęć na więcej zapraszam do obserwowania:

https://towarzyska.wordpress.com/2017/07/31/czy-broda-ma-sile-przyciagania-kobiet/