Lifestyle

Boli? Przeklnij sobie soczyście! Doskonały, darmowy i dostępny od ręki środek przeciwbólowy

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lutego 2016
Fot. Pixabay / Geralt / CC0 Public Domain
 

– No nie wytrzymam, K**a mać, pie***ony młotek! – a potem to już tylko – #$%^&$#*&^^%^$ – i jakoś tak mniej boli paluch utłuczony młotkiem…

Czy to w ogóle możliwe? Tak!

Podobno damom nie przystoi, a i zacny dżentelmen nie puści wiązanki w towarzystwie, a gdyby tak terapeutycznie? Hmm?

Na szczęście nauka pędzi na ratunek wszystkim rzucającym mięsem. Już nie musicie się obarczać poczuciem winy za kilka rzuconych w sytuacji ekstremalnej k*rw czy i innych członków… Niejaki dr  Richarda Stephensa z Keele University, podczas budowy szopy trafił własnie młotkiem w palec – co natchnęło go do przeprowadzenia eksperymentu.

Eksperyment przeprowadzono na grupie 64 studentów. U ochotników, którzy przeklinali odnotowano zmniejszoną wrażliwość na ból.

Przebieg eksperymentu
Podczas eksperymentu studenci przeszli dwie próby podczas których mieli zanurzyć dłoń w lodowatej wodzie i wytrzymać najdłużej jak to możliwe. W pierwszej próbie mieli w czasie trwania eksperymentu powtarzać serię wulgaryzmów, podczas drugiej zaś przeklinać nie mogli, mieli powtarzać ciąg słów opisujących stół.
Wyniki były zaskakujące. Jednoznacznie udowodniły, że przeklinając człowiek może lepiej znieść bodźce bólowe.

Przeklinający wytrzymali średnio o 40 sekund dłużej (bez przeklinania wynik wynosił zaledwie ok. 1 minuty).

Podczas przeklinania wzrasta poziom adrenaliny – a ta jest doskonałym środkiem przeciwbólowym.


Źródło: BBC


Lifestyle

Hanna Bakuła: „Dlatego dziewczyny: założyć najkrótsze mini świata, szpilki, pomalować usta, udawać niemowę i mamy powodzenie jak w banku”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
7 lutego 2016
Fot. Archiwum prywatne
 

Słynie z kontrowersyjnych opinii, zwłaszcza tych na temat mężczyzn. Uważa, że faceta można wytresować, a w walce o męską uwagę zawsze wygrywa najkrótsza mini.  Mówi o sobie: „Z powodu bycia malarką portrecistką i posiadania swoistej nadwzroczności, widzę znacznie więcej niż inni”*. Z Hanną Bakułą rozmawiamy o kobietach – czy nadal chcemy być zdobywane i wiagrostaruszkach, którzy jako nieliczni potrafią jeszcze flirtować.

Ewa Raczyńska: Na rynku ukazała się gra karciana „Kuchnia i seks – flirt towarzyski”, której jest Pani pomysłodawczynią. Skąd pomysł na tę grę? Czy my już nie umiemy flirtować?

Hanna Bakuła: Tak się składa, że do flirtowania potrzebne są dwa obiekty erotyczne i tu jest pewien problem, bo mężczyźni nie tracą już czasu na flirt. Dzieje się tak, ponieważ obecnie jest dość duża łatwość dostępu do kobiet bez flirtowania. Kobiety stały się łatwe, seks nie stanowi tabu żadnego. Przystojny mężczyzna nie musi się w ogóle starać o kobietę. No, chyba, że jest to wyjątkowej urody córka miliardera.

„Flirt towarzyski” jest wzruszającym ukłonem w stronę czasu, kiedy mężczyźni zalecali się jeszcze do kobiet, czego już niestety nie robią. Chyba, że są studentami wydziałów humanistycznych lub młodymi poetami.

„Flirt towarzyski” napisałam, aby przypomnieć że coś takiego jak flirt w ogóle istniało. Stworzyłam go  z Pawłem Lorochem – świetnym dziennikarzem kulinarnym. Okazuje się, że wszelkie określenia kuchenne mogą mieć dwuznaczne, w tym erotyczne znaczenie, jak choćby „Czy lubisz zimne nóżki?” albo „Suflet ci opadł”. Ta gra ma bardzo duże zabarwienie emocjonalno – erotyczne.

Kiedyś mężczyźni zdobywali kobiety flirtując z nimi bez potrzeby używania kart.

Flirt nie służył tylko do zdobywania kobiet, był raczej sposobem na męską autoprezentację. Mężczyzna pokazywał, że jest mega inteligentny, finezyjny. Ale teraz nie ma to już żadnego sensu, bo dzisiaj facet musi pokazać, że ma mieszkanie i dostęp do konta.  Kobietom teraz najmniej chodzi o intelekt. I tu też tkwi tajemnica powodzenia staruszków-wiagruszków. Ci starsi panowie flirtują, zalecają się, prawią komplementy, a 30. lat młodsze dziewczynki łapią się na to i potem mają takiego dziadka.

Ta stara szkoła flirtu w ich przypadku się sprawdza. Nie potrzebują kasy na koncie?

Wystarczy, że jest podstarzałym znanym reżyserem, z dawnych lat. Dziadek, który jest nikim, musi mieć konto, dziadek mądry konta mieć nie musi.

Wystarczy, że umie flirtować?

Komplementy, drobne prezenty, romantyzm, znajomość budowy ciała kobiety – bo dziadek wie, gdzie kobieta ma łechtaczkę, a jego wnuk już niekoniecznie. To wystarczy, żeby kobiety wchodziły w takie związki.

A młodsi, choćby po trzydziestce? Pani zdaniem zupełnie nie flirtują?

Kiedyś kobiety 40-letnie były babciami i nie flirtowały, bo nie wypadało. Kobiety dopiero ostatnio zdobyły się na zryw istnienia po 50-tce, a teraz już i po 60-tce – ta granica się przesuwa. Choć chciałabym nadmienić, że granica męska przesunęła się do 90. lat z hakiem. Mężczyźni uważają, że są piekielnie atrakcyjni i mogą flirtować aż do śmierci, czego im serdecznie życzę.

A z drugiej strony nie sądzę, żeby bardzo młode osoby chciały tracić czas na flirtowanie, skoro można wydzwonić seksualnego partnera, który się pojawi za 15 minut w naszym domu. Więc po co flirtować? Znam wiele osób korzystających z portali, za pośrednictwem których można umówić się na seks. Byłam świadkiem, jak jeden z moich kolegów przez taki portal dowiedział się, że 300 metrów od jego domu jest chętna do prokreacji samiczka. Po wymianie kilku zdawkowych pytań typu: „Co cię kręci”, jechał do niej i ona od razu szła z nim do łóżka.

Arch. prywatne

Arch. prywatne

A my mówimy, że niby chcemy być zdobywane…

Ja to jeszcze byłam zdobywana. Jako młoda dziewczyna dostawałam maskotki i kwiatki. Nie było wtedy SMS-ów. Miałam adoratora, który codziennie pisał do mnie list i wysyłał go pocztą. A ja codziennie czekałam na listonosza.

Jeżeli chcemy być zdobywane, nie możemy być aż tak łatwe. Bo nikt nie zdobywa otwartej furtki. Myślę, że zdobywa się wyjątkowo mądre i atrakcyjne dziewczyny, które nie są aż tak chętne, żeby iść do łóżka i chętne do tego, by mężczyzna je lekceważył. Uważam, że młode dziewczyny – im obszerniejszy jest portfel faceta, tym mniej się szanują. One się nie cenią, one sobą handlują. Cenienie się jako obiekt erotyczny nie polega na handlu To są metody muzułmańskie: jak się ma dużo kasy, to się żonę kupuje. Natomiast jak się nie ma kasy,  to używa się portali randkowych i bez żony też można sypiać z kimś codziennie i kto wie, czy nie fajniej, bo bez zobowiązań.

Co by Pani poradziła młodszym dziewczynom?

Powiedziałabym, że trzeba bardzo o siebie dbać, dobrze wyglądać, dużo wiedzieć i dużo czytać, by być interesującą osobą nie tylko ze względu na mini, w której występujemy. Ale jest pewne ryzyko, bo konkurencja czuwa. Co z tego, jeśli pani nie będzie łatwa, a wszystkie koleżanki będą. I co, jak pani powie „nie”, a obok będzie stała kolejka dziewczyn, które powiedzą, że one i owszem „tak”. Jeżeli brak wielkiej miłości, to po prostu tego typu zaloty nie mają sensu.

Problem tkwi chyba jeszcze w czym innym, dajemy się łatwo zdobywać, bo boimy się stygmatu „starej panny”.

To nie tak. „Stara panna” to nie stygmat – a jednak dziewczyny tak uważają. Jeżeli wszystkie nie weźmiemy się do roboty i nie przestaniemy potępiać koleżanek, które są same, to nic się nie zmieni. Ja jestem singielką, miałam czterech mężów, znakomicie sobie radzę z mężczyznami, niemniej jednak uważam, że nie ma takiego mężczyzny, z którym chciałabym być w tej chwili, więc jestem sama.

Ale my swojej wartości szukamy jednak w oczach mężczyzny. Szukamy tego jedynego, byle szybciej z nim być…

Jeszcze on musi chcieć… Rada jest taka, żeby zdawać się tylko na siebie, liczyć tylko na siebie, przejmować się tym, co my myślimy, dbać wyłącznie o siebie, nie być żadną mamuśką jak mamuśka, nie być przyjaciółką, dobrą koleżanką i raczej wymagać, niż dawać. Bo ja z doświadczenia wiem, że w wyścigu o faceta, który nie jest w nas zakochany, wygrywa zawsze najkrótsze mini.

Prawdziwe niestety…

Jak byłam młoda, a właściwie jeszcze kilka lat temu, wydawało mi się, że jeśli pokażę się jako inteligentny człowiek, będę mądrzejsza od mężczyzny, albo tak mądrą jak on (w jego pojęciu), to ten on się we mnie zakocha. A jest wręcz odwrotnie – to odstrasza. Kobiety powinny pamiętać, że one zawsze powinny być mniej bystre od mężczyzny, bo oni nie chcą mieć do czynienia z kobietami, które mogą ich w jakikolwiek sposób weryfikować. Dlatego dziewczyny: założyć najkrótsze mini świata, szpilki, pomalować usta, udawać niemowę i mamy powodzenie, jak w banku. A potem, jak już usidlimy faceta, możemy pomaleńku wprowadzać elementy równości płci na naszą korzyść oczywiście. Ale na początku to nie ma najmniejszego sensu, bo i tak nikt się na nas nie pozna. Chyba, że staruszek, jeżeli się lubi przygłuchych, siwych lub łysych facetów, to jest to idealny sposób. Dziadek doceni, zaflirtuje i nawet kupi fiołki.


*cytat z książki Hanny Bakuły: „Jak zostać ogierem na całe życie”

Baner H.Bakula


Lifestyle

7 „korzyści” z posiadania kota? Nie lubisz kotów – to polubisz

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
7 lutego 2016
Fot. Screen z Facebooka Lingvistov

Boskie grafiki z Lingvistov podbijają serca internautów. A koty dopiero początek.

Kochać koty można za wiele, właściwie za wszystko – i choć daleko mi do kociary, a moja strefa życiowa jest wolna od kłaczków z lubością korzystam z kotów okolicznych – sąsiedzkich i od znajomych. Bo dobry kot – a właściwie kot (po prostu), jakoś tam mile ogrzewa na kolanach i na sercu. Zresztą kto koty kocha zna doskonale takie przypadki, a kto ich nie lubi – pewnie polubi. Bo jak tu się z nimi spierać?

Książka z koto-korzyściamy jest cudowna, my zapraszamy do obejrzenia grafik i rozgrzania się kocią miłością. Zobaczcie sami i uśmiechnijcie się!

1. Kot nie opuści w chorobie… bardzo nie opuści…

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

2. Kot jest doskonałą czapką

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

3. Kot wie, jak się uczyć efektywnie

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

4. Kot jest twoją muzą… 🙂

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

5.Kot dba byś był fit

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

6. Kot wierzy, że szczęście sprzyja odważnym…

 

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

7. Kor ogarnia nowe technologie

Buy „21 Benefits of Having a Cat” book in our online shop:http://shop.lingvistov.com/store/bookshop/cat-books/21-benefits-of-having-a-cat/5% Discount Code: 89JK009

Posted by Lingvistov on 5 styczeń 2016

 

Korzyści jest znacznie więcej, a dokładnie 21, ale są skrzętnie skrywane dla wtajemniczonych posiadaczy książki 😉


 

Źródło: BoredpandaLingvistov


Zobacz także

Miłość istnieje, to pewne. Ale czy małżeństwo jest tym, czego poszukujemy?

Taka miłość się… zdarza! Zrobił jej wzruszającą niespodziankę z okazji 25 rocznicy ślubu

Kilka dobrych powodów, by rozstać się z facetem, nawet jeśli tego nie chcesz