Lifestyle

Bokserki czy obcisłe slipki? To jaką bieliznę nosi twój facet, bardzo wiele o nim mówi

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 sierpnia 2018
Fot. iStock / CaseyHillPhoto
 

Nie możesz oceniać książki po jej okładce, ale możesz dość sporo powiedzieć o mężczyźnie wiedząc, jaką nosi bieliznę.

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Human Reproduction, mężczyźni, którzy noszą bokserki mają więcej plemników niż ci, którzy wybierają obcisłą bieliznę. Okazało się również, że faceci gustujący w, powiedzmy – luźnej bieliźnie, mają niższy poziom hormonu folikulotropowego (FSH), który stymuluje produkcję plemników jako kompensację uszkodzeń jąder w wyniku wzrostu temperatury moszny i obniżenia liczby i stężenia plemników.

Zdaniem zespołu naukowców z Harvardu badania miały pomóc w lepszym zrozumieniu, jak wybór bielizny wpływa na rozwój seksualny mężczyzn.

Uczestnicy badania byli rekrutowani wśród par, które leczyły się w klinikach niepłodności. Panów poproszono o dostarczenie próbek krwi i nasienia, a także o odpowiedzi na pytania w kwestionariuszu, które odnosiły się do ich preferencji dotyczących noszonej bielizny.

53 procent uczestników stwierdziło, że nosi głównie bokserki i, według naukowców, ci mężczyźni byli zazwyczaj młodsi i szczuplejsi od tych, którzy nosili bardziej obcisłą bieliznę.

Mężczyźni ci mogli pochwalić się 25-procentowym wzrostem koncentracji plemników i o 17% wyższą liczbą plemników niż ci, którzy bokserek nie zakładali. Posiadali także o 33% więcej nasienia w jednym wytrysku.

Badania przede wszystkim skupiły się wokół problemu niepłodności, ale jak widać po tym, jaką mężczyzna nosi bieliznę, możemy dowiedzieć się wielu rzeczy.


źródło: Independent

 


Lifestyle

Spędzili noc w klimatyzowanym supermarkecie. Tak sklep zadbał o swoich klientów w czasie upałów

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 sierpnia 2018
Fot. iStock / PeopleImages
 

Lato mamy piękne tego roku. Jeśli ktoś podczas jednego deszczowego tygodnia w czerwcu ironizował, że ciekawe, gdzie to ciepłe lato, dzisiaj powinien wszystko odszczekać. Jest lato, musi być ciepło. Prawda jest jednak taka, że część z nas ma już serdecznie dość upałów. Nie urodziliśmy się w strefie klimatycznej, gdzie przez tyle dni utrzymuje się skwar, nasze organizmy trochę głupieją. Najwięcej osób chyba narzeka na sen – bo gorąco, duszno, ściany domówi i mieszkań już tak się nagrzały, że nie chłodzą. 

Cóż, z upałami muszą sobie radzić mieszkańcy całej Europy, ale to w Finlandii sto szczęśliwych osób spędziło noc w klimatyzowanym supermarkecie. Jak to szczęśliwych? Otóż w Finlandii lato jest także upalne. K-Supermarket potwierdził, że jego oddział w Helsinkach otworzy swoje drzwi tylko na jedną noc, aby dać wytchnienie swoim klientom od wysokich temperatur. Wystarczyło dotrzeć do sklepu przed jego zamknięciem z karimatą, materacem, śpiworem – tak, żeby wygodnie się spało.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Jak mówił jeden z pracowników sklepu, ludzie byli szczęśliwi, a atmosfera ciepła i przytulna. Osoby, które spędziły noc w supermarkecie dziękowały, że mogły się spokojnie wyspać nie czując upałów.

 

źródło: Euronews


Lifestyle

Kogo pierwszego dostrzegłeś? Twój wybór ujawnia twój wewnętrzny geniusz

Redakcja
Redakcja
8 sierpnia 2018
Fot. Screen z Facebook /Cécile Encieux

Homer, Leonardo da Vinci, Szekspir, Mozart, Tołstoj, Galileusz, Newton, Darwin, Curie i Einstein. Co łączy te światowej sławy postaci w dziedzinie sztuki i nauki? To, co nazywamy geniuszem oraz unikalnym sposobem patrzenia na świat, to, co pomogło ludzkości zrozumieć różne aspekty tego świata.

Ten zabawny test osobowości jest bardzo prosty. Zerknij na obrazek i powiedz, kogo pierwszego na nim dostrzegłeś, a następnie przeczytaj interpretację i zobacz na czym polega twój wewnętrzny geniusz.

Interpretacja

Ludzie – siedzący i stojący

Jeśli najpierw zauważyłeś jedną z postaci siedzących lub stojących na obrazku, oznacza to, że jesteś zarówno uczniem, jak i nauczycielem w życiu. Prawdopodobnie jesteś dobrze wykształcony. Jednym z aspektów twojego geniuszu jest bycie dobrze zorientowanym i wyjątkowo wykwalifikowanym w wielu dziedzinach życia, a także twoja wytrwałość w dążeniu do zdobywania wiedzy i umiejętności.

Zamiast chwalić się swoją głębią wiedzy lub wieloma sukcesami życiowymi, decydujesz się cieszyć cichą samotnością i spokojem, które czerpiesz z wrodzonej pokory i obcowania z naturą.

Mona Lisa

Jeśli pierwszą dostrzegłeś Mona Lisę, jesteś jedną z najmądrzejszych i najbystrzejszych osób. Prawdopodobnie często pojawiają się w twojej głowie „genialne” pomysły. Kluczem do sukcesu jest twoje dobre serce i łagodna natura. Jeśli pozostaniesz wierny swojemu sercu i pozwolisz, by z miłością prowadziło cię ku realizacji owych pomysłów, możesz uczynić coś naprawdę cudownego, co ma pozytywny wpływ na ludzkość.

Leonardo da Vinci

Jeśli pierwszą postacią, jaką dostrzegłeś był Leonardo da Vinci, twoje oko zobaczyła na tym obrazie, jak w lustrze, które odbiło geniusz, który jest w tobie. Prawdopodobnie jesteś wyjątkowo zdolny w wielu dziedzinach życia i często zadziwiasz swoją wyjątkową umiejętnością szybkiego i łatwego wykonywania trudnych zadań. Twój umysł działa na bardzo wysokich obrotach, nie zapominaj więc o potrzebie relaksu. Poświęć też więcej energii na wprowadzenie swoich pomysłów w życie.


Na podstawie: mysticalraven.com

 


Zobacz także

Dzień Ojca, to niezwykłe święto. Zupełnie jak tata. Co podarować komuś tak wyjątkowemu?

Tylko matka, to zrozumie… Słodko-gorzkie kadry z życia matki

Czy jak zamówię pierogi, a uszka kupię mrożone, to Święta w tym roku nie nadejdą?