Go to content

Błędy w pielęgnacji włosów, które sprawiają, że najlepsze szampony i odżywki nie działają

Fot. istock/piskunov

Mycie włosów jest pozornie bardzo prostą czynnością, którą wykonujemy codziennie, więc nie powinno to być trudne ani wymagać specjalnej wiedzy. Jest jednak kilka szczegółów, które sprawiają, że robimy to źle, szkodząc naszym włosom i pogarszając ich kondycję.

Błędy w pielęgnacji włosów, które sprawiają, że najlepsze szampony i odżywki nie działają

1.  Wybierasz niewłaściwe produkty do pielęgnacji włosów

Szampon należy wybierać zależnie od rodzaju skóry, rodzaju i struktury włosów. Jeśli masz tłustą skórę głowy, nie kupuj „ciężkich szamponów” zawierających agresywne substancje. Wysuszają skórę głowy i zwiększają produkcję sebum. Pielęgnacyjne i nawilżające szampony szybciej zmywają kolor z farbowanych włosów. Jeśli chcesz zachować kolor przez dłuższy czas, wybierz szampon do włosów farbowanych.

2. Używasz kosmetyków do pielęgnacji włosów zamiennie

Wiele osób uważa, że ​​balsam do włosów można zastąpić maską do włosów. Celem balsamu jest  pokrycie włosa warstwą ochronną, a maski – pielęgnacja włosów. Używanie maski zamiast balsamu może prowadzić do przeciążenia włosów produktem.

3. Wydaje ci się, że dobry szampon dokona cudów

Głównym zadaniem szamponu jest oczyszczenie twoich włosów. Nie nawilża, nie pielęgnuje, nie wpływa na porost włosów.

4. Nie stosujesz ochrony termicznej

Jeśli lubisz używać suszarki do włosów i prostownicy, nie zapomnij o ochronie termicznej . Dobra ochrona termiczna zapewnia bezpieczeństwo włosów i ułatwia proces stylizacji.

5. Nakładasz maskę lub balsam na bardzo mokre włosy

Zanim nałożysz maskę lub balsam na włosy, powinieneś lekko je osuszyć. Rzecz w tym, że woda jest barierą między włosami a maską odżywczą. Oczywiście włosy będą miękkie i lśniące, ale nie wchłoną wszystkich składników odżywczych z maski. Nie trzyj włosów, wystarczy je delikatnie osuszyć i owinąć w ręcznik na kilka minut.

6. Masz nadzieję, że dobra odżywka ​​może uratować twoje włosy

Rozszczepione końcówki lub uszkodzone włosy możesz tylko pociąć i poczekać, aż odrosną.

7. Nie używasz ochrony przeciwsłonecznej

Nasze włosy, podobnie jak nasza skóra, wymagają  ochrony UV w lecie. Promieniowanie UV sprawia, że ​​włosy są suche, kruche i matowe.


Na podstawie: brightside.com