Lifestyle

#BlackAndWhiteBeauty – Finał z udziałem gwiazd

Redakcja
Redakcja
5 marca 2018
Fot. Materiały prasowe kampanii
 

Projekt fotograficzny, do którego zostało zaproszone sto kobiet w różnym wieku i o odmiennej urodzie, by pokazać przekrój kobiecego piękna, które nie potrzebuje ekipy i retuszu.Pomysłodawcą projektu i autorem zdjęć jest fotograf mody Bastek Czernek.

Popularność, wykonywany zawód czy liczba followersów nie jest istotna dla samoakceptacji.

Najważniejsze jest to by zawsze być sobą, nie wstydzić się swojego wyglądu – inna nie znaczy gorsza.

Każda kobieta zasługuje na uwagę, szacunek i akceptację.

Ramię w ramię, wszystkie uczestniczki budują siłę kobiet.

Wszystkie zdjęcia będą przekazane na cele charytatywne – wspieramy fundację OneDay.

W projekcie wzięło udział wiele kobiet z mediów i showbiznesu:

Barbara Kurdej-Szatan, Julia Kamińska, Davina Reeves-Ciara, Joanna Moro, Lara Gessler, Kamila Szczawińska, Ela Romanowska, Agnieszka Mrozińska, Maria Niklińska, Karina Kunkiewicz, Dorota Michałowska, Joanna Majstrak, Agnieszka Kawiorska, Katarzyna Dziurska, Sylwia Nowak, Magdalena Narożna, Pin Up Candy, Dorota Głowacka-Lesień, Lidia Kopania, Kasia Nova, Eliza Gwiazda i dużo innych wspaniałych kobiet.

11 42 50 82 62 15 20

 

FINAŁ PROJEKTU 

Uroczystym zakończeniem projektu będzie event z udziałem mediów oraz wielu wspaniałych gości.

KIEDY? 8 marca 2018

O KTÓREJ? 19:30

GDZIE? “Mała Warszawa” ul. Otwocka 14, Warszawa

Finał poprowadzi Miss Nowego Jorku, aktorka, modelka, autorka bloga Therapeutic Mama

Davina Reeves-Ciara 

Bastek_Davina_m

Na evencie odbędzie się licytacja albumu zawierającego wszystkie zdjęcia z projektu, z podpisami uczestniczek, z której dochód będzie przeznaczony na fundację OneDay.

Licytację poprowadzi prezenterka TVN Style Anna Lucińska.

Atrakcją muzyczną będzie występ zespołu FreeTrip z Czechowic-Dziedzic.

Przewidziane afterparty z DJ.

AGENDA:

19:30-20:30

  • przyjście gości, zdjęcia na ściance sponsorskiej, wywiady, czas dla mediów

20:30

  • Rozpoczęcie oficjalne

20:40-20:45

  • Prezentacja zdjęć

20:55

  • Video niespodzianka dla kobiet

21:00-21:15

  • Bastek (autor, organizator) mówi o projekcie, dziękuje wszystkim

21:15

  • Bastek zaprasza wszystkie uczestniczki na scenę, wręczenie upominków dla uczestniczek, grupowe zdjęcie – czas dla fotoreporterów

21:30-21:50

  • licytacja albumu

22:00-22:40

  • FreeTrip – występ

22:45-1:00 (max)

  • afterparty

SPONSORZY GENERALNI:

MAŁA WARSZAWA, MC DESIGN

SPONSORZY:

Maniewski, Farmagan Polska, Słodki-Słony, Lara Gessler, Wytwórnia Blasku, NajlepszeFoto.pl, Cin&Cin Prosecco, Napo Gloves, Li Parie Lingerie, Kabak, Eatfit24.pl, Carinii, HeartBeat, Art of Beauty, Pradelle

PARTNERZY:

mytaxi, FreeTrip, MX Music, BVS Show Lighting, Therapeutic Mama, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Szkoła Kreatywnej Fotografii

Bastek Czernekfotograf mody, autor projektu

Urodzony w roku 1992, wychował się w Bestwinie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii. Doświadczenie zbierał u takich fotografów jak Marcin Tyszka czy Szymon Szcześniak.

Bastek_Czernek_m


Lifestyle

Jak rozpoznać toksyczną przyjaciółkę? Niektóre potrafią maskować się latami

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
5 marca 2018
Fot. iStock/selimaksan
Następny

Ludzie, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze życie. Kluczową rolę odgrywa oczywiście najbliższa osoba, czyli partner. Tuż za nim znajdują się przyjaciele. Niektórzy mają ich sporo, inny natomiast uważają, że tylko wybrane jednostki mogą zasłużyć na to miano. Niezależnie od tego, czy otaczasz się wieloma ludźmi czy też skrupulatnie dobierasz  najbliższy krąg przyjaciół, możesz trafić na osobę, która wnosi do twojego życia więcej bólu niż radości. Często tego nie zauważamy lub świadomie przymykamy oko. Bo może ktoś ma po prostu specyficzny charakter lub wyjątkowo zły czas w życiu. Bywa też, że nie potrafimy uwolnić się od toksycznej osoby, ponieważ każda próba rozluźnienia kontaktów jest okazją do manipulacji. Najczęściej jednak nie potrafimy określić cech dobrej przyjaciółki, a co dopiero tej złej. A przecież ona wcale musi jawnie działać na twoją niekorzyść. Są jednak momenty, kiedy wyczuwasz, że coś jest nie tak. Intuicja wysyła nam pewne sygnały. Może unikasz z nią pewnych tematów? Nie zdradzasz wszystkich sekretów? To o czymś świadczy. Jak rozpoznać toksyczną przyjaciółkę? Musisz dobrze ją obserwować, a przede wszystkim zacząć właściwie odczytywać swoje reakcje…

Masz wrażenie, że cię nie słucha

Każdy z nas ma czasem rozproszoną uwagę z różnych powodów, ale da się wyczuć, czy ktoś tylko przytakuje ci, żeby odczekać aż skończysz mówić czy po prostu jest zamyślony. Toksyczna przyjaciółka nie słucha, tylko nadstawia uszu. I to wyłącznie wtedy, kiedy mówisz coś, co może w jakiś sposób wykorzystać – dla siebie lub przeciwko tobie. Nie zdziw się, że nie zarejestruje żadnych drobnych i nieistotnych elementów twojego życia.

Szydzi z twoich pomysłów

No dobrze, może nie wszystkie są genialne i z niektórych nawet trzeba się pośmiać, ale bez przesady. Toksyczna przyjaciółka będzie szydziła z każdego twojego pomysłu po to, żeby pokazać ci, jaka jesteś głupia. Ona nie chce, żeby coś ci się w życiu udało, żebyś była pewna siebie. Nie będzie cię więc wspierać w dążeniu do celu. Nie powinno cię zdziwić, jeśli za jakiś czas okaże się, że sama wykorzystała twój pomysł. Pamiętaj, że prawdziwi przyjaciele będą dodawać ci skrzydeł i zawsze staną za tobą, choćbyś nie wiem co chciała zrobić i jak wywrócić swoje życie do górny nogami. Mogą się nie zgadzać i odpowiednio argumentować swoje stanowisko, ale zawsze ostateczna decyzja będzie należała do ciebie. Gdy ją podejmiesz, możesz na nich liczyć.

Odzywa się, gdy czegoś potrzebujesz

Zauważyłaś, że nie dzwoni po to, żeby zapytać, co u ciebie słychać? A nawet jeśli to pytanie pada, to tylko po to, żeby jakoś kulturalnie zacząć rozmowę. Twoja odpowiedź wpadnie jej jednym uchem, a wypadnie drugim. Najgorzej jak się rozgadasz – ona nie po to się kontaktuje. Po prostu czegoś od ciebie chce. Może potrzebuje rady? Wsparcia? Pieniędzy? Nie ma co zrobić z psem? Na pewno zaraz się dowiesz, po co właściwie dzwoni.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

Schadenfreude – gdy cudze nieszczęście sprawia nam radość

Redakcja
Redakcja
5 marca 2018
Fot. iStock/SIphotography

Mimo że dobre wychowanie i zwykła ludzka przyzwoitość nakazują, by nie cieszyć się z cudzego nieszczęścia, trudno jest powstrzymać złośliwy uśmieszek w pewnych sytuacjach. Wywrotka mało lubianej osoby na oblodzonym chodniku, niepowodzenia na egzaminie czy ukradziony telefon mogą, zamiast współczucia, wprawiać nas w doskonały humor.

Najczęściej wtedy myślimy, że bardzo dobrze się stało, bo ktoś w naszym osądzie zasłużył sobie na pecha. Ot, należało się, więc los się odpłacił. Karma powraca — powtarzamy to z niemałą satysfakcją.

Schadenfreude — najlepsze jest cudze nieszczęście

Wspomniane wyżej zachowanie określono mianem Schadenfreude, co oznacza złośliwą satysfakcję odczuwania przyjemności, gdy kogoś innego spotyka nieszczęście. Najczęściej odnosimy to do osoby nielubianej lub takiej, która odniosła sukces, którego jej po cichu zazdrościmy.

Schadenfreude towarzyszy nam od wczesnych lat dzieciństwa, aż po starość, choć najczęściej skrywamy to w głębi duszy. Nie chcemy budować swojego szczęścia na cudzym nieszczęściu, więc tłumimy wstydliwe emocje. Zazwyczaj jednak nie mamy wpływu na odczuwanie złośliwej satysfakcji, którą niesie Schadenfreude. Sami siebie rozgrzeszamy z takiej postawy, np. gdy leniwa koleżanka, która była dotychczas pupilką szefa, nie dostała zapowiadanego awansu. Uznajemy to za zwyczajną sprawiedliwość losu.

Niebezpieczny sposób na życie

Schadenfreude to bardzo negatywna emocja, towarzysząca większości z nas, jeśli nawet nie wszystkim. Na pewno niechętnie przyznajemy się do radości z takich pobudek. I nic dziwnego, skoro zazwyczaj kłóci się to z naszym pojmowaniem moralności. Jednak w pewnych przypadkach Schadenfreude może stać się niebezpiecznym sposobem na życie.

Pielęgnowanie negatywnych emocji, jawna radość z cudzego pecha, poczucie bezkarności, może odsuwać otoczenie, tworzyć bariery nie do przejścia. To destrukcyjne oddziaływanie na innych ludzi, które nikomu nie wychodzi na dobre. Każdy z nas musi zdecydować samodzielnie, jakie emocje i postawy chce w sobie pielęgnować.

źródło: psychologiazycia.combadania.net


Zobacz także

Słowa robią różnicę

Słowa robią różnicę. Są takie, które umocnią twój związek, ale są i takie, które go osłabią

ZIELONA REWOLUCJA

„Wszystko dla tych pieprzonych dałnuw… obyś zdechła, szmato jedna”. Dlaczego osoby, które czynią dobro, spotykają się z ludzką nienawiścią?!