Go to content

Biograficzny film o księżnej Dianie już w listopadzie. W roli głównej Kristen Stewart

Dokładnie za rok, 31 sierpnia, minie 25 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Czy można sobie wyobrazić lepszą datę na premierę filmu o niej? Wydawać się mogło, że nie. Tymczasem twórcy ogłosili właśnie, że obraz trafi do kin już 5 listopada tego roku. Wyreżyserowany przez Pablo Larraina film „Spencer” po raz pierwszy pokazany zostanie podczas festiwalu filmowego w Wenecji we wrześniu.

W roli księżnej Diany w filmie „Spencer” zobaczymy Kristen Stewart, aktorkę znaną m.in. z hitowej serii „Zmierzch”. Serwisy filmowe już typują ją na kolejną laureatkę Oscara. Scenariusz filmu napisał Steven Knigh, znany ze świetnego serialu „Peaky Blinders”. Nie będzie to typowa biografia. Akcja filmu toczyć się będzie w okolicach Bożego Narodzenia 1991 roku. To czas, w którym Diana podjęła decyzję o zakończeniu małżeństwa z księciem Karolem.

Obok Kristen Stewart w filmie „Spencer” wystąpili też m.in. Jack Farthing jako książę Karol, Olga Hellsing jako Sarah Ferguson, Amy Manson jako Anne Boleyn, Niklas Kohrt jako książę Andrzej oraz Jack Nielen jako książę William. W filmie zobaczymy również Timothy Spalla, Seana Harrisa, Sally Hawkins i Richarda Sammela – nie wiadomo jeszcze o jakich postaciach mowa w ich przypadku.

Listopadowa data premiery filmu Pablo Larraina oznacza, że jego autorzy celują w zbliżający się sezon oscarowy. Fanów szczególnie ciekawi, jak w roli księżnej Diany wypadnie Kristen Stewart. Nie jest to bowiem jedyny film o Dianie Spencer, jaki zobaczymy w najbliższym czasie. Wielkimi krokami zbliża się premiera piątego sezonu serialu „The Crown”, a w nim w roli Diany wystąpi Elizabeth Debicki. Również piąty sezon popularnego serialu przywoła te przełomowe wydarzenia w życiu Windsorów, które miały mieć miejsce w Sandringham, podczas świąt w 1991 r. O tym, że szykuje się ostra rywalizacja świadczy choćby fakt, że premierę filmu ze Stewart ogłoszono w tym samym czasie co pierwsze zdjęcia Diany z „The Crown”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Spencer (@spencer_movie)