Go to content

Bezpieczeństwo finansowe jest najważniejsze. Jak zadbać o to, żeby nieszczęśliwy wypadek nie zrujnował domowego budżetu?

Fot. iStock/baona

Przyszłości nie da się przewidzieć. Nigdy nie wiadomo, co los dla nas zaplanował. Splot nieszczęśliwych wypadków może nas dopaść każdego dnia, a konsekwencje mogą być dla nas naprawdę przykre i bolesne oraz ciągnąć się przez lata. Mogą się odbić na naszym zdrowiu, i przede wszystkim, na portfelu. Wiadomo, że wzrost kosztów życia nie idzie w parze z podwyżkami… Dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo zanim życie nas zaskoczy. Kiedy dojdzie do niezaplanowanej, ciężkiej sytuacji życiowej, będziesz dobrze przygotowany. Co jeszcze możesz zyskać oprócz spokoju? Unikniesz obciążających pożyczek oraz szukania pomocy u obcych ludzi.

Bez łaski obcych ludzi i obciążających pożyczek

Wystarczy kilkadziesiąt złotych miesięcznie, żeby zapewnić sobie spokój. Odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczeń, pomoże przetrwać w trudnych momentach. Koszty leczenia i niezdolność do pracy w razie wypadku, mogą mocno odbić się na domowym budżecie. A wręcz mogą go zrujnować. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie siebie i swoich bliskich przed konsekwencjami nieprzewidzianych, ciężkich sytuacji.

Pakiet Bezpieczne Życie to doskonała forma pomocy, która uratuje ciebie i twoją rodzinę. Wysokość świadczeń może wynieść nawet 300 000 zł. Taka forma ubezpieczenia jest nieocenioną pomocą finansową w razie wypadku, poważnego zachorowania, konieczności leczenia w szpitalu lub przeprowadzenia operacji. Na pieniądze mogą liczyć także przyszli rodzice, którzy spodziewają się dziecka. Taki dodatek pomoże ujarzmić pierwsze, często największe jednorazowe wydatki.

Pakiet ten pomoże ci także w przypadku śmierci twojego rodzica lub rodzica współmałżonka/partnera. W tak trudnej sytuacji trudno skupić się na najprostszych czynnościach, dodatkowe świadczenie z pewnością pomoże szybciej przejść przygotowania do pogrzebu i uwolni od dodatkowych, finansowych zmartwień.

Kolejną sytuacją, która może się przydarzyć każdemu, choć ciężko nam o tym myśleć, jest nasza śmierć. Warto pomyśleć o swoich bliskich i zadbać o ich bezpieczeństwo finansowe.

W dzisiejszych czasach dobrze jest rozsądnie korzystać z dostępnych rozwiązań. Tego typu pakiety ubezpieczeniowe można kupić niezależnie od formy zatrudnienia. Na pewno warto się na nie zdecydować, jeśli twoja umowa nie zapewnia ci świadczeń socjalnych, wykonujesz wolny zawód, pracę sezonową lub twoje składki gwarantują jedynie najniższe świadczenia.

Bezpieczeństwo na wakacjach

O bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny warto pomyśleć także na wakacjach. Z dala od domu i codziennych obowiązków puszczają nam hamulce, oddajemy się różnej aktywności fizycznej, która może skończyć się urazami. Poza tym wiadomo, że nawet zmiana klimatu może spowodować różne dolegliwości, które zmuszą nas do odwiedzenia gabinetu lekarskiego czy szpitala. A koszty leczenia za granicą są ogromne i wynoszą przeszło 100 tys. zł.! Dla przykładu w Egipcie łączny koszt to 170 tys. zł, we Francji – 418 tys. zł, a w USA aż 641 tys. zł. Przed wyjazdem za granicę, zawsze powinniśmy pomyśleć o tego typu ochronie – szczególnie, gdy planujemy podróże z dziećmi.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co planuje dla nas los. Ale w naszych rękach jest jakość zabezpieczenia przed konsekwencjami przykrych niespodzianek i nieszczęśliwych wypadków. Zakup odpowiednio skrojonych pakietów ubezpieczeniowych jest rozsądnym rozwiązaniem, które świadczy o tym, że szanujesz swoich bliskich, dbasz o ich poczucie bezpieczeństwa i nie chcesz ich obciążać kosztami leczenia.

Dlatego warto przed wyjazdem zakupić ubezpieczenia turystyczne, które uratują cię przed poniesieniem ogromnych kosztów, także związanych z rezygnacją z wyjazdu bądź noclegu. Możliwości jest naprawdę wiele. Można ubezpieczyć bagaż na wypadek kradzieży, zaginięcia czy innego zdarzenia losowego.

Fot. iStock/baona

Fot. iStock/baona

Ubezpieczenie turystyczne możesz nabyć on-line, co jest dużym udogodnieniem. Szanując swój czas, możesz skorzystać z pomocy Agnieszki Krysiak, agenta ubezpieczeniowego Allianz. Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej na temat zakresu pakietu, skontaktuj się z ekspertką, która z przyjemnością odpowie na twoje pytania i znajdzie dla ciebie to, czego poszukujesz i co będzie dla ciebie najbardziej atrakcyjne.

Burze, zerwane dachy i kosztowny remont

Pogoda tego lata jest nieprzewidywalna. Częste burze są gwałtowne i pozostawiają wiele szkód m.in. zerwane dachy, zalane piwnice. Niektórzy tracą miejsce zamieszkania, które najczęściej wymaga gruntownego remontu. Powyrywane drzewa i spadające gałęzie niszczą samochody i płoty. Koszty uprzątnięcia krajobrazu po burzy są ogromne. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie może pokryć koszty remontu. Nie będziecie musieli ruszać oszczędności oraz tułać się przez długi czas po rodzinie i przyjaciołach. Pomoc finansowa pomoże wam w szybko wrócić do własnego, wyremontowanego domu.

Poza tym lato to okres wyjazdów. Dom stoi pusty, wiedzą o tym sąsiedzi i znajomi z Facebooka. Nieobecność właścicieli to świetna wiadomość dla złodziei. Nie da się w 100 procentach zapobiec wszystkim nieszczęściom, dlatego warto zadbać o to, żeby odpowiednio się ubezpieczyć. Odszkodowanie za skradzione przedmioty pomoże szybciej wrócić wam do normalności i pozbierać się po nieprzyjemnej sytuacji, jaką jest włamanie.

Dlaczego jeszcze warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Bo nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do pożaru bądź zalania. Są to nieprzyjemne sytuacje, wyrządzające wiele szkód. Warto być przygotowanym na poniesienie kosztów związanych z remontem.

Ofert pakietów ubezpieczeń jest wiele. Jak się w nich odnaleźć? Kluczem do nabycia odpowiedniej opcji jest kontakt z profesjonalistą, który przeprowadzi wywiad i jasno przedstawi wszystkie korzyści odpowiedniej oferty. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym, Agnieszką Krysiak. Otrzymasz rzetelną pomoc, dzięki której będziesz spokojnie mogła wyjechać na wakacje i przyszłość stanie się trochę łatwiejsza. Nie będziesz musiała się martwić o to, skąd weźmiesz pieniądze na pokrycie konsekwencji nieprzewidzianego splotu nieszczęśliwych wydarzeń. I to wszystko za niewielkie pieniądze.

Z Agnieszką Krysiak możesz skontaktować się za pośrednictwem profilu na Facebooku lub pod numerem telefonu 501 378 832.

Możesz także sama sprawdzić bez wychodzenia z domu, ile wyniesie składka za optymalne dla ciebie ubezpieczenie. Symulacje różnych wariantów pakietów ubezpieczeń możecie sprawdzić klikając w ten link.