Go to content

Baw się i korzystaj z życia. Z tego nie powinnaś rezygnować, kiedy kończysz 50 lat

Fot. iStock/deimagine

Dla kobiet 50. urodziny są przełomowe. Wiele z nich postanawia wtedy zmienić swoje życie i rezygnuje z rzeczy, które robiły do tej pory, „bo przecież MI w TYM WIEKU nie wypada!”. Co za bzdura. Właśnie teraz powinnaś czerpać z życia jak najwięcej i cieszyć się każdym dniem.

Zobacz, z czego nie powinnaś rezygnować po zdmuchnięciu 50. świeczek na urodzinowym torcie i co możesz wprowadzić do swojego codziennego planu. Po to, żebyś była szczęśliwa i czuła się dalej młodo. A jeśli jeszcze nie zbliżają się twoje 50. urodziny, pokaż ten tekst mamie/cioci/koleżance.

Tańcz, biegaj, uprawiaj jogę

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś – zapisz się do klubu fitness. Wybierz zajęcia, które będą sprawiać ci przyjemność. Dawka hormonów szczęścia da ci porządnego kopa do działania. Będziesz czuć się lepiej, staniesz się bardziej radosna i na dłużej zachowasz młody wygląd i sprawność.

Rozmawiaj z młodszymi

Kontakt z młodszymi osobami sprawi, że będziesz na bieżąco z trendami. Wiele kobiet docenia wspólne zakupy z siostrzenicą, pracę z młodszymi koleżankami. Dzięki temu czują się młodziej i nie zachowują jak, przepraszam za wyrażenie, „stare baby”.

Nie zwalniaj tempa

Lubisz żyć aktywnie? A twoją pasją są podróże – bliskie lub dalekie? Świetnie, nie zwalniaj tempa. To, że skończyłaś 50 lat, nie znaczy, że nagle powinnaś wcisnąć się wygodnie w fotel i czekać na…? No właśnie, na co? Teraz jest twój czas. Odważ się wyruszyć w podróż, którą zawsze odkładałaś na później. I baw się dobrze!

Znajdź czas na medytację

Codzienna medytacja przynosi wiele korzyści. Pomaga zwalczyć stres i uporządkować życiowy chaos. Wystarczy kilka minut dziennie poświęconych na wyłączenie się, aby nabrać nowej energii do życia i działania.

Fot. iStock/wmiami

Fot. iStock/wmiami

Spaceruj

Przebywanie na świeżym powietrzu plus ulubiona muzyka, to recepta na lepsze samopoczucie. Wystarczy 30 minut dziennie, żebyś poczuła się lepiej i nabrała większej radości życia. Dodatkowo codzienny ruch pozytywnie wpłynie na twoją sylwetkę.

Poczuj adrenalinę

Skok ze spadochronem, szybka jazda samochodem po torze, przejażdżka kolejką w wesołym miasteczku – to coś, co podniesie ci poziom adrenaliny. Jeśli do tej pory nie odważyłaś się na przeżycie czegoś ekstremalnego, teraz jest na to idealny moment. Fantastyczne wspomnienia gwarantowane.

Przeszłość zostaw w przeszłości

Nie myśl o tym, co przeszłaś. Wyciągnęłaś już z tego wnioski i jesteś bogatsza o doświadczenia. Teraz jest twój czas, w którym możesz żyć tak, jak chcesz. Zamknij to, co ci przeszkadza i blokuje. Wprowadź do swojego życia nową jakość, zaproś nowych znajomych. Żyj tak, jak chcesz.

I teraz najważniejsze:

Wyrzuć ze słownika „jestem na to za stara”

Że co?! Że na co jesteś za stara? Na zabawę, na cieszenie się życiem, na korzystanie z jego uroków? To, że skończyłaś 50 lat nie znaczy, że twoje życie się skończyło i teraz to już tylko czekanie w fotelu na koniec. Właśnie teraz masz prawo do odkrywania nowych rzeczy i cieszenia się każdym dniem.

Baw się przy tym dobrze. 🙂